• Informacje na temat:

  choroba wieku

Artykuły na temat: choroba wieku
 • ​Alergia. Choroba XXI wieku

  Alergia to pojęcie bardzo rozległe, które nie obejmuje jednego objawu, czy jednej choroby. Alergia może doskwierać nawet wiele lat, a nieleczona może być groźna dla naszego organizmu.

 • Choroby wieku dziecięcego. Dyżur eksperta!

  W tym tygodniu w cyklu "Twoje Zdrowie w Faktach RMF FM" zajmujemy się chorobami wieku dziecięcego. Na pytania podczas dyżuru telefonicznego i wideoczatu będzie odpowiadać dr Zofia Szymanowska, kierownik Oddziału Dzieci Młodszych Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie.

 • Kryzys wieku średniego to choroba bogatych

  Tak zwany kryzys wieku średniego, którym zajmowali się niegdyś psychologowie, a który ostatnio interesuje też ekonomistów, to przywilej, na który nie wszystkich stać - czytamy w piątkowym "Pulsie Biznesu".

 • Zaćma, jaskra i inne choroby oczu wieku podeszłego

  ...rozwiniętych. Wiadomo, że zależy ono od wieku i czynników genetycznych. W chorobie tej dochodzi do postępującej utraty widzenia w części centralnej. Pierwsze objawy stają się zauważalne da pacjenta(...) w centrum pola widzenia. Choroba występuje w dwóch postaciach: suchej (łagodniejszej) i wysiękowej, która ma zwykle przebieg gwałtowny, a utrata widzenia może nastąpić w ciągu kilku tygodni lub...

 • "Puls Biznesu": Kryzys wieku średniego to choroba bogatych

  Tak zwany kryzys wieku średniego, którym zajmowali się niegdyś psychologowie, a który ostatnio interesuje też ekonomistów, to przywilej, na który nie wszystkich stać - czytamy w piątkowym "Pulsie Biznesu".

 • Robert Kubica: Moje wpadki to choroba wieku dziecięcego

  ...choroba wieku dziecięcego. Ja mam nawyki, 20 lat się ścigam na torze. Często jest trudniej pozbyć się nawyków niż uczyć się od nowa. Bardzo często też brakowało szczęścia. Ale ogólnie staram się robić...

 • Dołek czy choroba psychiczna?

  Dzięki psychice mamy świadomość tego, co dzieje się wokół nas. Wpływa ona na naszą pracę, odpoczynek i relacje międzyludzkie. Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą dotknąć człowieka w każdym wieku. Ważne, żebyśmy potrafili odróżnić przejściowe stany obniżonego nastroju od objawów poważnej choroby.

 • Odra - choroba wyjątkowo zakaźna

  Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w roku 2016 z powodu odry zmarło na całym świecie 89 780 osób - przede wszystkim dzieci w wieku poniżej 5 lat, głównie w ubogich krajach Azji(...) w latach 2000-2016 o 84 proc. O ile w roku 2000 rutynową dawkę szczepionki w wieku 1 roku otrzymało 72 proc. dzieci, w 2016 było to już 85 proc. Według WHO szczepienia w latach 2000-2016 zapobiegły 20,4

 • Mukowiscydoza to nie tylko choroba dzieci

  Mukowiscydoza przestaje być wyłącznie chorobą dzieci i nastolatków, cierpiący na nią ludzie coraz częściej dożywają wieku dorosłego – uważają eksperci.

 • Wiemy, jaka choroba zabiła Azteków

  W ciągu pięciu lat na tę chorobę zmarło 15 milionów ludzi. W tamtym czasie było to prawie 80 procent całej populacji Azteków. Naukowcy odkryli, jaka choroba zabiła tę cywilizację.

Zdjęcia na temat: choroba wieku
Wideo na temat: choroba wieku
 • Robert Kubica: Moje wpadki to choroba wieku dziecięcego

  "Polakowi jest ciężko dogodzić, a ja jestem w niełatwej sytuacji: startuję w małym zespole, prywatnym autem, a każdy chciałby mnie widzieć walczącego o czołówkę. Na dzień dzisiejszy i moje doświadczenie, i pakiet, którym dysponuję, za bardzo nie pozwalają na równą walkę" - tak Robert Kubica podsumowuje w rozmowie z RMF FM swoje dotychczasowe starty w rajdowych mistrzostwach świata. W czwartek rusza kolejna runda cyklu WRC - Rajd Polski.

 • Józef Oleksy nie żyje

  Zmarł były premier i marszałek Sejmu Józef Oleksy. Od 10 lat walczył z chorobą nowotworową. Odszedł dziś nad ranem w wieku 68 lat.

Dyskusje na temat: choroba wieku