• Informacje na temat:

  cytadela

Artykuły na temat: cytadela
 • Na Cytadeli Warszawskiej odkryto ludzkie groby

  ...i sprawdzenia sytuacji, dobrego przebadania tego fragmentu Cytadeli" - mówił Falkowski. Zgodnie z zapowiedziami MON Cytadela Warszawska ma stać się siedzibą Muzeum Wojska Polskiego. Obecnie...

 • Cytadela w Grudziądzu otworzy swe wrota

  W większość niedziel otworzy swe drzwi dla zwiedzających Cytadela w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie). Unikalny pod względem skali i stanu zachowania zabytek techniki obronnej dotychczas był dostępny tylko kilka godzin w roku, gdyż nadal stacjonuje tu armia.

 • ...będzie sama cytadela, bo ona się nie zmienia, ale mamy także przygotowanych kilka wydarzeń dla osób, które zechcą odwiedzić nas w tym dniu - zaznaczył Kosmala. Na dziedzińcach twierdzy zobaczyć można(...), gdzie monarcha osobiście wskazał miejsce budowy. Grudziądzka cytadela swoją rolę militarną spełniła tylko raz - podczas wojen napoleońskich, kiedy to obroną kierował Holender w służbie pruskiej...

 • Z okazji Dnia Niepodległości, na trzy godziny otworzy swe drzwi dla zwiedzających Cytadela w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie). Unikalny pod względem skali i stanu zachowania zabytek techniki obronnej na co dzień jest niedostępny, gdyż nadal stacjonuje tu armia.

 • Z okazji święta wojska przed ciekawskimi oczami cywilów otwarto dziś bramy grudziądzkiej cytadeli. W starych pruskich fortyfikacjach urzęduje wojsko i twierdza jest zwykle niedostępna dla zwiedzających.

 • ..."upominać się o godną zapłatę" i ośmiogodzinny dzień pracy. Dodał, że w Polsce święto jest obchodzone od początku XX w. Poniatowski podkreślił, że Cytadela Warszawska ma charakter szczególny, ponieważ...

 • Misterium Męki Pańskiej w poznańskiej Cytadeli

  200 aktorów, kilkudziesięciu tancerzy, chóry i orkiestra przestawili spektakl opowiadający o ostatnich dniach i godzinach życia Chrystusa. Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli odbyło się już po raz 15. Jest to jedna z największych tego typu inscenizacji w Europie.

 • Cytadela dla rowerów!

  ...miejscem spotkań rowerzystów górskich jest także Cytadela. Miłośnicy "jazdy bez trzymanki" skarżą się jednak, że ochroniarze i policjanci przepędzają rowerzystów zjeżdżających z górek na Cytadeli. Obecność...

 • Nabywca cytadeli w twierdzy Modlin, wystawionej na sprzedaż przez Agencję Mienia Wojskowego, będzie musiał dbać o zabytkowe budynki i zieleń. Teren wokół cytadeli i część budynków mają pozostać ogólnodostępne.

 • ...wyraził zadowolenie, że tradycje organizacji kombatanckich przejmuje młodzież, którą na uroczystości reprezentowali uczniowie LXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Cytadela...

Zdjęcia na temat: cytadela
Wideo na temat: cytadela
 • Misterium Męki Pańskiej w poznańskiej Cytadeli

  200 aktorów, kilkudziesięciu tancerzy, chóry i orkiestra przestawili spektakl opowiadający o ostatnich dniach i godzinach życia Chrystusa. Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli odbyło się już po raz 15. Jest to jedna z największych tego typu inscenizacji w Europie.

 • Zalane metro, ulice i domy. Potężna burza w Warszawie

  Od kilkudziesięciu minut pada tak intensywnie, że nieprzejezdna jest Wisłostrada z Żoliborza na Mokotów. Na wysokości Cytadeli cała trzypasmowa jezdnia jest zalana. Samochody albo zatrzymały się na lewym pasie i czekają, albo grzęzną w błocie próbując uciec z gigantycznego korka po trawniku. Dodatkowo spadał grad wielkości piłeczek pingpongowych. Nawałnica przerwała piknik olimpijski w pobliskim parku, z którego w panice uciekały setki osób.

 • W Poznaniu kilkaset osób stoczyło bitwę na śnieżki

  Kilkaset osób wzięło udział w Poznańskiej Bitwie na Śnieżki. Według organizatorów przedsięwzięcia w wydarzeniu na poznańskiej Cytadeli mogło wziąć udział ok. 800 uczestników. Bitwa obyła się bez poszkodowanych i incydentów, wzięły w niej udział całe rodziny.

Dyskusje na temat: cytadela