• Informacje na temat:

  cesarze rzymscy

Artykuły na temat: cesarze rzymscy
 • Władimir Putin cesarzem? Zobacz niezwykły pomnik

  Kozacy z Petersburga wystąpili z inicjatywą postawienia Władimirowi Putinowi niecodziennego pomnika. W miejscowości Agałatowo, 20 km od Petersburga, odsłonięto popiersie rosyjskiego przywódcy, na którym przypomina on… cesarza rzymskiego.

 • Odnaleziono drugi łuk triumfalny cesarza Tytusa

  Romanum, zachował się w doskonałym stanie do naszych czasów. W 1948 roku rzymscy Żydzi świętowali pod nim narodziny Państwa Izrael. Drugi łuk Tytusa nie jest jedyną starożytną budowlą, która...

 • 20 kilogramów monet z czasów Cesarstwa Rzymskiego to część skarbu odnalezionego u wybrzeży Cezarei w Izraelu. Kosztowności znaleziono we wraku statku handlowego sprzed ponad 1600 lat. Dwóch nurków przypadkowo wyłowiło kilka monet z wizerunkiem cesarza Konstantyna. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w pobliżu znajduje się więcej skarbów. Znaleziono także fragmenty rzeźb i posągi starożytnych bożków oraz wielkie żelazne kotwice.

 • "Zawieszki w kształcie fallusów". Są dowody na obecność rzymskich legionistów na terenie Polski

  ..."Na terenie Kujaw nawet 2 tys. lat temu przebywali rzymscy żołnierze. Świadczą o tym odkryte fragmenty oporządzenia jeździeckiego i stroju legionistów. Wiele z nich po raz pierwszy odkryto poza granicami Cesarstwa Rzymskiego" - powiedział dr hab. Bartosz Kontny.

 • Znalazł na polu srebrne denary bite w Cesarstwie Rzymskim! "Leżały rozsypane na ziemi"

  Prawdziwy skarb odkrył miłośnik historii z Zalewa w Warmińsko-Mazurskiem na polu ornym koło swojej miejscowości: znalazł tam 86 srebrnych denarów, bitych w I i II wieku n.e. w Cesarstwie Rzymskim! Starożytne znalezisko trafiło do zbiorów lokalnego Muzeum w Ostródzie.

 • Fragment bransolety celtyckiej, brosze do spinania szat kobiecych oraz kolekcja rzymskich monet trafiły do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Na znaleziska natrafiono podczas prac archeologicznych w Pietrowicach Wielkich k. Raciborza.

 • Rzymski cmentarz w Leicester

  W środkowej Anglii odnaleziono rzymski cmentarz z początku czwartego wieku. Odkrycia dokonano w Leicester, gdzie wcześniej odkopano pod miejskim parkingiem szkielet króla Ryszarda III, ofiary walki o władzę z Henrykiem VII Tudorem.

 • Marmurową głowę posągu cesarza Oktawiana Augusta odnaleziono na stanowisku archeologicznym Stobi w środkowej części Macedonii.

 • Legendarny operator oświetli słynną rzymską aleję

  Najsłynniejszy włoski operator filmowy, trzykrotny laureat Oscara Vittorio Storaro pracuje nad nowym projektem. Zajmie się oświetleniem alei Fori Imperiali w Rzymie, łączącej plac Wenecki z Koloseum. Władze miasta zapewniają, że ta ulica całkowicie zmieni oblicze.

 • Głowa posągu cesarza Tyberiusza w wieńcu laurowym, części kilku innych posągów z okresu rzymskiego oraz fragment malowidła z III w. p.n.e. - to niektóre z artefaktów znalezionych przez archeologów koło Neapolu - informuje serwis internetowy Adnkronos.

Dyskusje na temat: cesarze rzymscy