• Informacje na temat:

  chorągiew

Artykuły na temat: chorągiew
 • "Rz": Specjalna chorągiew dla prezydenta

  ...ustalonego dla godła Rzeczypospolitej Polskiej pośrodku płata, w obramowaniu wężyka generalskiego" - czytamy w "Rz". Chorągiew przysługiwałaby wyłącznie prezydentowi. Chorągiew głowy państwa ma(...) Stowarzyszenie Rodziewiczów. Chorągiew Rzeczypospolitej, czytamy w artykule red. Wiktora Ferfeckiego, byłaby używana w czasie uroczystości z udziałem prezydenta, umieszczana na budynkach, w których...

 • Jedyna zachowana do naszych czasów chorągiew nagrobna dziecka z Prus Wschodnich znajduje się w muzeum w Kętrzynie. Do dziś portret zmarłego trzylatka wzbudza emocje wśród zwiedzających - przyznali pracownicy muzeum.

 • Wykupienie miliona złotych zobowiązań w zamian za ośrodek wczasowy na Mazurach oferuje władzom ZHP kujawsko-pomorska chorągiew związku. Zobowiązania regulujemy na bieżąco, więc nie ma potrzeby wyzbywania się majątku organizacji - oceniają harcerskie władze.

 • Rozwiną gigantyczną flagę narodową! Wielka patriotyczna akcja w Sulejówku

  Ponad kilometrowa chorągiew zostanie owinięta wokół zabytkowej "enklawy historycznej", czyli najważniejszych budynków Sulejówka. 11 listopada będzie tam bity rekord w prezentacji najdłuższej flagi narodowej.

 • Zamiast świecić przykładem, urzędy nie dbają o właściwy wizerunek godła i flagi. NIK opublikowała raport, w którym zwraca uwagę na mało poważne podejście urzędników do symboli narodowych.

 • XVII-wieczną ikonę, która służyła jako deska w kopule, o wiek młodszą cerkiewną chorągiew i świeczniki znaleziono podczas prac konserwatorskich w zabytkowej cerkwi w Zadąbrowiu koło Przemyśla (Podkarpackie). Świątynia jest przygotowywana do przeniesienia.

 • Wystawa poświęcona zwyczajom pogrzebowym

  Czarną, zdobioną trumnę, którą dawniej wystawiano podczas mszy odprawianej w dniu Wszystkich Świętych oraz chorągiew żałobną niesioną w kondukcie pogrzebowym pokaże Muzeum w Gliwicach na wystawie poświęconej zwyczajom pogrzebowym z przełomu XIX i XX w.

 • W 1939 r. sztandar piłsudczyków wpadł w ręce SS. Po 70 latach ktoś próbuje go sprzedać na aukcji w Niemczech. Czy chorągiew wróci do Polski? - pyta "Rzeczpospolita".

 • Komorowski otrzymał insygnia prezydenckie

  Na Zamku Królewskim w Warszawie prezydent Bronisław Komorowski otrzymał insygnia Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Orła Białego. Uroczystość odbyła się w najbardziej reprezentacyjnej sali - Sali Wielkiej. Zdobią ją miecz Stanisława Augusta Poniatowskiego z głową orła w rękojeści, łańcuch wielkiego mistrza Orderu Orła Białego i chorągiew prezydenta RP z wizerunkiem orła białego.

 • Warszawa. Niemcy znieważyli biało-czerwoną flagę

  ...z artykułem 137 kodeksu karnego, kto znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia...

Zdjęcia na temat: chorągiew
Wideo na temat: chorągiew
 • Ogromna flaga zawisła na latarni morskiej w Świnoujściu

  Ogromna biało-czerwona flaga zawisła na latarni morskiej w Świnoujściu. Do jej uszycia zużyto prawie 400 metrów kwadratowych materiału. W samo południe flaga została wciągnięta na latarnię przy dźwiękach hymnu w wykonaniu Orkiestry Wojskowej. W ubiegłym roku z okazji obchodów Dnia Flagi krawcowe uszyły nieco mniejszą chorągiew o powierzchni 300 metrów kwadratowych.

 • Zbigniew Ziobro w ogniu pytań słuchaczy RMF FM

  „Solidarna Polska w wyborach prezydenckich, w wyborach parlamentarnych, w wyborach do PE będzie startować pod swoim szyldem. Jesteśmy przekonani, że pod naszą chorągwią możemy odnieść sukces” – mówi Zbigniew Ziobro odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. „Nie po drodze nam z PSL-em, ale możemy z nim współpracować” – dodaje.

 • "Na znak świetnego zwycięstwa"

  Z okazji 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem, na Zamku Królewskim na Wawelu otwarto wystawę „Na znak świetnego zwycięstwa”. Wystawa ukazuje tradycję świętowania zwycięstwa pod Grunwaldem i jego kolejnych rocznic. Obejmuje zrekonstruowane chorągwi krzyżackie oraz zachowane trofea zdobyte podczas wojny z Krzyżakami.

Dyskusje na temat: chorągiew