• Informacje na temat:

  cook james

Artykuły na temat: cook james
 • Władze Wysp Cooka rozważają zmianę nazwy państwa

  Władze Wysp Cooka, państwa stowarzyszonego z Nową Zelandią, rozważają porzucenie dotychczasowej nazwy nadanej w czasach kolonializmu. Chcą, by nazwa państwa podkreślała polinezyjskie korzenie.

 • ​Władze Wysp Cooka rozważają zmianę nazwy państwa

  Władze Wysp Cooka, państwa stowarzyszonego z Nową Zelandią, rozważają porzucenie dotychczasowej nazwy nadanej w czasach kolonializmu na rzecz takiej, która będzie podkreślała polinezyjskie korzenie.

 • Trial des Nations wraca do korzeni

  Największe gwiazdy trialu motocyklowego - Hiszpanie Toni Bou, Adam Raga, Laia Sanz, Brytyjczycy James Dabill, Rebekah Cook czy też waleczni Japończycy na czele Takahisą Fujinami - zjadą do Myślenic aby wziąć udział w Trial des Nations - czyli drużynowych mistrzostwach świata w motocyklowym trialu.

 • Naukowcy z Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody wyruszą na Ocean Indyjski na pokładzie brytyjskiego statku badawczego "RRS James Cook". Badacze przez sześć tygodni będą badać faunę i florę ogromnego podwodnego łańcucha górskiego.

 • Co zaszyfrowano w "Przemienieniu Pańskim"?

  Czworo naukowców Alessandro Paluzzi, Antonio Belli, Peter Bain i Laura Viva z wydziałów neurologii i radio logii szpitala uniwersyteckiego Jamesa Cooka w Middlesborough, uniwersytetu w Southampton i londyńskiego szpitala Charing Cross, podchwycili spostrzeżenie FL Meshebergera i stwierdzili, że w malarstwie wielu renesansowych mistrzów zakodowano... przekrój ludzkiego mózgu.

 • Kraków: Odnaleziono niezwykłe rękopisy

  Nieznaną relację z pobytu na Wyspie Wielkanocnej pióra Jana Forstera, który towarzyszył Jamesowi Cookowi w wyprawie dookoła świata, odkryli krakowscy naukowcy. Dzieło znajdowało się wśród rękopisów zgromadzonych w księgozbiorze dawnej Pruskiej Biblioteki Państwowej ("Berlinka"). To nie było jedyne interesujące odkrycie.

 • NATO: Przedłużymy morską operację przeciwko piratom

  NATO postanowiło przedłużyć do końca roku 2012 operację pod kryptonimem Ocean Shield, którą rozpoczęło latem ubiegłego roku, by zwalczać piractwo u wybrzeży Somalii - poinformował rzecznik Sojuszu James Appathurai.

 • Referendum niepodległościowe na Nowej Kaledonii

  .... Opiera się także na eksporcie niklu (25 proc. światowego eksportu tego surowca) i na turystyce. Archipelag Nowej Kaledonii odkrył w 1774 roku brytyjski żegłarz James Cook.  Od 1853 roku stanowiła...

 • Zaostrza się spór Apple i FBI ws. odblokowania iPhone’a

  .... Dyrektor FBI James Comey po raz kolejny przekonywał w czwartek, że w smartfonie Farooka znajdują się bardzo ważne informacje, niezbędne do zakończenia śledztwa w sprawie zamachów w San Bernardino. Podczas(...) trzeba było wprowadzać ręcznie. Chodzi o tzw. algorytm siłowy (metoda nazywana "brute force"). Szef Apple Tim Cook już tydzień temu stwierdził, że żądania FBI stanowią "niebezpieczny precedens". "FBI...

 • Delegacja Aborygenów wybiera się na krakowski Kopiec Kościuszki

  ..., gdyby Kościuszko znalazł się w Australii wtedy, gdy James Cook zdobywał Australię dla Imperium brytyjskiego - to z pewnością byłby przyjacielem i obrońcą Aborygenów. Miesiąc temu władze Komitetu Kopca...

Dyskusje na temat: cook james