• Informacje na temat:

  cmentarzysko

Artykuły na temat: cmentarzysko
 • Cmentarzysko zamków. Deweloper zbankrutował

  ​W tureckiej prowincji Bolu powstało ekskluzywne "osiedle" domów, przypominających zamki z bajek Disneya. Projekt "Burj Al Babas" rozpoczęto w 2014 roku, ale w międzyczasie okazało się, że deweloper - firma Sarot Group - nie ma środków, by go zrealizować.

 • Cmentarzysko wojów sprzed dwóch tysięcy lat odkryto w powiecie gorzowskim. Sensacyjne znalezisko odsłoniły powyrywane przez silny wiatr w ubiegłym roku drzewa. Obszar cmentarzyska może obejmować nawet kilka hektarów. W pobliżu mogą znajdować się także pozostałości osady. To dopiero początek wyjaśniania zagadki tego miejsca – przyznają pasjonaci historii.

 • Sensacyjne odkrycie! Cmentarzysko wojów sprzed 2 tysięcy lat

  Cmentarzysko wojów sprzed dwóch tysięcy lat odkryto w powiecie gorzowskim. Sensacyjne znalezisko odsłoniły powyrywane przez silny wiatr w ubiegłym roku drzewa. Obszar cmentarzyska może obejmować nawet kilka hektarów. W pobliżu mogą znajdować się także pozostałości osady. To dopiero początek wyjaśniania zagadki tego miejsca – przyznają pasjonaci historii.

 • Archeolodzy odkryli cmentarzysko sprzed 5 tysięcy lat

  ...​Cmentarzysko sprzed 5 tysięcy lat odkryli brytyjscy archeolodzy w zachodniej Anglii. Może kryć wiele tajemnic związanych z neolitycznym kręgiem w Stonehenge. W tym miejscu prawdopodobnie pochowani są przodkowie ludzi, którzy zbudowali słynny neolityczny krąg.

 • Ruszyła zbiórka na prace archeologiczne byłego cmentarzyska wojów

  Badali cmentarzysko wojów sprzed dwóch tysięcy lat. Dziś szukają pieniędzy na kolejny etap prac archeologicznych. Potrzebują 20 tysięcy złotych. W ubiegłym roku, na terenie powiatu gorzowskiego, przypadkowa osoba, znalazła w lesie artefakty. Odsłoniły je powyrywane przez silny wiatr drzewa.

 • Brytyjscy archeolodzy odkryli cmentarzysko z XIV wieku

  48 szkieletów znaleźli niedaleko klasztoru w hrabstwie North Lincolnshire na północy Anglii brytyjscy archeolodzy. Kości leżały na terenie dawnego, pochodzacego z XIV wieku cmentarzyska - donosi nasz korespondent Bogdan Frymorgen.

 • Grecja: Największe starożytne cmentarzysko wraków

  W wodach greckiego Archipelagu Furni znajduje się prawdopodobnie największe starożytne cmentarzysko wraków. Podwodni archeolodzy z Grecji i Stanów Zjednoczonych odnaleźli tam do tej pory 45 zatopionych statków. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że jest ich więcej.

 • Cmentarzysko może zajmować powierzchnię nawet kilku hektarów. W czasie tegorocznych badań odnaleziono trzy kompletne miejsca pochówku i jedno niekompletne. "Co teraz możemy powiedzieć? Możemy(...) pracujących w terenie. "Miejsce, w którym się znajdujemy jest swojego rodzaju fenomenem, bo do tej pory nie były znajdowane w okolicy tego typu cmentarzyska. To jest pierwsze cmentarzysko badane po wojnie...

 • Cmentarzysko wojów. Archeolodzy będą szukać śladów osady

  Cmentarzysko może zajmować powierzchnię nawet kilku hektarów. W czasie tegorocznych badań odnaleziono trzy kompletne miejsca pochówku i jedno niekompletne. Co teraz możemy powiedzieć? Możemy(...) pracujących w terenie. Miejsce, w którym się znajdujemy jest swojego rodzaju fenomenem, bo do tej pory nie były znajdowane w okolicy tego typu cmentarzyska. To jest pierwsze cmentarzysko badane po...

 • Cmentarzysko polskich bocianów w Bułgarii. Giną rażone prądem

  Prawie połowa polskich bocianów, które śledzone są przez specjalne nadajniki GPS, nie dolatuje do Afryki. Ptaki giną masowo w połowie drogi do ciepłych krajów.

Zdjęcia na temat: cmentarzysko
Wideo na temat: cmentarzysko
Dyskusje na temat: cmentarzysko