• Informacje na temat:

  cytadela warszawska

Artykuły na temat: cytadela warszawska
 • Na Cytadeli Warszawskiej odkryto ludzkie groby

  ...i sprawdzenia sytuacji, dobrego przebadania tego fragmentu Cytadeli" - mówił Falkowski. Zgodnie z zapowiedziami MON Cytadela Warszawska ma stać się siedzibą Muzeum Wojska Polskiego. Obecnie...

 • ..."upominać się o godną zapłatę" i ośmiogodzinny dzień pracy. Dodał, że w Polsce święto jest obchodzone od początku XX w. Poniatowski podkreślił, że Cytadela Warszawska ma charakter szczególny, ponieważ...

 • "Nasz Dziennik": ​Ludzkie kości na terenie Cytadeli Warszawskiej

  Nieznane dotąd pochówki ludzi znaleziono podczas budowy Muzeum Wojska Polskiego - informuje "Nasz Dziennik".

 • ...wyraził zadowolenie, że tradycje organizacji kombatanckich przejmuje młodzież, którą na uroczystości reprezentowali uczniowie LXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Cytadela Warszawska to twierdza rosyjska zbudowana na rozkaz cesarza Mikołaja I w Warszawie, po upadku powstania listopadowego, dla rozciągnięcia kontroli nad miastem, będącym ośrodkiem polskiego ruchu...

 • Zdrojewski: Cytadela to idealne miejsce dla wraku

  Najlepszą lokalizacją dla wraku samolotu prezydenckiego, który rozbił się pod Smoleńskiem, byłaby Cytadela Warszawska - powiedział w czwartek minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.

 • 34-metrowa wieża widokowa ma być jedną z atrakcji parku historycznego, który powstanie z inicjatywy Ministerstwa Obrony Narodowej na warszawskiej Cytadeli - powiedział w czwartek rzecznik Muzeum Wojska Polskiego Dawid Dziama.

 • Socrealistyczne plakaty w Cytadeli Warszawskiej

  ...-1945 Cytadela, obsadzona oddziałami Wehrmachtu i SS, stanowiła silny punkt oparcia władz niemieckich. Po II wojnie światowej Cytadela znalazła się ponownie w gestii wojska polskiego, była siedzibą...

 • "Cytadela Warszawska będzie najlepszym miejscem dla smoleńskiego wraku"

  Najlepszą lokalizacją dla wraku samolotu prezydenckiego, który rozbił się pod Smoleńskiem, byłaby Cytadela Warszawska - powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski w Polsat News. Minister przyznał, że otrzymał zadanie wskazania takiej lokalizacji od premiera Donalda Tuska.

 • 8. Półmaraton Warszawski

  Wzorem słynnego maratonu nowojorskiego, który rozpoczyna się na Verrazano, start do 8. Półmaratonu Warszawskiego nastąpi w niedzielę o 10.00 na moście Poniatowskiego. Bieg na dystansie 21 km 97 m będzie jednocześnie dla kobiet walką o medale mistrzostw Polski.

 • Maraton Warszawski. W stolicy gigantyczne utrudnienia

  6800 zawodników stanęło na starcie 36. PZU Maratonu Warszawskiego. Biegacze, którzy będą się starali pokonać królewski dystans, pobiegną m.in. koło Pałacu Kultury i Nauki, Starego Miasta i Cytadeli. Zmiany w organizacji ruchu drogowego obejmą głównie centrum miasta, Mokotów, Ursynów i Wilanów. W Komendzie Stołecznej Policji czynna jest specjalna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym.

Zdjęcia na temat: cytadela warszawska
Dyskusje na temat: cytadela warszawska
 • Re: Morawiecki spotkał się z Rickiem Perrym

  Cytadela Warszawska po 1864 i wszyskie kazamaty NKWD i UB po 1945,.. Pokazały nam OOGROMNĄ miłość Rosji do nas Polaków

 • Re: Bielan: Prezes PiS nie jest zawiedziony premierem Morawieckim

  PO-PSL tak nienawidzą PIS-owców ,że aż strach pomyśleć co ONI by zrobili z nimi jakby rządzili !!!!!! Druga Cytadela Warszawska !!!!! Szok !!!!!

 • Re: CBOS: Polacy za zaostrzeniem kar za najgroźniejsze przestępstwa

  Przywróćmy karę śmierci, niech decyzje podejmuje Sąd Ludowy, SĄD NAJWYŻSZY, POD KTORY PODLEGAŁBY TK, SN, WSZYSCY SĘDZIOWIE-mierna kasta, posłowie, senatorowie, urzędnicy. Który miałby zastosowanie dla zdrajców Narodu Polskiego. Pora by Warszawska Cytadela się obudziła.

 • Re: ​W Sejmie Kongres Programowy Ruchu Narodowego

  Co roku członkowie RN zapalają znicze w miejscach martyrologii Powstańców Styczniowych, nie tylko w KPN (Zaborowie Leśnym, Bielinie Kampinowskim, Górkach Kampinowskich) ale i w Kampinosie, Truskawiu, Izabelinie, Wierszach ... a przede wszystkim w Warszawie (Cm. Wojskowy na Powązkach, Cytadela warszawska, pomnik w Parku Traugutta). Sądzę, że wcześniej spotkamy się w rocznicę pierwszych mordów

 • Re: Ambasador Rosji w Polsce: Moskwa nigdy nie groziła Warszawie

  w 1920 nie zagrażała bo była za cienka w uszach, w 1939 nie zagrażała bo nie taka była umowa z Hitlerem, w 1944 nie zagrażała bo czekała, aż Niemcy Warszawę zniszczą i będą mogli ją sobie wziąć. Potem to wiadomo, też nie zagrażała chyba, że ktoś nie współpracował. Tylko ostatnie 100 lat niezagrażania. Cytadela Warszawska też jest symbolem tego niezagrażania.

 • Brawo panowie

  Biorąc pod uwagę analogie historyczne Cytadela Warszawska to znakomite miejsce dla wraku, lepszego wybrać nie można było. Strzał w dziesiątkę.

 • Re: zdrojewskiego tam przenieść!

  Lepiej dobrze się zastanów co piszesz... Znasz w ogóle historię tego miejsca uświęconego krwią pomordowanych tam Polaków? Słyszałaś o takim patriocie jak Romuald Traugutt? Doucz się historii, a będziesz wiedziała co to jest za miejsce ta Cytadela Warszawska! Pan Zdrojewski zaskoczył mnie tym pomysłem wyjątkowo trafnym!

 • W R A K   T U 154 M

  Wawel juz zostal zbeszczeszczony i zasmiecony.Przyszla kolej na Warszawska Cytadele.Czy w Polsce malo jest zlomowisk?Potrzebne jest jeszcze jedno?B E Z S E N S.

 • Re: Premier Holandii ostro: Putin ma ostatnią szansę, by pokazać, że chce pomóc

  Nie rozumiesz, bo albo nie uważałeś na lekcji historii albo jej się nie uczyłeś. Nikt tak dobrze jak Polacy na własnej skórze nie poznał ruskiej natury. Sybir, Cytadela Warszawska, wywózka do łagrów, wywózka na tajgę i do Kazachstanu, Rzeź Wołyńska, Katyń, Miednoje, Charków, czy wymieniać jeszcze?