• Informacje na temat:

  cranach lucas

Artykuły na temat: cranach lucas
 • Obraz Lucasa Cranacha Starszego na Wawelu

  W Zamku Królewskim na Wawelu od wtorku będzie można oglądać odrestaurowany obraz Lucasa Cranacha Starszego "Chrystus błogosławiący dzieci". Badania i konserwacja tego jednego z ważniejszych renesansowych dzieł w polskich zbiorach trwały niemal osiem lat.

 • Po kilkuletnich zabiegach na Wawelu zakończyła się konserwacja techniczna dzieła Lucasa Cranacha Starszego "Chrystus błogosławiący dzieci". XVI-wieczny obraz, choć znajduje się w wawelskich zbiorach od dziesięcioleci, nigdy dotąd na Wawelu nie był eksponowany.

 • Na Wawelu można oglądać obraz Lucasa Cranacha Starszego

  W Zamku Królewskim na Wawelu od jutra będzie można oglądać odrestaurowany obraz Lucasa Cranacha Starszego "Chrystus błogosławiący dzieci". Badania i konserwacja tego jednego z ważniejszych renesansowych dzieł w polskich zbiorach trwały niemal osiem lat.

 • "Madonna pod jodłami" Cranacha wróciła do Polski

  ..."Madonna pod jodłami", obraz Lucasa Cranacha z początku XVI wieku, po prawie 70 latach powrócił do kraju. Dzieło po drugiej wojnie światowej ukradł z katedry wrocławskiej i wywiózł do Berlina niemiecki duchowny.

 • Obraz "Madonna pod jodłami" Lucasa Cranacha starszego powrócił do Polski

  Obraz "Madonna pod jodłami" Lucasa Cranacha starszego z początku XVI wieku po prawie 70 latach powrócił do Polski. Dzieło w latach 40. XX wieku ukradł z katedry wrocławskiej niemiecki duchowny.

 • ​"Madonna" Cranacha i podstęp niemieckiego księdza

  Jest rok 1943. Do klasztoru cystersów w Henrykowie przyjeżdża obraz. Niemcy, obawiający się alianckich nalotów, wywożą cenne malowidło Lucasa Cranacha Starszego właśnie w to miejsce - jak im się(...). Czego nie przewidział Kupke? Słynny obraz Lucasa Cranacha Starszego przedstawia Madonnę z Dzieciątkiem siedzącym na aksamitnej poduszce. Dziecko trzyma w ręku kiść winogron. W tle mamy górski...

 • ​"Madonna" Cranacha i podstęp niemieckiego księdza

  Jest rok 1943. Do klasztoru cystersów w Henrykowie przyjeżdża obraz. Niemcy, obawiający się alianckich nalotów, wywożą cenne malowidło Lucasa Cranacha Starszego właśnie w to miejsce - jak im się(...) INTERIA.PL. Czego nie przewidział Kupke? Słynny obraz Lucasa Cranacha Starszego przedstawia Madonnę z Dzieciątkiem siedzącym na aksamitnej poduszce. Dziecko trzyma w ręku kiść winogron. W tle mamy...

 • Ponad 54 tys. osób zwiedziło do tej pory wystawę od "Od Cranacha do Picassa", która prezentowana jest we wrocławskim Muzeum Narodowym. Na ekspozycji można podziwiać dzieła artystów hiszpańskich, w tym m.in. prace Cranacha Starszego, El Greca, Picassa i Miro.

 • Konserwatorzy z Wawelu uratowali obraz Lucasa Cranacha Starszego

  Kilka lat zajęła specjalistom konserwacja dzieła Lucasa Cranacha Starszego "Chrystus błogosławiący dzieci". XVI-wieczny obraz ze zbiorów wawelskich, nigdy nie był pokazywany w Krakowie.

 • Francja: Wystarczył miesiąc i zebrali milion euro na obraz

  Wielki sukces paryskiego Luwru. Udało się zebrać brakujący milion euro, żeby kupić obraz "Trzy Gracje" renesansowego niemieckiego malarza Lucasa Cranacha Starszego. Mecenasami sztuki w ciągu miesiąca postanowiło zostać ponad 5 tys internautów.

Zdjęcia na temat: cranach lucas
Dyskusje na temat: cranach lucas
 • Re: Samolot Jeannin „Stahltaube”. Zapomniany depozyt w berlińskim muzeum techniki

  Polska szuka tez w Niemczech obrazy z niemieckich zbiorow muzealnych miast ktore po wojnie przez przesuniecie granic staly sie polskie, czyli "polski Lucas Cranach" albo bardziej absurdalnie " polska biblia Guttenberga "

 • Re: Wielki powrót zawiści

  (Madonna z Dzieciątkiem) François Clouet (Portret mężczyzny) Lucas Cranach Młodszy (Dziesięć miniatur portretowych rodziny Jagiellonów) Carlo Crivelli (Święci Antoni i Łucja) Bernardo Daddi (Grupa świętych

 • Re: ​"Madonna" Cranacha i podstęp niemieckiego księdza

  większość nawet nie wie o jakie dziedzictwo kulturowe tu idzie i kim tak naprawdę był Lucas Cranach.... byle tylko swoje głupie wypociny tu wylać

 • Re: ​"Madonna" Cranacha i podstęp niemieckiego księdza

  Dramatyczne losy niemieckiego dziedzictwa na ziemiach odzyskanych, najsmieszniejsze jest to ze do 1945 obraz nie mial z Polska nic do czynienia, obraz nalezal do kosciola ktory po wojnie przypadl Polsce i w ten sposob stal sie polski. Artykul omija sprawnie prawdy historyczne, moze warto bylo by napisac kim byl Lucas Cranach i o nie polskiej histori obrazu do 1945.