• Informacje na temat:

  cesarz japonii

Artykuły na temat: cesarz japonii
 • ​Japonia: Abdykacja cesarza Akihito

  Cesarz Japonii Akihito rozpoczął we wtorek rytualne uroczystości związane ze swoją abdykacją od modlitwy do szintoistycznej bogini słońca. Po południu wygłosi pożegnalne przemówienie, a w środę na Chryzantemowym Tronie zastąpi go jego najstarszy syn - Naruhito.

 • Nowy cesarz Japonii: Będę wypełniał rolę symbolu narodu

  Nowy cesarz Japonii Naruhito, który wstąpił w środę na Chryzantemowy Tron po pierwszej od ponad 200 lat abdykacji cesarskiej w tym kraju, oświadczył, że będzie wypełniał rolę symbolu państwa i jedności narodu, przewidzianą dla cesarza przez konstytucję.

 • Nowy cesarz Japonii: Będę wypełniał rolę symbolu narodu

  Nowy cesarz Japonii Naruhito, który wstąpił w środę na Chryzantemowy Tron po pierwszej od ponad 200 lat abdykacji cesarskiej w tym kraju, oświadczył, że będzie wypełniał rolę symbolu państwa i jedności narodu, przewidzianą dla cesarza przez konstytucję.

 • Podano datę abdykacji cesarza Japonii

  Cesarz Japonii Akihito abdykuje 30 kwietnia 2019 r. kiedy osiągnie wiek 85 lat - poinformował premier Shinzo Abe. Następnego dnia, 1 maja 2019 r., odbędzie koronacja jego najstarszego syna, księcia Naruhito.

 • Cesarz Japonii rozważa abdykację

  Cesarz Japonii, 82-letni Akihito, wyraził chęć abdykacji i odejścia na emeryturę w najbliższych latach - poinformował japońska telewizja NHK. Byłby to krok bezprecedensowy od 200 lat.

 • Cesarz Japonii sygnalizuje gotowość do abdykacji

  Cesarz Japonii Akihito zasygnalizował w orędziu telewizyjnym, że ze względu na stan zdrowia gotów byłby do abdykacji - pisze agencja Kyodo. Nie użył jednak tego słowa, bowiem ustąpienia monarchy z tronu nie przewiduje konstytucja Japonii.

 • Cesarz Japonii Akihito rozważa abdykację

  Cesarz Japonii, 82-letni Akihito, wyraził chęć abdykacji i odejścia na emeryturę w najbliższych latach - poinformowała japońska telewizja NHK. Byłaby to pierwsza taka decyzja od 200 lat.

 • ​Japonia: Pogorszył się stan zdrowia 84-letniego cesarza

  ...84-letniemu cesarzowi Japonii Akihito zalecono odpoczynek po tym, jak w poniedziałek rano poczuł mdłości i zawroty głowy - poinformował dwór cesarski. Akihito odwołał swój udział we wszystkich spotkaniach zaplanowanych na ten dzień.

 • Japoński cesarz Akihito abdykował. Zostanie zastąpiony przez syna

  Cesarz Japonii Akihito ogłosił we wtorek formalnie swoją abdykację w czasie ceremonii w pałacu cesarskim w Tokio. W ostatnim przemówieniu podziękował Japończykom za wsparcie, jakiego udzielali mu w czasie ponad 30-letniego panowania.

 • Japonia wysłuchała orędzia cesarza. Monarcha gotowy do abdykacji

  Cesarz Japonii Akihito zasygnalizował w poniedziałek w orędziu telewizyjnym, że ze względu na stan zdrowia gotów byłby do abdykacji - pisze agencja Kyodo. Nie użył jednak tego słowa, bowiem ustąpienia monarchy z tronu nie przewiduje konstytucja Japonii.

Zdjęcia na temat: cesarz japonii
Wideo na temat: cesarz japonii
 • "Komorowski nie jest marionetką Kozieja. Szogun go rozbawił"

  "Szogun to rzeczywisty władca Japonii a cesarz to marionetka. Prezydenta bardzo rozbawiło, że Japończycy tak przedstawili gen. Kozieja" - mówi w odpowiedzi na pytania słuchaczy w Kontrwywiadzie RMF FM doradca prezydenta Tomasz Nałęcz. Dodaje, że to była gafa ze strony japońskiej, bo to tak, jakby powiedzieć Bronisławowi Komorowskiemu, że jest marionetką Kozieja.

Dyskusje na temat: cesarz japonii