• Informacje na temat:

  christie agatha

Artykuły na temat: christie agatha
 • Nieznane zdjęcia Agathy Christie. "Byliśmy jak niesforne kwiaty, jak chwasty"

  Agatha Christie na wrotkach, z mandoliną i lalkami. Niezwykłe, nieznane fotografie, przedstawiające prywatne życie autorki kryminałów, zostały pokazane w Londynie z okazji 125. rocznicy urodzin pisarki. O wystawie, która jest wielką atrakcją dla fanów literatury Christie, informuje BBC.

 • Agatha Christie była podejrzana o przeciek dotyczący rozszyfrowania Enigmy

  Agatha Christie niechcący znalazła się pod lupą brytyjskiego wywiadu, który podejrzewał ją, że w książce wyjawiła tajemnicę o rozszyfrowaniu Enigmy przez pracowników ośrodka Bletchley Park. Mówi o tym najnowsza lektura zatytułowana "Szyfranci z bazy X."

 • Nowa książka Agathy Christie w 33 lata po śmierci

  ..."Schwytanie Cerbera" to pierwszy od 34 lat nowy kryminał z serii o detektywie Herkulesie Poirot. Choć jego autorka, Agatha Christie, nie żyje od 33 lat, udało się złożyć w spójną całość zapiski z notatników i maszynopisów sprzed 60 lat. Odkryto je w domu letnim królowej kryminału w Greenway w hrabstwie Devon.

 • Tajemnicze selfie z ofiarą. Nowy kryminał Sophie Hannah

  Sophie Hannah wskrzesiła niedawno postać słynnego detektywa Herkulesa Poirota, a do napisania książki osobiście wyznaczył ją wnuk Agathy Christie. Teraz brytyjska pisarka wraca z kryminałem z wirtualnym światem w tle. Czy można kogoś udusić... nożem? Przeczytajcie powieść "Błąd w zeznaniach", która właśnie ukazała się w Polsce.

 • Lubiła jabłka, pociągi, psy i zapach kawy. Najbardziej znana na świecie autorka kryminałów, Agatha Christie, obchodziłaby dziś 114. urodziny. I choć jej książki zna cały świat, to nie czytają ich rodacy autorki - Brytyjczycy.

 • ...1876 - urodził się Jack London, właściwie John Griffin, pisarz amerykański, autor powieści "Martin Eden", "Zew krwi", "Biały Kieł". Zmarł 22 listopada 1916 r. 1976 - zmarła Agatha Christie, brytyjska pisarka, autorka powieści kryminalnych: "Dziesięciu Murzynków", "Zabójstwo Rogera Ackroyda", "Morderstwo na plebanii". 1993 - w Paryżu zmarł Józef Czapski, jeden z najwybitniejszych polskich...

 • ...znanych osób żyjących z nadpobudliwością wymienić można chociażby Alberta Einsteina. Cierpieli na nią także podobno Leonardo da Vinci i Agatha Christie.

 • To scenariusz zbrodni, której nigdy nie wymyśliłaby mistrzyni kryminału Agatha Christie - pisze dziennik "Le Soir", zauważając, że w tym przypadku "rzeczywistość przerosła fikcję". Dom formalnie znajduje się w belgijskiej gminie Baarle-Hertog. Wejście jest od strony belgijskiej, ale część pomieszczeń, a także ogródek, już w Holandii. Policja weszła do domu tydzień temu, zaalarmowana, że...

 • ...dzieci był nauczycielem w szkole na przedmieściach stolicy Szwecji, do której uczęszczały dzieci imigrantów różnych narodowości. Pisarz nazywany jest często "dziecięcą Agathą Christie".

 • ..."dziecięcą Agathą Christie".

Dyskusje na temat: christie agatha