• Informacje na temat:

  cyganeria artystyczna

Artykuły na temat: cyganeria artystyczna
 • "Cyganeria" w Starej Gazowni

  ..."Cyganeria" zainauguruje cykl spektakli plenerowych Teatru Wielkiego w Poznaniu, które już co roku będą wieńczyły sezon artystyczny. Podczas spektaklu wystąpią chór i orkiestra Teatru Wielkiego oraz międzynarodowa obsada solistów, wybrana specjalnie przez maestro Gabriela Chmurę, który w tym sezonie pełni funkcję I. gościnnego dyrygenta. Plenerowa realizacja "Cyganerii" ma odkryć magiczne oblicze...

 • Spektakl "Cyganeria" Giacomo Pucciniego w zabytkowych murach Starej Gazowni zainauguruje w piątek cykl spektakli plenerowych Teatru Wielkiego w Poznaniu. Przedstawienia plenerowe co roku będą wieńczyły sezon artystyczny.

 • Polifonia w gdyńskiej "Cyganerii"

  W najbliższy czwartek, 21 lutego 2008 r. w Kawiarni Cyganeria w Gdyni przy ul. 3 maja 27, o godz. 19.00 rozpocznie się nowy cykl pt. "Polifonia. Książka i muzyka".

 • "Młodopolska cyganeria" w muzeum w Sosnowcu

  To prawdziwa gratka dla miłośników sztuki. Już od dziś na wystawie "Młodopolska cyganeria" w muzeum w Sosnowcu (Śląskie) można oglądać prace najwybitniejszych artystów okresu Młodej Polski, m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Teodora Axentowicza czy Olgi Boznańskiej.

 • Nietypowy strajk. Zamiast orkiestry zagrała pianistka

  Akcja protestacyjna muzyków rzymskiej opery. Wczoraj publiczność, która zebrała się w Termach Karakalli, by podziwiać „Cyganerię” Giacomo Pucciniego, obejrzała spektakl, w którym zamiast orkiestry grała jedynie… pianistka.

 • ..."La Boheme", czyli "Cyganeria" Pucciniego powraca na scenę Opery Novej po 33 latach przerwy i będzie czwartym dziełem kompozytora w repertuarze tej sceny, obok "Toski", "Madame Butterfly" i "Turandot". Obsada spektaklu, reżyserowanego przez Macieja Prusa, składa się głównie z młodych śpiewaków, co - jak podkreślają twórcy przedstawienia - odpowiada wizji obsady, jaką miał kompozytor. Reżyser jest...

 • Sceny z życia artystów

  Spotkanie noworoczne zamojskiego środowiska plastycznego w BWA Galeria Zamojska pokazuje, że cyganeria odeszła w niebyt, ale artyści też ludzie, i potrzebę spotkania we własnym gronie mają wielką.

 • W wieku 77 lat zmarła w czwartek wybitna polska śpiewaczka operowa Teresa May-Czyżowska - poinformował Teatr Wielki w Łodzi, z którym artystka była związana przez 40 lat swojej kariery artystycznej.

 • "Ernani" Verdiego otworzy sezon Teatru Wielkiego w Poznaniu

  Spektaklem "Ernani" Giuseppe Verdiego rozpocznie się 24 października nowy sezon w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Operę wyreżyseruje Michał Znaniecki, nowy dyrektor naczelny i artystyczny teatru.

 • Spektaklem "Ernani" Giuseppe Verdiego rozpocznie się 24 października nowy sezon w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Operę wyreżyseruje Michał Znaniecki, nowy dyrektor naczelny i artystyczny teatru.

Dyskusje na temat: cyganeria artystyczna