• Informacje na temat:

  chińska sztuka

Artykuły na temat: chińska sztuka
 • Sztuka i polityka. Kanclerz Merkel jako cesarzowa

  Portret kanclerz Niemiec chińska malarka Jiny Lan zatytułowała: "Korona". Przedstawia on Angelę Merkel w koronie, którą tworzą grupy ludzi z różnych krajów, z różnych kontynentów skupione wokół(...) się nie możesz poruszać, wszystko cię omija - tłumaczy chińska artystka obecny dylemat Niemców. Niechciany portret Zamówienie na portret kanclerz Niemiec złożyły u Jiny Lan dwie galerie. Kiedy...

 • Kiwi – chiński agrest

  Jako jeden z niewielu owoców kiwi dobrze znosi długie przechowywanie. Nawet po sześciu miesiącach od zerwania jest w nim około dziewięćdziesiąt procent jednej z najbardziej ulotnych witamin – C.

 • Już w najbliższy piątek 17 lipca w Kielcach odbędzie się pokaz chińskiej sztuki walki wushu. Mistrzowie wushu zaprezentują się także 15 lipca na Placu Artystów w Kielcach.

 • ...prezentuje "Zhangzhou Puppet Troupe" ma swoje korzenie w dynastii Jin, jednak jego największy rozkwit dokonał się za dynastii Ming. W 2006 r. sztuka lalkarska, jak i same występy "Zhangzhou Puppet(...) lalkarskie kształtując niezwykły i rozpoznawalny na całym świecie styl. Przedstawienia "Zhangzhou Puppet Troupe" zarejestrowano w ponad 50 filmach i sztukach telewizyjnych - powiedział Calik...

 • Uchodźcy kupują chińskie pontony w internecie

  Pontony produkowane w Chinach, którymi uchodźcy i imigranci płyną do Europy, można zamówić przez internet za kilkaset euro - ustalił włoski tygodnik „Oggi”. Łodzie dostarczane są do Tunezji, gdzie odbierają je przemytnicy ludzi.

 • Tajemnice chińskiego geniuszu

  Sejsmograf, kompas, kołowrotek wędkarki oraz teatr lalek można zobaczyć na nowej wystawie w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Prezentowane są tam przedmioty wynalezione przez Chińczyków już kilka tysięcy lat temu.

 • Gigantyczny przemyt papierosów: 18 milionów sztuk na dwóch statkach z Chin

  Przemyt ok. 18 mln sztuk papierosów na dwóch jednostkach płynących z Chin udaremniła w porcie w Gdańsku pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) razem z CBŚP z Gdańska. Gdyby towar trafił na rynek Skarb Państwa straciłby 20 mln zł.

 • Obiekty sztuki starożytnej, antyczne meble, artystyczna biżuteria, malarstwo dawne oraz współczesne - te i wiele innych dzieł prezentowano podczas Warszawskich Targów Sztuki, które gościły przez trzy dni w Arkadach Kubickiego. Targi zakończyły się w niedzielę.

 • Niechciane tradycje sztuki tatuażu

  Tatuaże, w wielu krajach coraz bardziej powszechne i pozbawione negatywnych skojarzeń, w Japonii są brzemieniem dla właścicieli. Choć tradycje japońskiej sztuki tatuażu - irezumi - sięgają starożytności, współczesne społeczeństwo stanowczo się od nich odcina.

 • Festiwal Kultury Chińskiej

  Od pięciu lat Szkoła Sztuk Walki Kung Fu "Lung" sifu Tomasza Chabowskiego wspólnie z Kopalnią Soli "Wieliczka" organizuje w Wieliczce powitanie Nowego Roku Chińskiego.

Zdjęcia na temat: chińska sztuka
Dyskusje na temat: chińska sztuka
 • Re: Ukraińcy bez wiz do UE. Ilu przekroczyło granice?

  jurij, rasija kaput, granica polsko-chińska na Uralu, ostał wam się ino Krym, tam będziecie dogorywać, sobacze syny

 • Re: Chińska armia zwodowała "najnowocześniejszy okręt Azji"

  A kiedy będzie najnowoczesniejszy okret Afryki ? Czekam z ciekawością - tylkożeby to nie była sztuka kupiona w USA czy Rosji.

 • Re: Chińska armia pokazała wideo z pociskami DF-16

  Najlepsza i moja ulubiona rakieta to Topol M. Piekna i precyzyjna,jedna sztuka wystarcza by zetrzec w pyl potezne miasto.

 • Re: Dpa: Niemcy chcą się przyłączyć do Inicjatywy Trójmorza

  "Nie możesz kogoś pokonać, przyłącz się do niego"... To, jak mnie pamięć nie myli, z książki "Sztuka Wojny" Sun Tzu, Sun Pina. Stara, chińska mądrość. Niemcy chcą rozwalić tę inicjatywę, bo gdy urośnie w siłę, zagrozi ich interesom z Rosją, przez ścisłe, gospodarcze związki państw Trójmorza z USA. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzeba Trójmorzu, jest niemiecki Koń Trojański!

 • Re: Sukces antyimigranckiej AfD. Koniec Angeli Merkel?

  Oj chyba nie na Wiśle, jak pójda na calość a do trzech razy sztuka, to granica na Uralu - niemiecko-japońska ewentualnie mala aktualizacja; niemiecko-chińska, hi, hi. Pozdrowiam.

 • Re: Wicekanclerz Niemiec o starciu między demokracją a autorytaryzmem

  wszystkim znany jest jako autor dzieła „Sztuka wojny”. Jest to obszerny zbiór zasad taktyki i strategii wojennych – „Sztuka wojny” to chińska doktryna wojskowa. Pierwsze informacje o „Sztuce wojny” dotarły do Europy krótko przed wybuchem Rewolucji Francuskiej, w postaci streszczenia przetłumaczonego przez francuskiego jezuitę, ojca J. J. M. Amiot. W późniejszych czasach, aż po dziś dzień „Sztuka

 • Re: Kanada ogłasza fiasko rozmów z Walonią ws. CETA

  Instrukcje i nauki mistrza Sun Tzu sprzed 2500 lat. Sun Tzu żył w Chinach w królestwie Wu ok. V w. p.n.e. Był wybitnym generałem, a także jednym z największych myślicieli Dalekiego Wschodu. Przede wszystkim znany jest jako autor dzieła „Sztuka wojny”. Jest to obszerny zbiór zasad taktyki i strategii wojennych – „Sztuka wojny” to chińska doktryna wojskowa. W Stanach Zjednoczonych „Sztuka wojny

 • Re: ​Nowoczesna chce zmian w Kodeksie karnym

  wszystkim znany jest jako autor dzieła „Sztuka wojny”. Jest to obszerny zbiór zasad taktyki i strategii wojennych – „Sztuka wojny” to chińska doktryna wojskowa. 1. Niszczcie wszystko, co w kraju(...) skupią się na gromadzeniu rzeczy materialnych z poczuciem ich niedosytu i ciągłego zagrożenia ich utraty. Wszystko to zaowocuje dla Was w przyszłości Autor: Sun Tsu Fragment książki „Sztuka wojny”

 • Re: Putin, zguba Rosji

  Chińska Sztuka Zawiłości....Brac.iszkowie moi mili! A pisał pan Redaktor, nie dalej jak dwie niedziele nazad, że Rosiji umom nie razbieriosz???.... Pisał! I nie wiedzieć z jakiej to przyczyny(...). Na tym właśnie polega sztuka zawiłości.” Czyż nie w sztuce zawiłości stosowanej przez Putina należy upatrywać niemocy bezpłciowego i bezideowego zachodu? Czyż nie działanie tej zasady pozwala powoli

 • Juz wiem

  Z tamtych lat głównie sztuka Chińska pokazuje kopulacje! Czyzby tylko oni wtedy to robili? Chyba tak - dlatego jest ich tak dużo !