• Informacje na temat:

  chadecja

Artykuły na temat: chadecja
 • Niemcy: Chadecja i SPD podpisały umowę koalicyjną

  Przedstawiciele chadecji oraz SPD w podpisali w poniedziałek w Berlinie umowę koalicyjną. Na jej podstawie kanclerz Angela Merkel zostanie w środę po raz czwarty wybrana na szefową niemieckiego rządu.

 • Chadecja i SPD podpisały umowę koalicyjną. "Mija okres niepewności"

  Przedstawiciele chadecji oraz SPD podpisali w Berlinie umowę koalicyjną. Na jej podstawie kanclerz Angela Merkel zostanie po raz czwarty wybrana na szefową niemieckiego rządu.

 • Szef europejskiej chadecji: Saryusz-Wolski nie ma szans

  ...rozmawiał z Jackiem Saryusz-Wolskim, a następnie ogłosił, że jest on już poza europejską chadecją, mówił, że nie było innego wyjścia, bo chadecja poparła Donalda Tuska. "Prywatnie pozostajemy...

 • ...proc. (-7,6 proc.). Według portalu wahlrecht.de, chadecja otrzyma 34 mandaty, SPD 27, Zieloni 11, Lewica i AfD po siedem mandatów i FDP - trzy mandaty. Po jednym mandacie zdobyło jeszcze kilka...

 • Eurowybory 2014: W Niemczech zwyciężyła chadecja

  ..., chadecja otrzyma 34 mandaty, SPD 27, Zieloni 11, Lewica i AfD po siedem mandatów, a FDP - trzy mandaty. Po jednym mandacie zdobyło jeszcze kilka niewielkich ugrupowań, w tym skrajnie prawicowa NPD...

 • Niemiecka prasa: Schulz wystawi chadecji wysoki rachunek

  Poniedziałkowe (27 listopada) wydania dzienników zastanawiają się, czy Niemcy są skazani na wielką koalicję? A jeśli tak, to jaka będzie tego cena dla chadeków i socjaldemokratów?

 • Chadecja wygrywa wybory w Europie. Zdobywa niemal 30 proc. głosów

  - To jasne, że wygraliśmy. Będę mógł tworzyć nową Komisję Europejską - powiedział tuż po ogłoszeniu wyników eurowyborów Jean-Claude Juncker, kandydat chadeckiej Europejskiej Partii Ludowej na szefa Komisji Europejskiej i były premier Luksemburga.

 • Chadecja chce wesprzeć Steinbach

  Jak informuje w najnowszym wydaniu hamburski tygodnik "Der Spiegel", niemiecka chadecja chce w swym programie wyborczym umieścić postulat decydowania przez Związek Wypędzonych (BdV) o składzie jego przedstawicieli w radzie fundacji, upamiętniającej powojenne przesiedlenia.

 • Niemcy: Chadecja wygrała wybory do Bundestagu

  Chadeckie partie CDU i CSU wygrały niedzielne wybory parlamentarne w Niemczech, zdobywając 33,8 proc. głosów - wynika z aktualnych prognoz telewizji ZDF i ARD. Chadecja zamierza utworzyć nową koalicję z liberalną FDP, która zdobyła ok. 14,6 proc. Według prognoz ugrupowania te będą mieć wspólnie większość w Bundestagu; mogą liczyć nawet na 331 mandatów, zaś opozycja - na 291.

 • ...też przyczyną obaw o to, że podobny scenariusz może się powtórzyć w innych krajach starego kontynentu. Europejska chadecja wszczęła postępowanie, którego celem jest wykluczenie z jej szeregów partii(...) austriackich chadeków mogą mieć przykre skutki dla Parlamentu Europejskiego, w którym chadecja ma większość.

Dyskusje na temat: chadecja