• Informacje na temat:

  chmury

Artykuły na temat: chmury
 • Świat szafirowo-rubinowych chmur

  ...obraca się tak, że jedna jej strona jest stale zwrócona w stronę gwiazdy, spodziewamy się, że chmury mogą tworzyć się tylko po zacienionej stronie. Wyniki naszych badań wskazują, że wiatr przemieszcza potem te chmury w obszar dzienny planety. Prędkość tego wiatru silnie się zmienia, gdy chmury tworzą się i odparowują. To pierwsza taka obserwacja zjawisk pogodowych wokół gazowego olbrzyma poza...

 • ​"Rzeczpospolita": Czarne chmury nad Jackiem Kurskim

  Prokuratura zbada okoliczności składania ofert kandydatów w konkursie na szefa telewizji publicznej - informuje "Rzeczpospolita". Mnożą się wątpliwości, czy obecny prezes Jacek Kurski odpowiednio złożył swoją ofertę - czytamy.

 • Ciemne chmury nad Angelą Merkel

  Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez instytut YouGov wynika, że 43 proc. Niemców chce natychmiastowego odwołania kanclerz Angeli Merkel, a 42 proc. wciąż ma do niej zaufanie. W tym samym czasie szef MSW i przewodniczący bawarskiej CSU Horst Seehofer otwarcie mówi o możliwości zerwania koalicji.

 • Chmura jak UFO. Niesamowite zjawisko w Szwecji

  ..., by uwiecznić chmurę na zdjęciach. Eksperci twierdzą, że był to tzw. chmura soczewkowa (altocumulus lenticularis), która swoim kształtem przypomina UFO. Chmury soczewkowe występują głównie(...) podziwia się wiszące kosmiczne statki. Okazuje się jednak, że tego rodzaju chmury są niebezpieczne dla samolotów. Piloci starają się ich unikać, ponieważ wywołują na pokładach turbulencje...

 • Lipcowe niebo pokryją chmury, burze niemal w całym kraju

  Lipcowe niebo w najbliższych dniach pokryją chmury. W środę niemal w całym kraju wystąpią burze, a w kolejnych dniach spodziewane są także opady deszczu. Wakacyjna aura odejdzie w zapomnienie.

 • Czarne chmury nad Davidem Cameronem

  Czarne chmury zawisły nad Davidem Cameronem. ​Partia Konserwatywna zbuntowała się przeciw premierowi Wielkiej Brytanii, zarzuca mu kłamstwo i otwarcie wzywa, by ustąpił ze stanowiska premiera niezależnie od wyniku czerwcowego referendum w sprawie Brexitu - informuje brytyjski "The Guardian".

 • Oberwanie chmury na Lubelszczyźnie

  Strażacy odebrali około 100 telefonów, głównie od mieszkańców Chyże w gminie Bełżec oraz z Łosińca w gminie Susiec. Tam było największe oberwanie chmury. Woda z pól spłynęła do najniżej położonych gospodarstw. Zalane są piwnice i garaże. Nic się nikomu nie stało. Ulewy dały się we znaki także mieszkańcom okolic Zamościa oraz Małopolski. Jak informują nas słuchacze, w Olkuszu woda zalała...

 • "Gazeta Wyborcza": Czarne chmury nad Kurskim

  Część polityków PiS ma dość rządów Jacka Kurskiego w telewizji publicznej. W ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego słychać, że prezes TVP ma opuścić gabinet przy Woronicza do końca stycznia - informuje we wtorkowym wydaniu "Gazeta Wyborcza".

 • Oberwanie chmury nad Lipnicą Wielką w Małopolsce

  Blisko 70 strażaków walczy ze skutkami potężnej nawałnicy, która przeszła nad Lipnicą Wielką w Małopolsce. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

 • Są pierwsze zarzuty za atak na stołeczny klub „Chmury”

  Dwie osoby usłyszały zarzuty w związku z atakiem na klub „Chmury” w Warszawie. Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę. W lokalu przebywało kilkunastu kibiców Ajaksu Amsterdam, który następnego dnia grał ze stołeczną Legią.

Zdjęcia na temat: chmury
Wideo na temat: chmury
 • Niezwykłe chmury w Kolorado

  Niesamowite, zachwycające, zapierające dech w piersiach - takie komentarze pojawiają się pod zdjęciem bardzo rzadko spotykanych chmur, które udało się sfotografować w Kolorado w USA.

 • Toksyczne chmury nad Hawajami. Niesamowite nagranie lawy wpływającej do oceanu

  Nad Hawajami pojawiły się toksyczne chmury, niebezpieczne dla ludzi. Strumienie lawy z wulkany Kilauea wpływające do oceanu powodują wzbijanie się w powietrze kłębów pary wodnej wraz z niebezpiecznym substancjami - kwasem solnym i pyłami wulkanicznymi, które mogą drażnić skórę, oczy i płuca.

 • Oberwanie chmury na A4 w okolicach Wrocławia

  Już kilkaset razy interweniowali strażacy po nawałnicach na Dolnym Śląsku - wyjeżdżali do połamanych drzew i zalanych piwnic. Najwięcej pracy mają strażacy w okolicach Złotoryi. Tam nawałnica trwała pół godziny. Strażacy w tym czasie odebrali ponad 70 zgłoszeń o połamanych drzewach i zalanych piwnicach. W okolicach Lubania, Bolesławca i Legnicy lokalnie zalane są również drogi.

Dyskusje na temat: chmury