• Informacje na temat:

  chmielowski adam

Artykuły na temat: chmielowski adam
 • Conrad, Kościuszko, Chmielowski, Piłsudski... Poznaj patronów 2017 roku

  Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, Joseph Conrad i brat Albert Chmielowski. Co ich łączy? Wszyscy są patronami 2017 roku. Wraz z nimi – Honorat Koźmiński, Józef Haller, Władysław Raczkiewicz i Władysław Biegański. To będzie też Rok Wisły i Rok Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Tak zdecydowali posłowie i senatorowie.

 • Na prezentowanej w Poznaniu wystawie "Chełmoński Chmielowski Witkiewicz. Pracownia w Hotelu Europejskim w Warszawie 1874-1883" będzie można oglądać od niedzieli najwybitniejsze dzieła m.in. Józefa Chełmońskiego, Adama Chmielowskiego, Władysława Podkowińskiego, Stanisława Witkiewicza i Antoniego Piotrowskiego.

 • Poseł Chmielowski wykluczony z klubu Ruchu Palikota

  Klub Ruchu Palikota podjął w niedzielę decyzję o wykluczeniu ze swojego grona posła Piotra Chmielowskiego - poinformował rzecznik partii Andrzej Rozenek. Dodał, że przyczyną takiej decyzji było m.in. "nieustanne kwestionowanie podstaw programowych Ruchu Palikota" przez posła.

 • Poseł Piotr Chmielowski zawieszony w prawach członka klubu RP

  Poseł Piotr Chmielowski został zawieszony w prawach członka klubu Ruchu Palikota; w niedzielę zbierze się klub i podejmie decyzję co do jego przyszłości. Według Janusza Palikota, wobec jego partii PO prowadzi "brudną grę polityczną", której skutkiem są odejścia kolejnych posłów z partii.

 • Sejm ustanowił rok 2017 rokiem m.in. Piłsudskiego i Kościuszki

  Sejm poparł podczas środowego głosowania uchwały ustanawiające rok 2017 rokiem rzeki Wisły, Josepha Conrada-Korzeniowskiego, Józefa Piłsudskiego, Adama Chmielowskiego, Honorata Koźmińskiego oraz Tadeusza Kościuszki.

 • Święci na drodze świętego - Jan Paweł II i kanonizowani przez niego

  Jan Paweł II w czasie swojego pontyfikatu kanonizował 478 osób. Wiele z nich, jak brat Albert Chmielowski, miało wpływ na jego duchowość, niektórych, jak o. Pio czy Matkę Teresę, spotkał osobiście, a później wyniósł na ołtarze.

 • 2016 będzie rokiem Cichociemnych, brata Alberta i jubileuszu Chrztu Polski

  Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu opowiedziała za ustanowieniem roku 2016 rokiem Cichociemnych i Adama Chmielowskiego - świętego Brata Alberta. Posłowie zgodzili się również, aby rok 2016 był Rokiem Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

 • Marcin Gortat i Marek Piekarczyk wśród laureatów Medalu św. Brata Alberta

  Dziś w południe na konferencji prasowej Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji im. Brata Alberta, odbywającej się jak co roku w restauracji "Biała Róża" pod Wawelem w Krakowie, zostali ogłoszeni laureaci Medalu św. Brata Alberta. W tym roku, ze względu na jubileusz 100. rocznicy śmierci Adama Chmielowskiego - Brata Alberta, jest ich aż pięcioro.

 • Justyna Kowalczyk wśród laureatów Medalu św. Brata Alberta

  Dziś jak co roku ogólnopolska kapituła Medalu św. Brata Alberta ogłosiła na konferencji prasowej w Krakowie kolejnych laureatów owego zaszczytnego wyróżnienia. Kandydatów do medalu typują osoby niepełnosprawnych oraz organizacji społecznych i charytatywnych, a wszystkie wnioski kapitułą rozpatruje w rocznicę śmierci Adama Chmielowskiego - Brata Alberta, który zmarł w Boże Narodzenie 1916 r.

 • Protesty przeciw zaostrzeniu art. 212. Jest reakcja Ministerstwa Sprawiedliwości

  Środowiska dziennikarskie, w tym Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, a także Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar krytykują nowelizacją artykułu 212 Kodeksu karnego. Zdaniem SDP, to "utrzymanie represji w sprawach dotyczących wolności słowa i wyrażania opinii". Dziś do sprawy odniósł się Sebastian Kaleta z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dyskusje na temat: chmielowski adam
 • Re: ​"Super Express": Rajd szefa KNF ulicami Warszawy

  a ja domagam się w końcu powołania komisji cmentarnej śledczej dotyczącej afery hazardowej cmentarnej,na której Polska straciła prawie 20 miliardów złotych.Nagranej i udokumentowanej słowo w słowo,żaden z ministrów nie poleciał,poleciał tylko Chmielowski na prezesa wagonów

 • Re: Tygodnik "Przegląd": ​Szkoła na widelcu

  Święty Brat Albert Chmielowski, zakonnik - 17 czerwca Adam Chmielowski urodził się 20 sierpnia 1845 r. w Igołomii pod Krakowem. Sześć dni później na chrzcie św. z wody dano mu imiona Adam Bernard(...) Adama Chmielowskiego przyniosły mu miano "polskiego Fra Angelico". Bez wątpienia duże znaczenie w życiu duchowym Adama Chmielowskiego miały rekolekcje, które odbył u jezuitów w Tarnopolu.

 • Re: Papież pomaga bezdomnym w Rzymie. Powodem fala mrozów

  Bogaty biednego nigdy nie zrozumie.Brat Albert Adam Chmielowski na którego podczas jego ciężkiego życia ten sam Kościół Katolicki gnębił i prześladował o czym teraz jakby zapomnieli hierarchowie na jego przykład i autorytet owieczkom polecają ratować bezdomnych bo jak sami bezdomni mówią do swoich komnat pałacowych biedoty nie wpuszcza .Zbrudzą,zasmrodzą o to cała ich mentalność. W pewnym

 • Ty musisz mieć rację

  Przecież matka Teresa z Kalkuty, Maksymilian Kolbe, Adam Chmielowski (brat Albert) to sami hiduiści.

 • Re: Poseł Piotr Chmielowski zawieszony w prawach członka klubu RP

  Żeby tak się stało PIS musi mieć większość. W przeciwnym razie koalicja ubeków, pseudo-biznesmenów , komuszków obali rząd. Tak jak już dwa razy to się odbyło. Sitwa (układ) ciągle silna manipulacją i kłamstwem.

 • Można wymienić kilku cwaniaków z KK, którzy dorobili się majątków.

  Franciszek z Asyżu, matka Teresa z Kalkuty, Adam Chmielowski (Brat Albert), siostra Faustyna, ojciec Kolbe itd.

 • Re: Ustalenia zespołu Macierewicza. Brzoza i "dwa silne wstrząsy"

  Z Macierewicza się śmiejesz a sam jesteś TCHÓRZ POspPOlity. Nawet wstydzisz się swojego nazwiska. Łe, prosty dupek jesteś.

 • Re: A najjaśniej kościołowi

  Kościół ma wile na sumieniu, ale Kościół to ludzie a nie nieokreślony twór. Jak to w życiu, jedni żyją według zasad a drudzy mają je gdzieś. Ciekawe co przyświecało po dwóch tysiącach lat ludziom takim jak Matka Teresa z Kalkuty, Ojciec Pio, Karol Wojtyła czy Adam Chmielowski. Oni w coś wierzyli mimo że słyszeli o malwersacjach finansowych wśród duchownych, wszelakich zboczeniach itp. Wszyscy bez

 • Re: Zastępca sekretarza stanu: Podważono wiarygodność Kościoła

  , br. Adam Chmielowski, Maksymilian Kolbe, Jan Beyzym itd. Więc patrzeć należy szeroko i sprawiedliwie - tak myślę.

 • Re: Parlamentarzyści pielgrzymowali na Jasną Górę

  Ta " ciemnota " co wierzyła w Boga to m.in. Mikołaj Kopernik , Izaak Newton , Albert Einstein , Matka Teresa z Kalkuty - misjonarka miłosierdzia , Jan Paweł II , artysta malarz Adam Chmielowski(...) - dokonał wielu odkryć , nasi narodowi wieszcze - Adam Mickiewicz , Juliusz Słowacki , Jan Kochanowski , Cyprian Kamil Norwid i bardzo wielu innych mądrych , dobrych ludzi. Do tej " ciemnoty " na pewno nie