• Informacje na temat:

  chwin

Artykuły na temat: chwin
 • Stefan Chwin w Świebodzinie

  Biblioteka Publiczna w Świebodzinie zaprasza na spotkanie autorskie z pisarzem Stefanem Chwinem.

 • ..."Panna Ferbelin" - taki tytuł nosi nowa powieść Stefana Chwina, która właśnie trafiła do księgarń. Pisarz, od lat związany z Gdańskiem, tam właśnie umieścił akcję powieści rozgrywającej się w realiach przełomu XIX i XX wieku.

 • Stefan Chwin gościem Sopockiej Biblioteki

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie zaprasza na spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki ze Stefanem Chwinem .

 • Stefan Chwin: Nie piszę do ściany

  Ja napisałem poważny esej o udziale żołnierzy zasadniczej służby wojskowej we wprowadzeniu stanu wojennego - mówi Stefan Chwin, pisarz.

 • Stefan Chwin w Bibliotece Śląskiej

  ...14 czerwca o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej w sali Benedyktynka czytelnicy będą mogli spotkać się ze Stefanem Chwinem - polskim powieściopisarzem, krytykiem literackim, eseistą, historykiem literatury, autorem książek m.in.: Hanemann, Esther, Złoty Pelikan, Dolina Radości.

 • ..."To strata, która na pewno będzie miała daleko idące konsekwencje" - mówił po śmierci Wisławy Szymborskiej Stefan Chwin. Zdaniem pisarza i krytyka literackiego, gdy znika tak wybitny poeta, to potem zmienia się również cała literatura. "Zgasło wielkie światło polskiej poezji" - podsumowuje Chwin.

 • ​Tygodnik "Przegląd": Nasza piękna, bezsilna Europa

  ...- Wstrząs, który spowodowało wejście kilku milionów imigrantów, nie będzie zmianą lokalną. To się nie rozejdzie po kościach - mówi Stefan Chwin w rozmowie z dziennikarzem Tygodnika "Przegląd" Robertem Walenciakiem.

 • Günter Grass nie żyje. "Wszystko zanurzał w polityce"

  ...„On wszystko zanurzał w polityce. Ja może nie jestem aż tak żarłocznym na politykę pisarzem jak on i mnie się troszkę mniej podobały jego książki późniejsze” – mówi o Günterze Grassie Stefan Chwin – pisarz i badacz literatury. Zdobywca literackiej Nagrody Nobla miał 87 lat.

 • "Potrafił pięknie i mądrze mówić o trudnych sprawach". Pożegnanie abpa Tadeusza Gocłowskiego

  ..."Polska, a może nawet polszczyzna, straciła kogoś wybitnego, kto potrafił pięknie i mądrze mówić o czasem bardzo trudnych nawet sprawach" - tak o odejściu abpa Tadeusza Gocłowskiego mówił RMF FM Stefan Chwin, pisarz, członek rady języka polskiego. W Gdańsku odbyły się uroczystości pogrzebowe byłego metropolity gdańskiego. 84-letni Gocłowski zmarł 3 maja. Żegnało go wiele znanych osób, przede...

 • Ogłoszono laureatów Nagrody Literackiej Gdynia

  Justyna Bargielska, Ewa Lipska i Stefan Chwin zostali laureatami tegorocznej - szóstej edycji Nagrody Literackiej Gdynia. Tzw. "Nagroda Osobna" przypadła Andrzejowi Sosnowskiemu.

Dyskusje na temat: chwin