• Informacje na temat:

  cesarz japonii

Artykuły na temat: cesarz japonii
 • Podano datę abdykacji cesarza Japonii

  Cesarz Japonii Akihito abdykuje 30 kwietnia 2019 r. kiedy osiągnie wiek 85 lat - poinformował premier Shinzo Abe. Następnego dnia, 1 maja 2019 r., odbędzie koronacja jego najstarszego syna, księcia Naruhito.

 • Cesarz Japonii rozważa abdykację

  Cesarz Japonii, 82-letni Akihito, wyraził chęć abdykacji i odejścia na emeryturę w najbliższych latach - poinformował japońska telewizja NHK. Byłby to krok bezprecedensowy od 200 lat.

 • Cesarz Japonii sygnalizuje gotowość do abdykacji

  Cesarz Japonii Akihito zasygnalizował w orędziu telewizyjnym, że ze względu na stan zdrowia gotów byłby do abdykacji - pisze agencja Kyodo. Nie użył jednak tego słowa, bowiem ustąpienia monarchy z tronu nie przewiduje konstytucja Japonii.

 • Cesarz Japonii Akihito rozważa abdykację

  Cesarz Japonii, 82-letni Akihito, wyraził chęć abdykacji i odejścia na emeryturę w najbliższych latach - poinformowała japońska telewizja NHK. Byłaby to pierwsza taka decyzja od 200 lat.

 • ​Japonia: Pogorszył się stan zdrowia 84-letniego cesarza

  ...84-letniemu cesarzowi Japonii Akihito zalecono odpoczynek po tym, jak w poniedziałek rano poczuł mdłości i zawroty głowy - poinformował dwór cesarski. Akihito odwołał swój udział we wszystkich spotkaniach zaplanowanych na ten dzień.

 • Japonia wysłuchała orędzia cesarza. Monarcha gotowy do abdykacji

  Cesarz Japonii Akihito zasygnalizował w poniedziałek w orędziu telewizyjnym, że ze względu na stan zdrowia gotów byłby do abdykacji - pisze agencja Kyodo. Nie użył jednak tego słowa, bowiem ustąpienia monarchy z tronu nie przewiduje konstytucja Japonii.

 • Pierwsza para USA na audiencji u cesarza i cesarzowej Japonii

  Japoński cesarz Akihito i cesarzowa Michiko przyjęli w poniedziałek rano czasu lokalnego w Pałacu Cesarskim w Tokio prezydenta USA Donalda Trumpa i pierwszą damę tego kraju Melanię Trump, którzy kontynuują swoją pierwszą azjatycką podróż - informują agencje.

 • Cesarz Japonii dostał zgodę na abdykację. Ostatni raz taki przypadek miał miejsce 200 lat temu

  Japoński parlament zatwierdził ustawę zezwalającą na abdykację cesarza Akihito. Będzie to pierwsza abdykacja japońskiego monarchy od 200 lat.

 • Japoński cesarz ze zgodą na abdykację

  Japoński rząd przyjął w piątek ustawę zezwalającą na abdykację panującego obecnie cesarza Akihito. Termin zmiany władcy przypadnie najprawdopodobniej w grudniu 2018 r., a nowa era panowania, tzw. gengo, rozpocznie się z początkiem 2019 r.

 • Sondaż: Większość Japończyków pozwoliłoby cesarzowi na abdykację

  Prawie 90 proc. Japończyków jest za zmianą prawodawstwa, aby umożliwić cesarzowi abdykację - wynika z opublikowanego w piątek sondażu. Życzenie ustąpienia z tronu ze względu na stan zdrowia, cesarz Akihito zasugerował kilka dni temu w orędziu telewizyjnym.

Zdjęcia na temat: cesarz japonii
Wideo na temat: cesarz japonii
 • "Komorowski nie jest marionetką Kozieja. Szogun go rozbawił"

  "Szogun to rzeczywisty władca Japonii a cesarz to marionetka. Prezydenta bardzo rozbawiło, że Japończycy tak przedstawili gen. Kozieja" - mówi w odpowiedzi na pytania słuchaczy w Kontrwywiadzie RMF FM doradca prezydenta Tomasz Nałęcz. Dodaje, że to była gafa ze strony japońskiej, bo to tak, jakby powiedzieć Bronisławowi Komorowskiemu, że jest marionetką Kozieja.

Dyskusje na temat: cesarz japonii