• Informacje na temat:

  cud gospodarczy

Artykuły na temat: cud gospodarczy
 • Gilowska: Polska przeżywa cud gospodarczy

  Polska przeżywa cud gospodarczy, nie musi czekać na cud, bo cud trwa drugi rok z rzędu - powiedziała wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska podczas konwencji wyborczej PiS w Łodzi. - Polska takiej fazy rozkwitu nie miała od bardzo wielu lat - zaznaczyła.

 • Polska też zasługuje na swój cud gospodarczy - przekonuje Platforma Obywatelska w najnowszym spocie wyborczym. Premiera telewizyjna - w sobotę.

 • Henryk Martenka: Cuda, cuda ogłaszają...

  W języku naszego mądrego, liberalnego i pracowitego narodu nadzwyczajną karierę robi ostatnimi czasy słowo cud. Cud gospodarczy, cud historyczny, cud mniemany...

 • Powstawał podczas jednej listopadowej doby. Kiedy na świeże ściany cieśle kładli krokwie, mury zaczęły się rozchodzić. Kościół jednak nie runął. Wbrew oczekiwaniom komunistycznej władzy. Dla jego pomysłodawcy ks. Władysława Nowobilskiego "to był cud opatrzności Bożej". Cud, który w Ciścu trwa już 40 lat.

 • Cud gospodarczy nad Wisłą nie dla wszystkich

  ..."Żaden inny kraj w Europie nie przetrwał kryzysu finansowego tak dobrze, jak Polska. Gospodarka stale rośnie i wykształciła się w miarę zamożna klasa średnia. Piłkarskie mistrzostwa Europy (...) mają przynieść temu państwu dalsze ożywienie" - czytamy na stronach internetowych niemieckiego tygodnika."Jednak bynajmniej nie wszyscy korzystają na cudzie gospodarczym nad Wisłą. Jest też wielu...

 • "25 lat polskich przemian to cud, choć nie wszyscy na nim skorzystali"

  Polska to kraj największych osiągnięć w regionie; ostatnie ćwierćwiecze to prawdziwy cud, choć na transformacji nie wszyscy jednakowo skorzystali, a na zachodni standard życia jeszcze musimy poczekać - mówili uczestnicy debaty o 25-leciu polskich przemian, zorganizowanej dziś przez Polską Agencję Prasową.

 • RMF: Politycy cudu nie dokonają, my - tak!

  Gdzie ta druga Irlandia? Gdzie ten obiecywany cud? Minęło sto dni od expose premiera, a cudu jak nie było, tak nie ma. Dlatego postanowiliśmy pomóc rządowi, a przede wszystkim Nam, zwykłym obywatelom, i napisaliśmy ustawę o cudzie. Teraz czekamy na Wasze poparcie, by móc jej projekt przekazać Sejmowi.

 • Cud tylko na Lubelszczyźnie

  W grupie województw, które osiągnęły najlepsze wyniki gospodarcze w 2011 r., znalazły się woj.: małopolskie, lubelskie, wielkopolskie i łódzkie - wynika z analizy "Rzeczpospolitej".

 • Jakim cudem Łukaszence udaje się wodzić Putina za nos?

  ...budżetu jasno pokazuje, iż bez ceł i podatków uiszczanych przez rafinerie w Mozyrzu i Nowopołocku, rozsypał by się łukaszenkowski "cud gospodarczy" a za nim i władza Wielkiego Kołchoźnika(...) pozycję niekwestionowanego lidera. Za wszystko to, zapłacił z hojnie wydzielanych mu przez Kreml rosyjskich pieniędzy. Jakim cudem Białoruś spłaca kredyty? To proste. Nie spłaca Białoruś nie spłaciła...

 • Wybory samorządowe. Kaczyński: Miał być cud. Gdzie była Kopacz?

  ..."Miał być cud, a co mamy - widzimy wszyscy. Mamy bezrobocie, masowe wyjazdy, nierozwiązane problemy społeczne i gry, gry medialno-polityczne" - wyliczał prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu wyborczym w Radomiu. Podkreślił, że osobą prowadzącą grę, "która ma wprowadzać w błąd" jest dziś premier Ewa Kopacz, "która ma nazwisko związane z tym regionem". "Gdzie była przez ostatnie siedem lat...

Dyskusje na temat: cud gospodarczy