• Informacje na temat:

  cesarz

Artykuły na temat: cesarz
 • Podano datę abdykacji cesarza Japonii

  Cesarz Japonii Akihito abdykuje 30 kwietnia 2019 r. kiedy osiągnie wiek 85 lat - poinformował premier Shinzo Abe. Następnego dnia, 1 maja 2019 r., odbędzie koronacja jego najstarszego syna, księcia Naruhito.

 • Cesarz Japonii rozważa abdykację

  Cesarz Japonii, 82-letni Akihito, wyraził chęć abdykacji i odejścia na emeryturę w najbliższych latach - poinformował japońska telewizja NHK. Byłby to krok bezprecedensowy od 200 lat.

 • Japoński cesarz ze zgodą na abdykację

  Japoński rząd przyjął w piątek ustawę zezwalającą na abdykację panującego obecnie cesarza Akihito. Termin zmiany władcy przypadnie najprawdopodobniej w grudniu 2018 r., a nowa era panowania, tzw. gengo, rozpocznie się z początkiem 2019 r.

 • Cesarz Japonii Akihito rozważa abdykację

  Cesarz Japonii, 82-letni Akihito, wyraził chęć abdykacji i odejścia na emeryturę w najbliższych latach - poinformowała japońska telewizja NHK. Byłaby to pierwsza taka decyzja od 200 lat.

 • ​Japonia: Pogorszył się stan zdrowia 84-letniego cesarza

  ...84-letniemu cesarzowi Japonii Akihito zalecono odpoczynek po tym, jak w poniedziałek rano poczuł mdłości i zawroty głowy - poinformował dwór cesarski. Akihito odwołał swój udział we wszystkich spotkaniach zaplanowanych na ten dzień.

 • Cesarz Japonii sygnalizuje gotowość do abdykacji

  Cesarz Japonii Akihito zasygnalizował w orędziu telewizyjnym, że ze względu na stan zdrowia gotów byłby do abdykacji - pisze agencja Kyodo. Nie użył jednak tego słowa, bowiem ustąpienia monarchy z tronu nie przewiduje konstytucja Japonii.

 • 21 milionów euro za pieczęć chińskiego cesarza

  Pieczęć wybitnego chińskiego cesarza Qianlonga (panował w latach 1736-95) sprzedana została w środę w Paryżu za 21 mln euro - powiadomił dom Drouot, w którym odbyła się aukcja. Jest to podwójny rekord: za pieczęć w ogóle i za pojedynczy artefakt w 2016 roku.

 • Sondaż: Większość Japończyków pozwoliłoby cesarzowi na abdykację

  Prawie 90 proc. Japończyków jest za zmianą prawodawstwa, aby umożliwić cesarzowi abdykację - wynika z opublikowanego w piątek sondażu. Życzenie ustąpienia z tronu ze względu na stan zdrowia, cesarz Akihito zasugerował kilka dni temu w orędziu telewizyjnym.

 • Pierwsza para USA na audiencji u cesarza i cesarzowej Japonii

  Japoński cesarz Akihito i cesarzowa Michiko przyjęli w poniedziałek rano czasu lokalnego w Pałacu Cesarskim w Tokio prezydenta USA Donalda Trumpa i pierwszą damę tego kraju Melanię Trump, którzy kontynuują swoją pierwszą azjatycką podróż - informują agencje.

 • Japonia wysłuchała orędzia cesarza. Monarcha gotowy do abdykacji

  Cesarz Japonii Akihito zasygnalizował w poniedziałek w orędziu telewizyjnym, że ze względu na stan zdrowia gotów byłby do abdykacji - pisze agencja Kyodo. Nie użył jednak tego słowa, bowiem ustąpienia monarchy z tronu nie przewiduje konstytucja Japonii.

Zdjęcia na temat: cesarz
Wideo na temat: cesarz