• Informacje na temat:

  chwin

Artykuły na temat: chwin
 • Stefan Chwin w Świebodzinie

  Biblioteka Publiczna w Świebodzinie zaprasza na spotkanie autorskie z pisarzem Stefanem Chwinem.

 • ..."Panna Ferbelin" - taki tytuł nosi nowa powieść Stefana Chwina, która właśnie trafiła do księgarń. Pisarz, od lat związany z Gdańskiem, tam właśnie umieścił akcję powieści rozgrywającej się w realiach przełomu XIX i XX wieku.

 • Stefan Chwin gościem Sopockiej Biblioteki

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie zaprasza na spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki ze Stefanem Chwinem .

 • Stefan Chwin: Nie piszę do ściany

  Ja napisałem poważny esej o udziale żołnierzy zasadniczej służby wojskowej we wprowadzeniu stanu wojennego - mówi Stefan Chwin, pisarz.

 • Stefan Chwin w Bibliotece Śląskiej

  ...14 czerwca o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej w sali Benedyktynka czytelnicy będą mogli spotkać się ze Stefanem Chwinem - polskim powieściopisarzem, krytykiem literackim, eseistą, historykiem literatury, autorem książek m.in.: Hanemann, Esther, Złoty Pelikan, Dolina Radości.

 • ..."To strata, która na pewno będzie miała daleko idące konsekwencje" - mówił po śmierci Wisławy Szymborskiej Stefan Chwin. Zdaniem pisarza i krytyka literackiego, gdy znika tak wybitny poeta, to potem zmienia się również cała literatura. "Zgasło wielkie światło polskiej poezji" - podsumowuje Chwin.

 • Günter Grass nie żyje. "Wszystko zanurzał w polityce"

  ...„On wszystko zanurzał w polityce. Ja może nie jestem aż tak żarłocznym na politykę pisarzem jak on i mnie się troszkę mniej podobały jego książki późniejsze” – mówi o Günterze Grassie Stefan Chwin – pisarz i badacz literatury. Zdobywca literackiej Nagrody Nobla miał 87 lat.

 • "Potrafił pięknie i mądrze mówić o trudnych sprawach". Pożegnanie abpa Tadeusza Gocłowskiego

  ..."Polska, a może nawet polszczyzna, straciła kogoś wybitnego, kto potrafił pięknie i mądrze mówić o czasem bardzo trudnych nawet sprawach" - tak o odejściu abpa Tadeusza Gocłowskiego mówił RMF FM Stefan Chwin, pisarz, członek rady języka polskiego. W Gdańsku odbyły się uroczystości pogrzebowe byłego metropolity gdańskiego. 84-letni Gocłowski zmarł 3 maja. Żegnało go wiele znanych osób, przede...

 • Ogłoszono laureatów Nagrody Literackiej Gdynia

  Justyna Bargielska, Ewa Lipska i Stefan Chwin zostali laureatami tegorocznej - szóstej edycji Nagrody Literackiej Gdynia. Tzw. "Nagroda Osobna" przypadła Andrzejowi Sosnowskiemu.

 • Stefan Chwin został tegorocznym laureatem Pomorskich Nagród Artystycznych za całokształt twórczości. Nagrody rozdano w piątek wieczorem w sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Dyskusje na temat: chwin
 • Re: "DW": Dość tego! Tłumacze i promotorzy literatury polskiej boją się o Polskę

  Huelle, Chwin, Stasiuk, Schulz to polscy pisarze ? To jakaś nowa koszerna tradycja ?

 • Re: Rośnie liczba katolików na świecie

  pisze Stefan Chwin w Dzienniku dla dorosłych, mądry człowiek: Mistrzem języka miłości i nienawiści był zawsze i pozostaje Kościół. Wystarczy poczytać ewangelię. Podszewką żarliwej miłości chrześcijanina do Chrystusa jest żarliwa nienawiść do „wrogów” Chrystusa i „sług Szatana”. Stefan Chwin, Dziennik dla dorosłych, 2012.

 • Re: Kard. Dziwisz: W życiu publicznym potrzeba pokory, prostoty i przejrzystości

  Lubie takie dyrdymały. Chwin to inaczej widzi i ja podzielam jego pogląd, cytuję Mistrzem języka miłości i nienawiści był zawsze i pozostaje Kościół. Wystarczy poczytać ewangelię. Podszewką żarliwej miłości chrześcijanina do Chrystusa jest żarliwa nienawiść do wrogów Chrystusa i sług Szatana. Stefan Chwin, Dziennik dla dorosłych, 2012. Kiedy odbędzie się pierwsza pielgrzymka jasnogórska do

 • C

  C

  "Oskarżając teraz generała Jaruzelskiego, wybielamy siebie, pisze Chwin" - niech ten pan bije się w swoje piersi, a nie cudze. A cóż takiego on robił w stanie wojennym? Można sprawdzić?

 • ze Stasiukiem koleś przegiąłeś

  Chwin, Huelle, Stasiuk, Kuczok, Kapuściński. Szanujcie tlen interianie. Jedynym godnym tego wyróżnienia pisarzem jest reprezentujący nasz język i nasze czasy Stanisław Barańczak. To by była prawdziwa nobilitacja dla Akademików ze Sztokholmu.

 • Re: Re: twórca układu warszawskiego ocenia i morali...

  Żemek i Chwin /FOZZ/ już niedługo wydą, bo Kryże dał im łagodne wyroki za to że nie puścili pary o udziale pp. Kaczyńskich w tej aferze. Sędzie Kryże w nagrodę od PiSu dostał posadę wiceministra, a potem prokuratora krajowego, gwaranrującą dożywotnią pensję w wys. 10 tys. zł. i imunitet.

 • Nobel sie w grobie przewracac musi...

  No wiecie co, z calym szacunkiem dla Kapuscinskiego ale on pisze jak do gazety, niemrawo, gdzie to pisanie porownywac z mistrzostwem Amosa Oza?!?! Albo McEwana?!?! Przeciez o Kapuscinskim za 50 lat nikt nie bedzie pamietal a tamte ksiazki zawsze beda wzbudzac drzenie! Przeciez mamy fantastycznych pisarzy jak np. Chwin, ewentualnie Stasiuk... no to juz im sie nalezy bo to Literatura...

 • Re: TVP: Wyszyńska nie poprowadzi już "Wiadomości"

  Szymborska, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Penderecki, Jacek Bromski, Janusz Głowacki, Krystyna Chwin i wielu innych. Sygnatariusze KOMP stwierdzili, że skoro klasa polityczna nie może uregulować sytuacji

 • Re: CHWILA ZASTANOWIENIA

  pseudosław literackich, takich jak choćby Pilch, Masłowska, Chwin, Huelle czy Gretkowska, nie mówiąc już o znacznie bardziej popularnych na tychże salonach ulubieńcach Muz rodem z rozmaitych "Tańców