• Informacje na temat:

  chińska sztuka

Artykuły na temat: chińska sztuka
 • Już w najbliższy piątek 17 lipca w Kielcach odbędzie się pokaz chińskiej sztuki walki wushu. Mistrzowie wushu zaprezentują się także 15 lipca na Placu Artystów w Kielcach.

 • Trudna sztuka negocjacji

  Rozmowy USA z Chinami, Iranem i Kubą miały jeden wspólny mianownik. Stał za nimi zdyscyplinowany zespół negocjatorów kontrolowany przez Biały Dom.

 • ...prezentuje "Zhangzhou Puppet Troupe" ma swoje korzenie w dynastii Jin, jednak jego największy rozkwit dokonał się za dynastii Ming. W 2006 r. sztuka lalkarska, jak i same występy "Zhangzhou Puppet(...) lalkarskie kształtując niezwykły i rozpoznawalny na całym świecie styl. Przedstawienia "Zhangzhou Puppet Troupe" zarejestrowano w ponad 50 filmach i sztukach telewizyjnych - powiedział Calik...

 • Uchodźcy kupują chińskie pontony w internecie

  Pontony produkowane w Chinach, którymi uchodźcy i imigranci płyną do Europy, można zamówić przez internet za kilkaset euro - ustalił włoski tygodnik „Oggi”. Łodzie dostarczane są do Tunezji, gdzie odbierają je przemytnicy ludzi.

 • Tajemnice chińskiego geniuszu

  Sejsmograf, kompas, kołowrotek wędkarki oraz teatr lalek można zobaczyć na nowej wystawie w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Prezentowane są tam przedmioty wynalezione przez Chińczyków już kilka tysięcy lat temu.

 • Obiekty sztuki starożytnej, antyczne meble, artystyczna biżuteria, malarstwo dawne oraz współczesne - te i wiele innych dzieł prezentowano podczas Warszawskich Targów Sztuki, które gościły przez trzy dni w Arkadach Kubickiego. Targi zakończyły się w niedzielę.

 • Festiwal Kultury Chińskiej

  Od pięciu lat Szkoła Sztuk Walki Kung Fu "Lung" sifu Tomasza Chabowskiego wspólnie z Kopalnią Soli "Wieliczka" organizuje w Wieliczce powitanie Nowego Roku Chińskiego.

 • Niechciane tradycje sztuki tatuażu

  Tatuaże, w wielu krajach coraz bardziej powszechne i pozbawione negatywnych skojarzeń, w Japonii są brzemieniem dla właścicieli. Choć tradycje japońskiej sztuki tatuażu - irezumi - sięgają starożytności, współczesne społeczeństwo stanowczo się od nich odcina.

 • ..., filozofię i historyczne znaczenie takich chińskich malowideł". Li Da dodała ona, że "nadal chińska sztuka jest niedoceniana w porównaniu z cenami płaconymi za dzieła impresjonistów i artystów, takich...

 • Wspólne malowanie chińskiego smoka

  ...nawiązujący do kultury chińskiej - zbiorowe i spontaniczne dzieło wielu osób. Odwiedzający Piknik mogli obserwować pokazy w wielu dyscyplinach sportowych - w tym w sztukach walki, spróbować swoich sił...

Zdjęcia na temat: chińska sztuka
Dyskusje na temat: chińska sztuka
 • Re: Ukraińcy bez wiz do UE. Ilu przekroczyło granice?

  jurij, rasija kaput, granica polsko-chińska na Uralu, ostał wam się ino Krym, tam będziecie dogorywać, sobacze syny

 • Re: Chińska armia zwodowała "najnowocześniejszy okręt Azji"

  A kiedy będzie najnowoczesniejszy okret Afryki ? Czekam z ciekawością - tylkożeby to nie była sztuka kupiona w USA czy Rosji.

 • Re: Chińska armia pokazała wideo z pociskami DF-16

  Najlepsza i moja ulubiona rakieta to Topol M. Piekna i precyzyjna,jedna sztuka wystarcza by zetrzec w pyl potezne miasto.

 • Re: Wicekanclerz Niemiec o starciu między demokracją a autorytaryzmem

  wszystkim znany jest jako autor dzieła „Sztuka wojny”. Jest to obszerny zbiór zasad taktyki i strategii wojennych – „Sztuka wojny” to chińska doktryna wojskowa. Pierwsze informacje o „Sztuce wojny” dotarły do Europy krótko przed wybuchem Rewolucji Francuskiej, w postaci streszczenia przetłumaczonego przez francuskiego jezuitę, ojca J. J. M. Amiot. W późniejszych czasach, aż po dziś dzień „Sztuka

 • Re: Kanada ogłasza fiasko rozmów z Walonią ws. CETA

  Instrukcje i nauki mistrza Sun Tzu sprzed 2500 lat. Sun Tzu żył w Chinach w królestwie Wu ok. V w. p.n.e. Był wybitnym generałem, a także jednym z największych myślicieli Dalekiego Wschodu. Przede wszystkim znany jest jako autor dzieła „Sztuka wojny”. Jest to obszerny zbiór zasad taktyki i strategii wojennych – „Sztuka wojny” to chińska doktryna wojskowa. W Stanach Zjednoczonych „Sztuka wojny

 • Re: ​Nowoczesna chce zmian w Kodeksie karnym

  wszystkim znany jest jako autor dzieła „Sztuka wojny”. Jest to obszerny zbiór zasad taktyki i strategii wojennych – „Sztuka wojny” to chińska doktryna wojskowa. 1. Niszczcie wszystko, co w kraju(...) skupią się na gromadzeniu rzeczy materialnych z poczuciem ich niedosytu i ciągłego zagrożenia ich utraty. Wszystko to zaowocuje dla Was w przyszłości Autor: Sun Tsu Fragment książki „Sztuka wojny”

 • Re: Putin, zguba Rosji

  Chińska Sztuka Zawiłości....Brac.iszkowie moi mili! A pisał pan Redaktor, nie dalej jak dwie niedziele nazad, że Rosiji umom nie razbieriosz???.... Pisał! I nie wiedzieć z jakiej to przyczyny(...). Na tym właśnie polega sztuka zawiłości.” Czyż nie w sztuce zawiłości stosowanej przez Putina należy upatrywać niemocy bezpłciowego i bezideowego zachodu? Czyż nie działanie tej zasady pozwala powoli

 • Juz wiem

  Z tamtych lat głównie sztuka Chińska pokazuje kopulacje! Czyzby tylko oni wtedy to robili? Chyba tak - dlatego jest ich tak dużo !

 • Re: Celnicy przejęli podróbki ekskluzywnych torebek

  a co z chińską tandetą,którą zwozi się kontenerami do Polski na statkach? Chińskie kozaczki zimowe na sztucznym futerku,które po pierwszym przejściu po mokrym śniegu odklejają sie [cała podeszwa].Klej lewdo trzyma i po zmczeniu odłazi.To jest dopiero chińska sztuka zrobic jednorazowe kozaczki.

 • Re: ...

  Masz rację to prawdziwa sztuka,a nie chińska tandeta jakiej dzisiaj pełno.Nie chodzi tu o wartość pieniężną ale o wysiłek i precyzję jaką włożył artysta w wykonanie tych przedmiotów.Złoto to trywialny dodatek w porównaniu z mistrzowskim wykonaniem