• Informacje na temat:

  chronologia

Artykuły na temat: chronologia
 • Szwajcarskie ministerstwo sprawiedliwości poinformowało w poniedziałek, że Szwajcaria nie wyda Romana Polańskiego Stanom Zjednoczonym. Poniżej najważniejsze daty postępowania karnego prowadzonego przeciw 76-letniemu reżyserowi.

 • 28 stycznia 2000. Dębski kontra Dziurowicz Głośno wokół Jacka Dębskiego zrobiło się przy okazji konfliktu w PZPN. By uzdrowić polski futbol wydał wojnę...

 • Chronologia najważniejszych wydarzeń w życiu Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II:

 • Brytyjska policja wkrótce przesłucha Siergieja i Julię Skripalów

  Siergiej i Julia Skripalowie w najbliższych dniach zostaną przesłuchani przez brytyjską policję. Zeznania byłego rosyjskiego szpiega i jego córki będą kluczowe dla śledztwa. Pomogą policji ustalić chronologię zdarzeń i definitywnie stwierdzić, gdzie doszło do skażenia niebezpieczną substancją w Salisbury.

 • ​Sekretarz generalny PKOl: Kraków był w gronie faworytów

  ..."Chronologia wydarzeń była zła" - mówi sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński o referendum, w którym mieszkańcy Krakowa zdecydowali, że nie chcą organizacji w ich mieście zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku. "Cały region stracił ogromną szansę, bo sytuacja geopolityczna stawiała Kraków w gronie faworytów" - ocenił Krzesiński w rozmowie z Patrykiem Serwańskim...

 • 30 zabitych i 160 rannych to najnowszy bilans poniedziałkowych zamachów w Dahabie na Synaju - podali przedstawiciele egipskich służb ratowniczych. Według Saida Essy, dyrektora służb ratowniczych na południu Synaju, stan niektórych rannych jest krytyczny.

 • Zamachy terrorystyczne przeciwko Stanom Zjednoczonych

  Od dziesiątków lat Stany Zjednoczone, ich obywatele i instytucje są najczęstszym celem ataków terrorystycznych. Oto chronologia najważniejszych aktów terroru wymierzonych przeciw USA w ostatnich kilkunastu latach.

 • Egzamin gimnazjalny - znamy wyniki

  Najwięcej trudności uczniom sprawiły zadania sprawdzające wykorzystanie wiadomości z zakresu świadomości językowej i teorii literatury oraz chronologii historycznej. Z matematyki najtrudniejsze okazało się zadanie wymagające przeprowadzenia samodzielnego rozumowania matematycznego, a z chemii – wnioskowania o wyniku reakcji na podstawie zamieszczonych informacji.

 • "Ta godzina snu mniej to dla naszego organizmu bardzo dużo"

  "Nasz organizm przyzwyczaja się do pewnych reguł, chronologii. Jeśli śpimy osiem godzin na dobę i z tych ośmiu godzin uszczkniemy godzinę, to dla nas to będzie bardzo dużo" - mówi o zmianie czasu z zimowego na letni psycholog Emilia Walas. Skutki "straconej godziny"? Zmęczenie, rozdrażnienie, problemy z koncentracją. Specjalistka radzi, by żeby "nadrobić" godzinę i kłaść się codziennie trochę wcześniej.

 • Rok od wybuchu wojny, która obaliła Saddama Husajna, Irak ma już tymczasową konstytucję i szykuje się do przejęcia suwerennej władzy od państw okupacyjnych, USA i W. Brytanii, ale przeciwnicy nowego porządku wzmagają zbrojne ataki i sytuacja jest wciąż niestabilna. Poniżej chronologia irackiego marszu ku stabilizacji:

Dyskusje na temat: chronologia