• Informacje na temat:

  chopin fryderyk

Artykuły na temat: chopin fryderyk
 • Czy Chopin miał mukowiscydozę?

  Badania serca kompozytora w 2014 roku nie dały odpowiedzi, czy Fryderyk Chopin chorował na mukowiscydozę. Eksperci wskazują jednak, że pianista miał objawy tej rzadkiej choroby genetycznej.

 • Ciekawe wątki z życia młodego Fryderyka Chopina i jego przyjaciół zawiera wydany właśnie w Kaliszu album Ryszarda Bienieckiego pt. "Chopin, Kalisz i dalsze okolice". Kalisz był ostatnim miastem, w którym kompozytor zatrzymał się przed wyjazdem na emigrację w listopadzie 1830 r.

 • Znamy nominowanych do Fryderyków

  Wokalistka Kora, jazzman Michał Urbaniak i śpiewak Bernard Ładysz dostaną Złote Fryderyki za całokształt twórczości. W tym roku o nagrody polskiej Akademii Fonograficznej powalczą m.in Ania Dąbrowska, Stanisława Celińska, Dawid Podsiadło, Zbigniew Wodecki oraz zespół Mitch&Mitch oraz Taco Hemingway. W tym roku będą dwie gale rozdania Fryderyków: 20 kwietnia w kategorii muzyki rozrywkowej...

 • "Fryderyk Chopin" wypłynął ze Szczecina

  Żaglowiec "Fryderyk Chopin" opuścił w czwartek swój port macierzysty. Jednostka wypłynęła z Wałów Chrobrego w Szczecinie w podróż do francuskiego Saint Malo, na start tegorocznych regat The Tall Ships Races.

 • Koncerty oraz różnego rodzaju akcje artystyczne odbędą się w ten weekend w Gdyni w ramach imprez towarzyszących zakończeniu rejsu żaglowca "Fryderyk Chopin", który przez trzy ostatnie miesiące promował Polskę zawijając do kilkunastu europejskich portów.

 • Żaglowiec "Fryderyk Chopin" ma w czwartek przed świtem wpłynąć do świnoujskiego portu po ośmiu miesiącach nieobecności w kraju - poinformowały służby prasowe prezydenta tego miasta. Jednostka wypłynęła w piątek z kornwalijskiego portu Falmouth (Wlk. Brytania).

 • Płaskorzeźbę z brązu przedstawiającą popiersie Fryderyka Chopina a poniżej czarne klawisze, imitujące fortepian, odsłonięto w niedzielę na kamienicy w centrum Kaliszu. Do 1914 r. stał w tym miejscu dom, w którym kompozytor tańczył mazura.

 • Fryderyk Chopin w Kołobrzegu

  Do kołobrzeskiego portu zawinął żaglowiec Fryderyk Chopin. Jest on w trakcie rejsu szkoleniowego. Płynie do Szwecji, później na Bornholm, a następnie do Kołobrzegu, gdzie ma zmienić się część załogi.

 • "Fryderyk Chopin" wpłynął do Świnoujścia

  Żaglowiec "Fryderyk Chopin" dziś rano wpłynął do świnoujskiego portu po ośmiu miesiącach nieobecności w kraju. Jeszcze dziś jednostka ma dopłynąć do Szczecina, gdzie ma wziąć udział w uroczystościach z okazji objęcia przez Polskę prezydencji.

 • Krzystek wesprze rejs "Fryderyka Chopina"

  Ubiegający się o reelekcję prezydent Szczecina Piotr Krzystek zrezygnował z części billboardów a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wpłaci na konto fundacji "Szkoła pod Żaglami" Krzysztofa Baranowskiego, by pomóc młodzieży kontynuować rejs żaglowcem "Fryderyk Chopin".

Zdjęcia na temat: chopin fryderyk
Wideo na temat: chopin fryderyk
 • Twoje Miasto w RMF FM: W tym dworze mieszkała młodzieńcza miłość Fryderyka Chopina

  W modrzewiowym dworku w Skierniewicach przez ostatnie 10 lat swojego życia mieszkała Konstancja Gładkowska, która była młodzieńczą miłością Fryderyka Chopina. Budynek, gdzie dziś mieści się Izba(...) się śpiewu. Podobno Fryderyk kochał Konstancję, a ona nie odwzajemniała jego uczuć. Jednak w dniu pożegnania Chopina, który wyjeżdżał z kraju, Konstancja zaśpiewała dla niego arię z "Pani Jeziora

 • „Fryderyk Chopin” powrócił do Polski

  Żaglowiec STS „Fryderyk Chopin” zakończył w Gdyni swój trzymiesięczny rejs po Europie. Był to element kampanii promującej Polskę za granicą. Statek rozpoczął rejs w połowie czerwca w Szczecinie i od tego czasu odwiedził kilkanaście portów w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Danii i Szwecji. W każdym z portów, do którego zawijała jednostka, załoga organizowała koncerty czy

 • Na lotnisku im. Chopina nie było bomby

  Saperzy dokopali się do miejsca, gdzie robotnicy pracujący przy tunelu łączącym trakcję kolejową z lotniskiem im. Fryderyka Chopina natrafili na podejrzane znalezisko. Okazało się, że nie znaleziono niewybuchu z II wojny światowej, a jedynie kamień i kawałek starej rury.

Dyskusje na temat: chopin fryderyk