• Informacje na temat:

  chiński mur

Artykuły na temat: chiński mur
 • Pseudokonserwacja Wielkiego Muru Chińskiego. "Za wielki, za długi i jego ochrona zbyt trudna"

  Wielkiemu Murowi Chińskiemu zagraża oprócz erozji i wandalizmu także pseudokonserwacja. Dwa lata temu fragment tego najsławniejszego zabytku Chin domorośli konserwatorzy zalali betonem, a rok wcześniej zniszczono 300-letnie freski w Chaoyangu.

 • Belgowie chcą murem odgrodzić się od Romów

  W Belgii wybuchła ostra polemika wokół pomysłu wybudowania antyromskiego muru. Wysoki na dwa i pół metra mur ma odgradzać mieszkańców belgijskiego miasteczka Muscron od obozowiska Romów usytuowanego we Francji, tuż przy belgijskiej granicy.

 • Turyści nie muszą już schodzić z Wielkiego Muru Chińskiego. Mogą zjechać na sankach

  Turyści, którzy wyszli na Mutianyu, jedną z części Wielkiego Muru Chińskiego, niekoniecznie muszą z niego schodzić tą samą drogą. Oprócz kolei linowej mogą skorzystać z opcji alternatywnej - zjazdu z góry na sankach. Emocje i wspaniałe widoki gwarantowane.

 • Zamrożą wydmy lub wzniosą "zielony chiński mur"

  Afryki Północnej promowano ideę sadzenia drzew, mających utworzyć "wielki zielony pas", blokujący postęp piachu na tereny zielone i ludzkie siedliska. Podobna propozycja - nazwana "zielony chiński mur" - miałaby powstrzymać postęp azjatyckiej pustyni Gobi. Nowy, alternatywny pomysł powstrzymania pustyni zgłosił szwedzki architekt Magnus Larsson podczas lipcowej konferencji "TED Global...

 • Koreańczycy krytykują chińskie odkrycia "przedłużające" Chiński Mur

  Koreańscy historycy krytykują archeologów z Chin, którzy odnaleźli ślady muru chińskiego, mające świadczyć o tym, że w całości mierzył 22 tys. km długości. Nazywają to zagrywką polityczną, mającą na celu uwiarygodnić historyczne pretensje terytorialne Chin.

 • Chiński milioner: Śmierć Wang Jiana nieprzypadkowa

  Przebywający na terytorium USA chiński multimilioner Guo Wengui sugeruje, że chińskie władze mogą być zamieszane w śmierć byłego prezesa jednego z największych chińskich koncernów - HNA, który zginął w lipcu tego roku w tragicznym wypadku podczas pobytu we Francji.

 • Niebezpieczny Wielki Mur. Andrzej Duda uniknął upadku

  ...spotka się z Polakami mieszkającymi w Chinach i weźmie udział w koncercie laureata tegorocznego konkursu chopinowskiego. Na ten dzień zaplanowano także spotkanie prezydenta z przewodniczącym chińskiego(...) udział w szczycie gospodarczym państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin - "16+1". Wcześniej w Szanghaju polski prezydent otworzył Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze.     Na briefingu prasowym...

 • Wystawa "Pieniądze chińskie" w stolicy

  W poniedziałek w Narodowym Banku Polskim (NBP) w Warszawie otwarto wystawę prezentującą dzieje pieniądza chińskiego - od czasów, gdy jego rolę pełniły muszle, po współczesne banknoty i monety.

 • Tygrysy zabiły kobietę w chińskim zoo

  Tygrysy zabiły kobietę i raniły jej towarzyszkę w zoo w Pekinie, które umożliwia oglądanie dzikich zwierząt z samochodów i autokarów - podała w niedzielę chińska telewizja CCTV.

 • Chińscy archeolodzy ustalili trasę przebiegu najstarszego odcinka Wielkiego Muru Chińskiego o długości 137 kilometrów, z którego zachowały się pozostałości konstrukcji o długości 30 kilometrów - donosi serwis internetowy China.org.

Zdjęcia na temat: chiński mur
Wideo na temat: chiński mur
Dyskusje na temat: chiński mur