• Informacje na temat:

  chińska republika ludowa

Artykuły na temat: chińska republika ludowa
 • Chińskie bombowce w pobliżu Tajwanu

  Chińskie myśliwce i bombowce ponownie uczestniczyły w manewrach wokół Tajwanu - poinformowała chińska armia. Przeciwko ćwiczeniom protestują tajwańskie władze, jednak z perspektywy Pekinu wyspa stanowi część terytorium Chińskiej Republiki Ludowej.

 • Chińskich katolików nie wpuszczono na spotkanie z papieżem

  Chińska Republika Ludowa po raz pierwszy w historii otwiera swoje niebo dla papieża, ale uszczelnia granice dla chińskich katolików. Połowa z około 100 Chińczyków, którzy mieli uczestniczyć w Azjatyckich Dniach Młodzieży, nie zdołała wyjechać z Chin.

 • Amerykańsko-chińska wojna handlowa. "Przystawiają nam nóż do gardła"

  "Chiny są gotowe wznowić rokowania handlowe z USA, ale trudno jest negocjować, gdy Waszyngton przystawia nam nóż do gardła" - oświadczył we wtorek wiceminister handlu Chińskiej Republiki Ludowej Wang Shouwen, komentując najnowszą eskalację konfliktu celnego pomiędzy tymi krajami.

 • Warszawa i Waszyngton prowadzą wspólne śledztwo ws. chińskich wpływów w Polsce

  Warszawa i Waszyngton prowadzą wspólne śledztwo ws. wpływów chińskich w Polsce - informuje "Wall Street Journal". 11 stycznia polskie służby zatrzymały pracownika Huawei Weijinga W. i byłego oficera ABW Piotra D., podejrzanych o szpiegostwo na rzecz chińskiego wywiadu.

 • Kancelaria Morawieckiego zabiega o spotkanie z chińskim MSZ. Chodzi o aferę szpiegowską

  Jeszcze w tym miesiącu kancelaria premiera chce doprowadzić do spotkania z ministrem spraw zagranicznych Chin - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Chodzi o próbę załagodzenia kryzysu po zatrzymaniu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego Chińczyka Weijinga W. i byłego ważnego funkcjonariusza ABW Piotra D. Są oni podejrzani o szpiegostwo.

 • Ostateczny bilans ofiar katastrofy chińskiego promu

  Państwowe media w Chinach podały ostateczną liczbę ofiar katastrofy promu na rzece Jangcy. Według oficjalnych doniesień w tragicznym wypadku zginęły aż 442 osoby.

 • Andrzej Duda spotkał się z szefem chińskiej dyplomacji

  Prezydent Andrzej Duda i szef chińskiej dyplomacji Wang Yi spotkali się w środę w Warszawie. Rozmawiali o współpracy gospodarczej, projekcie "Jednego Pasa i Jednego Szlaku" i listopadowym szczycie Europa Środkowo-Wschodnia-Chiny - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

 • Chińska Armia Terakotowa w Suwałkach

  W suwalskim Muzeum Okręgowym otwarto wystawę "Chińska Armia Terakotowa cesarza QIN" przygotowaną przez Polsko- Chińską Izbę Gospodarczą pod honorowym patronatem Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Pana Sun Rongmina.

 • Festiwal Kultury Chińskiej

  Od pięciu lat Szkoła Sztuk Walki Kung Fu "Lung" sifu Tomasza Chabowskiego wspólnie z Kopalnią Soli "Wieliczka" organizuje w Wieliczce powitanie Nowego Roku Chińskiego.

 • Liczące ponad 5 mln mieszkańców chińskie miasto Huai'an w prowincji Jiangsu jest 11 miastem partnerskim 130-tysięcznego Płocka (woj. mazowieckie). Umowę w tej sprawie, obejmującą m.in. współpracę kulturalną i gospodarczą, podpisano w czwartek.

Zdjęcia na temat: chińska republika ludowa
Dyskusje na temat: chińska republika ludowa