• Informacje na temat:

  chagall marc

Artykuły na temat: chagall marc
 • Chagall w Hrebennem? Obraz znaleziono podczas kontroli

  Rutynowa kontrola na przejściu granicznym w Hrebennem zakończyła się niecodziennym ujawnieniem. Celnicy podczas kontroli samochodu osobowego znaleźli obraz. Widniejące na nim podpisy wskazują na to, że dzieło mogło wyjść spod pędzla Marca Chagalla.

 • Chagall z Hrebennem oryginałem? Biegły ma wątpliwości

  Obraz podpisany Marc Chagall przechwycony we wrześniu na wschodniej granicy prawdopodobnie nie jest oryginałem - taką opinię przekazał celnikom biegły. Prawdopodobnie – bo nie był do końca pewny. Jednak rozstrzygnięcia tej sprawy raczej nie doczekamy się nigdy. Człowiek, który 4 września próbował wwieźć do Polski obraz, twierdził, że otrzymał go w formie darowizny od ojca. Jak powiedział, wydaje...

 • Chagall w BWA

  Wielka gratka dla miłośników sztuki - w Biurze Wystaw Artystycznych do 25 października można oglądać wystawę litografii Marca Chagalla.

 • Podrobione obrazy Chagalla i Matisse'a ukryte w przesyłkach

  Zatrzymane przez celników falsyfikaty dzieł Henriego Matisse'a i Marca Chagalla próbowano wysłać pocztą z Polski do Norwegii i Australii. Fałszerzom grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 • Rzekomy obraz Marca Chagalla, wysłany do Francji w celu zweryfikowania autentyczności, okazał się podróbką i zgodnie z francuskim prawem ma zostać zniszczony. Właściciel, który nie wiedział o takiej możliwości, ma nadzieję na zwrot obrazu.

 • Celnicy znaleźli w paczce podrobione obrazy Chagalla i Matisse'a

  Celnicy przechwycili w przesyłce pocztowej falsyfikaty dzieł Matisse'a i Chagalla. Z Polski miały zostać przesłane do Norwegii i Australii. Przesyłki nadano w Warszawie. Sprawą zajęła się już policja. Fałszerzom grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 • Lubelskie: Próba przemytu cennego obrazu na granicy z Ukrainą

  Podczas rutynowej kontroli na przejściu granicznym z Ukrainą w Hrebennem celnicy udaremnili przemyt obrazu, prawdopodobnie autorstwa Marca Chagalla. Do Polski zamierzał go wwieźć 51-letni Ukrainiec.

 • ...same przygody, jak ich przodkowie. Na scenie - jak obiecuje reżyser - zobaczymy błyskawicznie zmieniające się dekoracje i ciekawe układy choreograficzne. Miłośnikom Marca Chagalla jednego(...) pary. Marc Chagall (właściwie Mosze Sejgał) należy do najwybitniejszych twórców XX wieku. Urodził się w 1887 r. w rodzinie chasydów w Witebsku na terytorium dzisiejszej Białorusi. W Związku Radzieckim...

 • ...zgodził się na wystawienie sztuki, a można ją będzie obejrzeć od niedzieli w Lubelskim Centrum Kultury. Wystawę 72 grafik barwnych i czarno-białych Marca Chagalla o tematyce biblijnej otwarto we wtorek w Gdańsku. Dzieła jednego z najwybitniejszych malarzy XX wieku pochodzą z lat 1931-1981. Wystawa zatytułowana "W ogrodach Edenu. Marc Chagall - sceny biblijne" potrwa do 8 lutego 2004 r. Grafiki...

 • JFK, Kaddafi, Brando i Onasis. Wszyscy byli klientami paryskiego domu publicznego

  Oprócz polityków z pierwszych stron gazet bywalcami przybytku w 16. dzielnicy, będącego w tym czasie znanym adresem Paryża, byli też aktor Marlon Brando, malarz Marc Chagall i grecki miliarder uważany wówczas za najbogatszego człowieka świata - Aristotelis Onasis.   Po skorzystaniu z usług prostytutek Chagall wykonywał ich szkice. Kennedy prosił natomiast o znalezienie mu kobiety, która byłaby...