• Informacje na temat:

  cmentarzysko

Artykuły na temat: cmentarzysko
 • Archeolodzy odkryli cmentarzysko sprzed 5 tysięcy lat

  ...​Cmentarzysko sprzed 5 tysięcy lat odkryli brytyjscy archeolodzy w zachodniej Anglii. Może kryć wiele tajemnic związanych z neolitycznym kręgiem w Stonehenge. W tym miejscu prawdopodobnie pochowani są przodkowie ludzi, którzy zbudowali słynny neolityczny krąg.

 • Brytyjscy archeolodzy odkryli cmentarzysko z XIV wieku

  48 szkieletów znaleźli niedaleko klasztoru w hrabstwie North Lincolnshire na północy Anglii brytyjscy archeolodzy. Kości leżały na terenie dawnego, pochodzacego z XIV wieku cmentarzyska - donosi nasz korespondent Bogdan Frymorgen.

 • Grecja: Największe starożytne cmentarzysko wraków

  W wodach greckiego Archipelagu Furni znajduje się prawdopodobnie największe starożytne cmentarzysko wraków. Podwodni archeolodzy z Grecji i Stanów Zjednoczonych odnaleźli tam do tej pory 45 zatopionych statków. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że jest ich więcej.

 • Cmentarzysko polskich bocianów w Bułgarii. Giną rażone prądem

  Prawie połowa polskich bocianów, które śledzone są przez specjalne nadajniki GPS, nie dolatuje do Afryki. Ptaki giną masowo w połowie drogi do ciepłych krajów.

 • 48 szkieletów znaleźli niedaleko klasztoru w hrabstwie North Lincolnshire na północy Anglii brytyjscy archeolodzy. Kości leżały na terenie dawnego, pochodzacego z XIV wieku cmentarzyska - donosi korespondent RMF FM Bogdan Frymorgen.

 • Cmentarzysko opon samochodowych pod Madrytem wciąż płonie

  Gaszenie pożaru położonego 35 km od Madrytu największego w Europie cmentarzyska opon samochodowych, które zajmuje 11 hektarów i tworzy "górę" o wysokości 7-piętrowej kamienicy, może potrwać jeszcze co najmniej tydzień - ostrzegła w sobotę hiszpańska policja.

 • W podziemiach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego funkcjonuje Cmentarzysko Zapomnianych Książek - informuje "Metro".

 • Handlarze bronią znaleźli średniowieczne cmentarzysko

  Podczas śledztwa dotyczącego handlu bronią policjanci z Warmii i Mazur znaleźli cmentarzysko sprzed 1500 lat. Wszystko zaczęło się od zatrzymania kilkunastu osób, które nielegalnie szukały karabinów i pistoletów z czasu II Wojny Światowej, a potem sprzedawały je w sieci.

 • .... Cmentarzysko bowiem pochodzi z krótkiego, bo trwającego jakieś 200-250 lat, a zwanego grupą wielkowiejską mało dotąd znanego okresu przejściowego między kulturą łużycką a kulturą pomorską, czyli schyłkiem epoki brązu i początkiem epoki żelaza - powiedziała Krzysiak. Cmentarzysko w Gogolewie to czwarty tego typu obiekt odkryty przez archeologów na Pomorzu. Prehistoryczne, zbudowane z łupanych...

 • Gdzie nie spojrzeć - dziesiątki rdzewiejących wraków. Tak wygląda nowojorskie cmentarzysko statków

  Niewiele osób wie, że przy nowojorskiej wyspie Staten Island znajduje się cmentarzysko statków. Zobaczcie je na filmie!

Zdjęcia na temat: cmentarzysko
Wideo na temat: cmentarzysko
 • Cmentarzysko statków w Nowym Jorku

  Cmentarzysko statków w Nowym Jorku

 • Cmentarzysko samolotów na zniszczonym lotnisku w Doniecku

  Międzynarodowe lotnisko w Doniecku bardziej przypomina cmentarzysko samolotów niż port lotniczy. To wynik trwających od miesięcy walk między ukraińską armią a prorosyjskimi separatystami. Lotnisko w Doniecku to ważny strategicznie punkt. Miasto zostało opanowane przez siły prorosyjskie, a lotnisko stanowi ostatni bastion żołnierzy ukraińskich.

 • Odkrycia archeologiczne przy ulicy Stradomskiej w Krakowie

  Podczas budowy hotelu przy ulicy Stradomskiej w Krakowie odkryto wielkie przykościelne cmentarzysko oraz ruiny klasztoru, kościoła i szpitala. Archeolodzy natknęli się również na pochodzące ze średniowiecza monety, czy elementy wyposażenia klasztoru.

Dyskusje na temat: cmentarzysko