• Informacje na temat:

  chimera

Artykuły na temat: chimera
 • Szwajcarskie "Chimery" w Poznaniu

  Kilkanaście fotograficznych portretów autorstwa szwajcarskiej artystki Evy Lauterlein można od poniedziałku oglądać w Galerii Profil w poznańskim Centrum Kultury Zamek.

 • Japończycy mają zgodę na stworzenie świńsko-ludzkiej chimery

  ​Japoński naukowiec Hiromitsu Nakauchi zapowiedział, że wyhoduje zwierzęta-chimery z ludzkimi komórkami, których narządy będzie można przeszczepiać ludziom - poinformował "New Scientist". Specjalista otrzymał już zgodę na te eksperymenty.

 • Japończycy chcą wyhodować świńsko-ludzką chimerę jako dawcę narządów

  Japoński naukowiec Hiromitsu Nakauchi zapowiedział, że wyhoduje zwierzęta-chimery z ludzkimi komórkami, których narządy będzie można przeszczepiać ludziom - poinformował "New Scientist". Specjalista otrzymał już zgodę na te eksperymenty.

 • Pierwsze małpie chimery przyszły na świat

  Naukowcy z Uniwersytetu Oregonu ogłosili, że udało im się po raz pierwszy na świecie doprowadzić do przyjścia na świat małp, których ciała składają się z komórek pochodzących z różnych organizmów. Na łamach najnowszego numeru czasopisma "Cell" opisują procedurę, która doprowadziła do powstania tych chimer. Trzy małpki na razie wyglądają normalnie. Mają posłużyć do badań naukowych.

 • Głośna sprawa zabójstwa Drzewińskich: SN oddalił kasacje

  Sąd Najwyższy oddalił kasacje ws. Piotra B., skazanego na 15 lat więzienia za podżeganie do zabójstwa małżonków Wiesława i Elżbiety Drzewińskich oraz ich dwóch synów. Chodzi o głośną sprawę podwarszawskiej willi Chimera, którą B. - według śledczych - próbował zawłaszczyć.

 • Premier Hiszpanii żąda odwołania referendum w Katalonii

  W ślad za aresztowaniami katalońskich polityków i konfiskatą wszelkich dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia wyznaczonego na 1 października referendum w sprawie niepodległości Katalonii, Madryt przejął kontrolę nad funduszami katalońskiej administracji. "Referendum jest chimerą" - powiedział w środę hiszpański premier Mariano Rajoy, wzywając regionalnych przywódców Katalonii o zaprzestanie jego planowania.

 • Kotopies i mułosioł z królikoświnką

  ...słabość i często romansowały. Połowa nietypowego miotu Mimi jest chimerami, te "kotopsy" mają cechy psa i kota. Pozostała trójka to typowe szczeniaki. Do innego genetycznego cudu doszło w sierpniu...

 • 4 gole w niespełna 5 minut? Tak się to robi w NHL!

  Między 15. a 20. minutą spotkania na listę strzelców wpisali się: Michael Frolik, TJ Brodie, Michael Ferland i Sean Monahan. W drugiej tercji gola dla "Wyspiarzy" zdobył John Tavares, zaś w ostatniej najpierw na 5:1 podwyższył Kris Versteeg, a następnie rozmiary porażki Islanders zmniejszył Jason Chimera. pic.twitter.com/6GU4h9z400 " additional="— Calgary Flames (@NHLFlames)" date="6 marca 2017

 • Nowy album o Gdyni

  .... Zawiszy Czarnego 1) oraz księgarniach Chimera (ul. 3 Maja 16 oraz w Centrum Gemini przy ul. Waszyngtona 21), POLANGLO (ul. Świętojańska 33), INNY ŚWIAT (ul. Świętojańska 38) i VADEMECUM (ul. Świętojańska...

 • Narodowego w Krakowie Zofia Gołubiew. - Konserwacji poddane zostało także oryginalne wyposażenie, m.in. meble z pawilonu muzealnego - zaznaczyła. Symbolem nowego muzealnego oddziału jest chimera, którą można(...) pałacyku. Nagrodzie towarzyszyła dedykacja, by chimera czuwała nad muzealnymi zbiorami. Koszt utworzenia Europejskiego Centrum Numizmatyki Polskiej to 23,1 mln zł, z czego 19,6 mln zł pochodzi ze środków...

Dyskusje na temat: chimera