• Informacje na temat:

  chrześcijańska demokracja

Artykuły na temat: chrześcijańska demokracja
 • ​Andrej Babisz: ANO jest proeuropejskie, nie zagraża demokracji

  ...z rezultatem 29,64 proc. Drugie miejsce zajmuje Obywatelska Partia Demokratyczna (ODS) z poparciem 11,32 proc., a trzeci są Piraci (10,79 proc). Ugrupowanie Wolność i Demokracja Bezpośrednia (SPD(...); 7,76 proc.), Czeska Partia Socjaldemokratyczna (CSSD) obecnego premiera Bohuslava Sobotki (7,27 proc.), Unia Chrześcijańska i Demokratyczna - Czechosłowacka Partia Ludowa (KDU-CSL; 5,8 proc.), liberalno...

 • Ministerstwo Sprawiedliwości Białorusi po raz kolejny odmówiło zarejestrowania partii Białoruska Chrześcijańska Demokracja - poinformował w czwartek dziennikarzy minister sprawiedliwości Aleh Śliżeuski.

 • Abp Gądecki w RMF FM: W demokracji niekoniecznie większość ma rację

  ...o spragnionych, których trzeba napoić. I o głodnych, którym trzeba dać pożywienie i o przybyszach, których religia chrześcijańska nakazywała przyjmować". - To są takie ładne batuty, czyli hasła, które się...

 • Polska demokracja zmieniła się nie do poznania - pisze w niedzielę niemiecka gazeta "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", komentując łagodny styl kampanii przed wyborami prezydenckimi w Polsce.

 • Specjalizujący się w badaniach nad wartościami i przekonaniami religijnymi brytyjski ośrodek badawczy Ekklesia sądzi, że bombardowania Libii nie wprowadzą w tym kraju demokracji, za to zwiększą cierpienia ludności cywilnej.

 • Odwołania do tradycji republikańskich, konserwatywnych i chrześcijańskich, a także do tradycji polskiej Solidarności znalazły się w deklaracji ideowej ruchu Polska jest Najważniejsza, którą ogłosili dzisiaj jego liderzy. PJN - jak twierdzi - chce być nowoczesną centroprawicą.

 • Powołania Instytutu Historyczno Naukowego i stworzenia Wielkiej Księgi Kresowego Holocaustu domaga się Wrocławskie Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów i Chrześcijańska Demokracja.

 • Program Forum Obywatelskiego - Chrześcijańska Demokracja nie jest tworzony z myślą o najbliższych wyborach - ma odpowiadać Polakom na wiele lat - zapowiedział Janusz Tomaszewski, lider nowego ugrupowania.

 • "Scenariusz pokojowego oddania władzy" dla Łukaszenki

  B. kandydat na prezydenta Białorusi, współprzewodniczący komitetu organizacyjnego na rzecz stworzenia partii Białoruska Chrześcijańska Demokracja Wital Rymaszeuski przedstawił w sobotę prezydentowi Alaksandrowi Łukaszence scenariusz pokojowego oddania władzy.

 • Grupa Białorusinów podpisała się pod apelem do Prokuratury Generalnej o wyjaśnienie sprawy księdza Uładzisława Lazara. Duchowny z parafii w Borysowie ponad dwa miesiące temu został zatrzymany przez białoruskie służby specjalne. Apel do prokuratury podpisało około 30 działaczy tworzącej się partii Białoruska Chrześcijańska Demokracja.

Dyskusje na temat: chrześcijańska demokracja