• Informacje na temat:

  cesarze rzymscy

Artykuły na temat: cesarze rzymscy
 • Władimir Putin cesarzem? Zobacz niezwykły pomnik

  Kozacy z Petersburga wystąpili z inicjatywą postawienia Władimirowi Putinowi niecodziennego pomnika. W miejscowości Agałatowo, 20 km od Petersburga, odsłonięto popiersie rosyjskiego przywódcy, na którym przypomina on… cesarza rzymskiego.

 • Odnaleziono drugi łuk triumfalny cesarza Tytusa

  Romanum, zachował się w doskonałym stanie do naszych czasów. W 1948 roku rzymscy Żydzi świętowali pod nim narodziny Państwa Izrael. Drugi łuk Tytusa nie jest jedyną starożytną budowlą, która...

 • 20 kilogramów monet z czasów Cesarstwa Rzymskiego to część skarbu odnalezionego u wybrzeży Cezarei w Izraelu. Kosztowności znaleziono we wraku statku handlowego sprzed ponad 1600 lat. Dwóch nurków przypadkowo wyłowiło kilka monet z wizerunkiem cesarza Konstantyna. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w pobliżu znajduje się więcej skarbów. Znaleziono także fragmenty rzeźb i posągi starożytnych bożków oraz wielkie żelazne kotwice.

 • Znalazł na polu srebrne denary bite w Cesarstwie Rzymskim! "Leżały rozsypane na ziemi"

  Prawdziwy skarb odkrył miłośnik historii z Zalewa w Warmińsko-Mazurskiem na polu ornym koło swojej miejscowości: znalazł tam 86 srebrnych denarów, bitych w I i II wieku n.e. w Cesarstwie Rzymskim! Starożytne znalezisko trafiło do zbiorów lokalnego Muzeum w Ostródzie.

 • Fragment bransolety celtyckiej, brosze do spinania szat kobiecych oraz kolekcja rzymskich monet trafiły do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Na znaleziska natrafiono podczas prac archeologicznych w Pietrowicach Wielkich k. Raciborza.

 • Rzymski cmentarz w Leicester

  W środkowej Anglii odnaleziono rzymski cmentarz z początku czwartego wieku. Odkrycia dokonano w Leicester, gdzie wcześniej odkopano pod miejskim parkingiem szkielet króla Ryszarda III, ofiary walki o władzę z Henrykiem VII Tudorem.

 • Marmurową głowę posągu cesarza Oktawiana Augusta odnaleziono na stanowisku archeologicznym Stobi w środkowej części Macedonii.

 • Legendarny operator oświetli słynną rzymską aleję

  Najsłynniejszy włoski operator filmowy, trzykrotny laureat Oscara Vittorio Storaro pracuje nad nowym projektem. Zajmie się oświetleniem alei Fori Imperiali w Rzymie, łączącej plac Wenecki z Koloseum. Władze miasta zapewniają, że ta ulica całkowicie zmieni oblicze.

 • Głowa posągu cesarza Tyberiusza w wieńcu laurowym, części kilku innych posągów z okresu rzymskiego oraz fragment malowidła z III w. p.n.e. - to niektóre z artefaktów znalezionych przez archeologów koło Neapolu - informuje serwis internetowy Adnkronos.

 • Podczas prac archeologicznych w Kolonii w Niemczech odkryto ruiny późnoantycznego pałacu rzymskiego namiestnika - podała agencja dpa.

Dyskusje na temat: cesarze rzymscy
 • Re: Deklaracja Rzymska. Wspólny głos byłych prezydentów RP

  Donos, Bigos i Polmos, piękne trio - rzymscy cesarze by nam ich zazdrościli.

 • Re: Badają "polską piramidę"

  Już rzymscy cesarze mieli polskie korzenie! Biblijny Dawid (ten z procą) wychował się w Lubartowie. Innych postaci nie wspomnę, bo wszyscy się domyślają...

 • Re: Wlk. Brytania: Rosja musi oddać Krym

  no a ten Aleksander Wielki, a cesarze rzymscy, a wielki Mongoł itp

 • Re: Śmierć Igora Stachowiaka: Kolejne zwolnienia w policji

  Bezkarność nie ma charakteru absolutnego, wielu już się o tym przekonało, nie będę przywoływał przykłady z historii najnowszej, bo cenzor nie przepuści, ale z historii starożytnej chociażby cesarze rzymscy Kaligula, Neron.

 • Re: Orędzie premier: Frustracja elit III RP nie zatrzyma procesów naprawczych

  Cesarze rzymscy nie bali się senatorów czy elit, bali się gniewu ludu. Na razie się nie boją ale za jakiś czas zaczną się bać. Będą ich rozliczać tacy nadgorliwi pierwsi "sprawiedliwi" Piotrowicze.

 • Re: Łódzkie: 32-latek z zarzutami propagowania faszyzmu

  Pozycję końcową widać na rzymskich monetach z różnych okresów istnienia Imperium Romanum. Gestem podniesienia ręki pozdrawiali legioniści rzymscy swego cesarza, wołając Ave Cezar. Tak samo pozdrawiali również swojego cesarza gladiatorzy mówiąc: "Witaj cesarze, pozdrawiają cię idący na śmierć." Różnica polegała jednak na tym, że wyciągali oni lewą dłoń ku niebu. Dłoń była wyciągnięta ku niebu, ku

 • Re: W sobotę wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II

  Polska BYLA JEST I BEDZIE,POZOSTANIE CIEMNOGRODEM!AMEN!"Papieze"=WSPOLCZESNI CAESAR,CESARZE RZYMSCY,TO DYNASTIA ANTIchrystow,OSTATNI "papiez"BEDZIE ANTIchrystem,papiez Franek klasyfikuje sie na ANTIchrysta=VICARIUS FILII DEI!!!

 • Re: Beata Szydło: Morawiecki wziął na siebie ogromną odpowiedzialność

  Facet nie bierze pod uwagę PKB? Kim on jest? Pajacem? Już w starozytności cesarze Rzymscy którzy dbali o walutę bili tyle złotej monety o ile wzrosła gospodarka. Zasada stara jak sam pieniądz Fenicjan.

 • Re: Papież kanonizował siedem osób

  niedziele nakazal swieci zamiast soboty cesarz rzymski poganin do smierci konstantyn na synodzie w nicei w 325 roku, ktoremu sam osobiscie przewodniczyl i na tym synodzie nadal jezzusssowi tytul boga jakie to tytuly boga miewali cesarze rzymscy ,Papieza na nim nie bylo.Cesarz ten zorganizowal na wzor swojej armi rzymskiej wlasnie kosciol katolicki czyli powszechny i ustanowil go panstwowym,bo

 • Re: ​Szwecja: Zamachowiec "zadowolony z tego, co zrobił"

  To są mało znane fakty ale w kronikach skandynawskich IMIĘ słowiańskiego WOLINA budziło respekt a nawet grozę. - Sami Wikingowie w Polsce byli,... bo przyjeżdżali u nas PRACOWAĆ. - Szczególnie badania archeologiczne wskazują jednoznacznie, że byli zatrudniani jako żołnierze, ochroniarze i straż pałacowa. - Podobnie cesarze rzymscy nawet u szczytu potęgi Rzymu nie ufali swoim ludziom i do straży