• Informacje na temat:

  chan

Artykuły na temat: chan
 • W środę, w rocznicę ataku chemicznego w Chan Szajchun w Syrii, USA, Francja, Wielka Brytania i Niemcy zobowiązały się sprawić, że winne tej zbrodni siły prezydenta Syrii Baszara el-Asada "zapłacą rachunek" - apel w tej sprawie podpisali szefowie dyplomacji.

 • Jackie Chan chce się spotkać z prezydentem Białorusi. "Takie żądanie jest w dokumentach"

  Hongkoński aktor Jackie Chan, gwiazdor kina sztuk walki, planuje występy w Mińsku i chce, by powitano go z honorami. Oczekuje spotkania z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką lub premierem Andriejem Kabiakouem - podało Radio Swaboda.

 • Błyskawiczny atak Andrzeja Bargiela na Chan Tengri. W nocy rusza na szczyt

  W nocy polskiego czasu Andrzej Bargiel zamierza zaatakować szczyt Chan Tengri (7010 m n.p.m.) w górach Tienszan, na granicy Kirgistanu, Kazachstanu i Chin. Po dotarciu dziś do bazy na lodowcu Inylczek Południowy, zakopiańczyk błyskawicznie zmienił wcześniejsze plany. Na szybki atak pozwala krótkie okno pogodowe. "To spontaniczna decyzja" - mówi w specjalnej relacji dla RMF FM.

 • Andrzej Bargiel zdobył 4. szczyt Śnieżnej Pantery. Zakopiańczyk stanął na wierzchołku Chan Tengri

  W błyskawicznym tempie Andrzej Bargiel wspiął się na Chan Tengri w górach Tienszan w Kirgistanie i zdobył swój czwarty szczyt podczas wyprawy po Śnieżną Panterę, czyli prestiżowy tytuł przyznawany za wejście na pięć 7-tysięczników byłego Związku Radzieckiego. Bargiel po długiej podróży z Tadżykistanu wczoraj dotarł do bazy. Natychmiast podjął decyzję o ataku i o 23:20 polskiego czasu wyszedł...

 • IS przyznało się do zamachu na targu w Chan Bani Saad

  Państwo Islamskie przyznało się do przeprowadzenia w piątek zamachu na targu w miejscowości Chan Bani Saad, na północny wschód od Bagdadu. Według źródeł policyjnych i medycznych, na które powołuje się Reuters, liczba zabitych przekroczyła 100.

 • Irak: Już 115 zabitych w zamachu na targu w Chan Bani Saad

  Bilans ofiar śmiertelnych zamachu, do którego doszło w piątek wieczorem na targu w miejscowości Chan Bani Saad w prowincji Dijala na północny wschód od Bagdadu, wzrósł do 115; co najmniej 170 osób jest rannych. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie (IS).

 • Trzy miesiące po wojskowym zamachu stanu w Tajlandii wybrany został na premiera w czwartek przez parlament szef junty, generał Prayuth Chan-ocha. Otrzymał co najmniej połowę głosów w 200-osobowej izbie. Wybór musi jeszcze formalnie zatwierdzić król Tajlandii.

 • ​Bargiel po Chan Tengri dla RMF FM: Mógłbym odpocząć 2 dni i ruszać na ostatni szczyt

  ..."Ostatnio byłem na szczycie 8 dni temu. Po przylocie do bazy stwierdziłem, że skoro, z powodu pogody, mam jeszcze przez tydzień w niej siedzieć, to chyba wolę wyjść od razu" - mówi Andrzej Bargiel w rozmowie z dziennikarze RMF FM Michałem Rodakiem po błyskawicznym zdobyciu Chan Tengri (7010 m n.p.m.) w górach Tienszan. Zakopiańczyk zdążył wejść na swój czwarty szczyt Śnieżnej Pantery i wrócić...

 • Łagodny klimat dał siłę Dżingis-chanowi

  Imperium mongolskie zawdzięczało swą potęgę nie tylko zdolnościom dowódczym Dżingis-chana, ale i sprzyjającym warunkom klimatycznym. Wyniki najnowszych badań naukowych wskazują, że wzrost potęgi Mongołów nastąpił wtedy, gdy dzięki większym opadom deszczu ich tereny zazieleniły się i były w stanie wykarmić większe stada koni. Zjednoczenie wojujących ze sobą plemion i stopniowy podbój ziem Azji...

 • Góra Jackie Chana

  Kirgistan obiecał gwieździe hollywoodzkich filmów akcji i mistrzowi sztuk walki Jackie Chanowi nazwanie na jego cześć jednej z gór - o ile aktor przyjedzie na festiwal filmowy do tej republiki w Azji Środkowej.

Zdjęcia na temat: chan
 • Gemma Chan
Wideo na temat: chan