• Informacje na temat:

  chochołowskie powstanie

Artykuły na temat: chochołowskie powstanie
 • Niszczą unikalne tereny

  Piękne polany wokół Doliny Chochołowskiej zamieniają się w jeden wielki plac parkingowy - alarmuje "Dziennik Polski". Od początku maja na krokusowych łąkach powstały już dwa "dzikie" parkingi. Urzędnicy twierdzą, że dzisiaj nie mają na to żadnego wpływu.

 • Zbójecko i magicznie na Bani

  W tle zamki w Wiśniczu i Niedzicy, skansen w Nowym Sączu, Zakopane i Dolina Chochołowska. Na pierwszym planie historia młodego górala Janosika, którego zbójeckie życie stało się kanwą legend i opowiadań. Jego historię już jutro poznają goście Termy Bania - uczestnicząc w ostatnim już pokazie cyklu Wodne Kino.

 • Do dwóch lat więzienia grozi turystom, którzy w niedzielę zabili małego niedźwiadka w Dolinie Chochołowskiej w Tatrach. Prokuratura rejonowa w Zakopanem wszczęła we wtorek postępowanie wobec szóstki podejrzanych - powiedział prokurator Stanisław Staszel.

 • Kolejką przez Tatry

  ...rozpoczynać swój bieg w Zakopanem, a w najgorszym wypadku u wylotu Doliny Chochołowskiej. Jej trasa przebiegałaby przez góry w kierunku bardzo popularnych wśród polskich turystów miejscowości(...) Bąk. Po polskiej stronie niewiele osób wie o takim pomyśle. Górale wożący turystów do Doliny Chochołowskiej dopiero do reportera RMF dowiedzieli się, że właśnie tam ma się rozpoczynać transgraniczna...

 • "Tam, gdzie kończy się i Polska, i Europa, zaczyna się to miejsce"

  ​"Kroniki zakopiańskie" to zbiór opowieści o ludziach i zdarzeniach z historii Zakopanego, Tatr i Podtatrza, "reportaże z przeszłości" wioski, a potem miasteczka, które powstało u stóp Tatr. Prywatna historia Zakopanego - subiektywna i emocjonalna, odległa od akademickiej dyscypliny, ale prawdziwa. Autor chętniej wybiera włóczęgów niż sportowców, chętniej pisze o wizjonerach niż o statecznych obywatelach, o górskich wycieczkach niż o akademiach ku czci.

 • W Tatrach już 2,5 metra śniegu!

  W Tatrach obowiązuje czwarty - w pięciostopniowej skali - stopień zagrożenia lawinowego. Dodatkowym utrudnieniem w wyższych partiach jest padający śnieg i mgła, które w znacznym stopniu ograniczają widzialność i utrudniają orientację. Dobrze przetarte są jedynie drogi do schronisk: w Dolinie Kościeliskiej, Chochołowskiej, na Kalatówki, do "Murowańca" z Brzezin oraz w dolinkach reglowych...

 • Turyści odpowiedzą za zabicie niedźwiadka?

  Wyniki sekcji zwłok niedźwiadka zabitego przed trzema tygodniami w Dolinie Chochołowskiej obciążają turystów - dowiedział się reporter RMF FM. Teraz prawdopodobnie usłyszą oni zarzuty.

 • Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe powiększa swoje szeregi. 5 kandydatów złożyło w sobotę przyrzeczenie na ręce naczelnika TOPR i stało się pełnoprawnymi członkami tej jednej z najstarszych organizacji ratowniczych w Europie. Uroczystość odbyła się w Dolinie Chochołowskiej.

 • ​Korona Gór Polski. "Nie chodzi tylko o to, by zaliczyć szczyty"

  ...turystycznych. Choćby ostatnio, w Dolnie Chochołowskiej były tysiące turystów, a na Skalniku, gdzie mamy Ostrą Małą - taki punkt widokowy na panoramę Karkonoszy - była garstka turystów. Nie wiedzą ludzie...

 • Schroniska bardziej ekologiczne

  ...w schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej oraz w Dolinie Chochołowskiej. Modernizacja obydwu oczyszczalni polega na wymianie starych urządzeń. Prace będą zakończone jeszcze w tym roku. W Dolinie Pięciu(...) przeszły już termomodernizację, co zmniejszyło ich zapotrzebowanie na energię cieplną. Wszystkie schroniska, z wyjątkiem schroniska w Dolinie Chochołowskiej, mają też kolektory słoneczne zaopatrujące...

Dyskusje na temat: chochołowskie powstanie