• Informacje na temat:

  chronologia bezwzględna

Artykuły na temat: chronologia bezwzględna
 • Mieczem i sakiewką

  Skandynawowie byli nie tylko wielkimi podróżnikami i bezwzględnymi zdobywcami, mieli też smykałkę do interesów. Nad Bałtykiem zbudowali sieć ośrodków handlowych, które przez kilkaset lat napędzały handel w tej części Europy.

 • Premier podpisał upoważnienie ws. podpisania porozumienia ACTA

  Premier Donald Tusk poinformował we wtorek, że upoważnił polską ambasador w Tokio do podpisania ACTA. Przypomniał, że umowa ta musi być też ratyfikowana przez parlament, a potem trafi do prezydenta. Zapewnił, że intencją rządu nie jest ograniczanie wolności w internecie.

 • "Brudne serca". Historia nieprawdopodobna. Konkurs!

  Wstrząsająca, szokująca, pełna łez i cierpienia - taka - według osób, które ją przeczytały - jest książka Anny Kłys "Brudne serca. Jak zafałszowaliśmy historię chłopców z lasu i ubeków". Jeśli chcesz ją przeczytać i wyrobić sobie zdanie na jej temat, weź udział w naszym konkursie. Zapraszamy!

 • Tajemnice Generała „Grota” (cz. 1)

  Lipiec 1943 roku był jednym z najtragiczniejszych miesięcy od napaści III Rzeszy na Polskę. W okupowanych miastach uliczne megafony, nazywane „szczekaczkami”, przyniosły hiobową wieść – 4 lipca w gibraltarskiej katastrofie zginął Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski. W Warszawie, niemalże równocześnie, rozeszła się wstrząsająca plotka – dowódca Armii Krajowej został aresztowany przez Gestapo…