• Informacje na temat:

  chwalebna rewolucja

Artykuły na temat: chwalebna rewolucja
 • Chwalebna zdrada: Rarańcza 1918

  ...i ukraińskich. Rewolucja bolszewicka, która ostatecznie wytrąciła Rosję z szeregów Ententy, sprzyjała poparciu Berlina i Wiednia dla ruchów państwowotwórczych w Kijowie. 9 lutego 1918 roku władze...

 • Ministerstwo Zdrowia szykuje rewolucję

  Sieć szpitali. Co oznaczają zmiany? I dlaczego z 325 uwag do projektu Ministerstwo Zdrowia uwzględniło zaledwie 25? Nad reformą Radziwiłła pochyla się już Komisja Zdrowia, więc lepiej przygotować się na błyskawiczną zmianę zdrowotnej rzeczywistości. Pozostało już tylko siedem miesięcy.

 • Kto mógłby zastąpić Janukowycza i dlaczego tylko "mógłby"? Słabości ukraińskich opozycjonistów

  ..., a więc także i Partii Regionów (a tych było już kilka), będzie służyć jego przeciwnikom jako dowód na słuszność tej tezy.   Rewolucja po ukraińsku Efekty rozpoczętej od protestów w Winnicy akcji...

 • Opłata emisyjna? "Może dotknąć kieszeni każdego tankującego kierowcy"

  Cel szczytny, choć dodatkowa opłata emisyjna w cenie paliwa to pójście na łatwiznę. Niewykluczone, że to rodzaj sondowania opinii publicznej i z projektu ustawodawca się wycofa, podobnie jak było w przypadku funduszu dróg samorządowych. Choć osiem groszy na litrze paliwa to nie jest duża kwota jednostkowo w stosunku do ogólnej ceny – tak propozycję wprowadzenia opłaty emisyjnej komentuje w rozmowie z reporterem RMF FM, Jakub Przygocki, analityk rynku paliw portalu e-petrol.pl.

 • Pośród zgłoszonych przez Jarosława Kaczyńskiego na niedawnym kongresie w Przysusze strategicznych projektów i pomysłów na radykalną ("dobrą") zmianę Polski znalazła się też wizja uczynienia naszego kraju pięknym w sensie estetycznym.

 • W Irlandii Płn. w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do starć policji z nacjonalistami, którzy podpalali samochody i rzucali koktajle Mołotowa. Sprzeciwiają się oni zaplanowanemu na wtorek dorocznemu przemarszowi protestantów. Rannych zostało 22 policjantów.

 • W przededniu protestanckiego święta północnoirlandzkich protestantów zwanego "The Twelfth" w brytyjskim Ulsterze doszło do zajść ulicznych oraz ataków na domy katolików i imigrantów.

 • Czym tak naprawdę jest Emaus? Odkrywamy biblijne i współczesne znaczenia

  "Emaus" pochodzi od hebrajskiego słowa oznaczającego "gorące źródła" lub "zdroje". W Biblii pod tą nazwą opisano miasto leżące 11 kilometrów od Jerozolimy, znane jako oaza i miejsce słynące ze smacznej wody. Przez stulecia Emaus nabrało jednak bardzo wielu różnych znaczeń. To między innymi słynny odpust wielkanocny w Krakowie, ale nie tylko. W Faktach RMF FM i na RMF24.pl sprawdzaliśmy, co jeszcze kryje się pod tym słowem.

 • Szkocka Narodowa Galeria Portretu przyznała, iż portret uchodzący za podobiznę księcia Karola Edwarda Stuarta zwanego Bonnie Prince Charlie może w rzeczywistości być portretem jego starszego brata księcia Henryka Benedykta Stuarta - donosi BBC.

 • W Irlandii Płn. doszło do starć policji z nacjonalistami, którzy podpalali samochody i rzucali koktajle Mołotowa. Był to protest przeciwko zaplanowanemu na wtorek dorocznemu przemarszowi protestantów. Rannych zostało 22 funkcjonariuszy.

Dyskusje na temat: chwalebna rewolucja