• Informacje na temat:

  chruszczow

Artykuły na temat: chruszczow
 • Chruszczow mógł zginąć w Sosnowcu

  To było 15 lipca 1959 roku, czyli dokładnie 50 lat temu. W Sosnowcu przeprowadzono zamach bombowy na Nikitę Chruszczowa. To mało znany fakt z historii PRL-u.

 • Sylwester Chruszcz odchodzi z klubu Kukiz'15

  Poseł Sylwester Chruszcz opuścił klub Kukiz'15 i dołączył do koła Wolni i Solidarni. "Chcę uczestniczyć w obozie, który realnie reformuje kraj a nie być w opozycji, która tylko recenzuje" - wyjaśnił polityk.

 • Sylwester Chruszcz opuścił klub Kukiz'15. "Trzeba poprzeć sukcesy rządu"

  Poseł Sylwester Chruszcz poinformował PAP, że opuścił klub Kukiz'15 i wstąpił do koła poselskiego "Wolni i Solidarni". "Chcę uczestniczyć w obozie, który realnie reformuje kraj a nie być w opozycji, która tylko recenzuje" - wyjaśnił.

 • Tyszka o odejściu Chruszcza z Kukiz'15: "Baba z wozu, koniom lżej"

  "Człowiek honoru tak by się nie zachował, ale "baba z wozu, koniom lżej" - w ten sposób wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz '15) ocenił odejście posła Sylwestra Chruszcza z klubu Kukiz '15.

 • Jak Chruszczow stał się "towarzyski"

  Okres Zimnej Wojny to czas walki między USA i ZSRR. W tej regule jest tylko jeden wyjątek - amerykańska wystawa w Moskwie i "towarzyski" Chruszczow.

 • Tomasz Rzymkowski, Sylwester Chruszcz, Adam Andruszkiewicz i Bartosz Jóźwiak zostają w Kukiz'15

  Rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza poinformował Polską Agencję Prasową, że poza Robertem Winnickim, wszyscy pozostali posłowie RN zostają w klubie Kukiz'15. Wymienił: Tomasza Rzymkowskiego, Sylwestra Chruszcza, Adama Andruszkiewicza, który jest szefem Młodzieży Wszechpolskiej i Bartosza Józwiaka, członka RN a zarazem prezesa UPR.

 • Dwóch polskich eurodeputowanych LPR Maciej Giertych i Sylwester Chruszcz zostali ukarani za zakłócanie w grudniu w Parlamencie Europejskim (PE) uroczystości proklamacji Karty Praw Podstawowych.

 • Rosyjscy uczniowie poznają nową historię Krymu

  Dobry Putin, zły Chruszczow. Ministerstwo edukacji Federacji Rosyjskiej opublikowało wytyczne dla nauczycieli w sprawie nauczania o Krymie i Sewastopolu.

 • Putin chce wyburzyć wszystkie bloki z czasów Chruszczowa. Co zrobią ich mieszkańcy?

  ...​Prezydent Rosji Władimir Putin z przytupem zaczyna kampanię przed wyborami prezydenckimi zaplanowanymi w przyszłym roku. Nakazał w stolicy wyburzyć wszystkie stare bloki z czasów, gdy Związkiem Radzieckim kierował Nikita Chruszczow, nazywane przez to "chruszczowkami". Zarządzenie Putina dotyczy ponad półtora miliona ludzi i 25 milionów metrów kwadratowych powierzchni, bo tyle "chruszczowek...

 • Rosyjska prokuratura: Krym dostał się Ukrainie nielegalnie

  Prokuratura Generalna Rosji uznała, że Ukraina nie ma praw do Krymu. Według rosyjskich ekspertów, Nikita Chruszczow przekazując w 1954 roku półwysep Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej naruszył nie tylko konstytucję Związku Radzieckiego, ale również ustawę zasadniczą Rosyjskiej Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Radzieckiej.

Zdjęcia na temat: chruszczow
Wideo na temat: chruszczow