• Informacje na temat:

  churchill winston

Artykuły na temat: churchill winston
 • Gary Oldman jako Winston Churchill. Zobacz imponującą metamorfozę!

  Do sieci trafił zwiastun filmu "Darkest Hour". Głównym bohaterem tego obrazu jest Winston Churchill, którego gra Gary Oldman. Zwiastun pokazuje, że jego metamorfoza jest naprawdę imponująca.

 • ...​30 listopada 1874 roku przyszedł na świat Winston Churchill. Dwukrotny premier Zjednoczonego Królestwa i laureat literackiej Nagrody Nobla. Polityk i wielki mówca słynął z ciętego języka, a do historii przeszło wiele jego słów. Przypominamy 5 najlepszych cytatów! Co Churchill mówił o Polakach? Jakie zdanie miał o demokracji? Zobaczcie!

 • Rodzina Winstona Churchilla obawiała się, że przejdzie na islam

  Największy brytyjski mąż stanu Winston Churchill czuł w młodości duży pociąg do kultury islamu. Do tego stopnia, że - jak ujawnia londyński dziennik "The Independent" - jego rodzina obawiała się wręcz, iż zmieni wiarę. Na takie obawy natknął się historyk z Oxfordu, gromadząc materiał do książki o Churchillu i islamie.

 • Ostatni obraz Churchilla na sprzedaż. Przedstawia ulubione miejsce premiera

  Winston Churchill był premierem, jednym z najwybitniejszych polityków w historii Wielkiej Brytanii i człowiekiem o wielu talentach. Jeden z jego obrazów, przedstawiający staw ze złotą rybką, pójdzie pod młotek w domu handlowym Sotheby’s - podają brytyjskie media.

 • Winston Churchill wciąż winien pieniądze

  Były premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill wciąż ma w Indiach niezapłacone rachunki; jest od 1899 roku winien 13 rupii w ekskluzywnym klubie oficerskim - informuje korespondent BBC News na w artykule stronach internetowych.

 • Winston Churchill na banknocie 5-funtowym

  Nowy banknot o nominale pięciu funtów z wizerunkiem Winstona Churchilla trafi do obiegu w Wielkiej Brytanii od 2016 roku. Będą na nim słynne słowa, że może obiecać tylko krew, znój, łzy i pot.

 • "Churchill chciał ataku nuklearnego na ZSRR"

  W 1947 roku Winston Churchill wezwał USA do dokonania ataku nuklearnego na ZSRR w celu wygrania zimnej wojny – podaje brytyjski tygodnik "Mail on Sunday". Pismo powołuje się na odnaleziony niedawno raport, w którym agent FBI relacjonował spotkanie Churchilla z przybyłym do Wielkiej Brytanii prawicowym amerykańskim senatorem, republikaninem Stylesem Bridgesem. Z dokumentu wynika, że Churchill...

 • W. Brytania: Churchill był za nuklearnym atakiem USA na ZSRR

  W 1947 roku Winston Churchill, będąc wówczas liderem konserwatywnej opozycji, wezwał USA do dokonania ataku nuklearnego na ZSRR w celu wygrania zimnej wojny - poinformował w najnowszym wydaniu brytyjski tygodnik "Mail on Sunday".

 • Auto Winstona Churchilla poszło pod młotek [ZDJĘCIE]

  Na aukcji zorganizowanej w Wielkiej Brytanii sprzedano Land Rovera należącego niegdyś do premiera Winstona Churchilla. Samochód osiągnął cenę 129 tysięcy funtów. Jego nowy właściciel postanowił zachować anonimowość.

 • Ostatni obraz Churchilla sprzedany za ponad 300 tys. funtów

  Ostatni obraz namalowany przez słynnego brytyjskiego premiera, Winstona Churchilla został sprzedany na aukcji za 357 tys. funtów. Wzbudziło to zaskoczenie świata sztuki.

Zdjęcia na temat: churchill winston
Dyskusje na temat: churchill winston