• Informacje na temat:

  czajkowski

Artykuły na temat: czajkowski
 • Sędzia Czajkowski powołany na p.o. prezesa Izby Kontroli Nadzwyczajnej SN

  Sędzia Dariusz Czajkowski został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na p.o. prezesa Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego.

 • Czajkowski w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

  Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza 24 kwietnia (piątek) godz. 19.00 na koncert Piotr Czajkowski w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Piotr Sułkowski - dyrygent, Astrit Selita - wiolonczela (Albania).

 • Po 66 latach litografia Józefa Czajkowskiego "Cmentarz Ojców Reformatorów w Krakowie" powróciła do zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach. Litografia wraz z dziełami innych artystów została odnaleziona przez policję w betonowym bunkrze w Szczecinie.

 • Współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów Stanisław Krajewski powiedział, że wierzy księdzu Michałowi Czajkowskiemu, który zaprzecza jakoby współpracował z SB.

 • Zuzanna Czajkowska urodziła się 9 listopada 1930 r. w Warszawie, w rodzinie o tradycjach patriotycznych, związanej m.in. z XIX-wiecznym pisarzem Michałem Czajkowskim vel Sadykiem Paszą. W wieku 13 lat brała udział w powstaniu warszawskim. W rozmowie z Błażejem Torańskim (SDP) w 2016 r. powiedziała, że m.in. to doświadczenie ją "ukształtowało".  "Nosiłam do politechniki zupę, do szpitali masło. My...

 • Ks. Czajkowski współpracował z SB

  ..."Pragnę przeprosić wszystkich i prosić o wybaczenie, zwłaszcza tych, których skrzywdziłem" - takie oświadczenie ks. Michała Czajkowskiego opublikował miesięcznik "Więź".

 • Ks. Czajkowski chroni Radę

  Oskarżony w minionym tygodniu przez prasę o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa ks. prof. Michał Czajkowski zrezygnował z funkcji współprzewodniczącego Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

 • Ks. Czajkowski agentem SB?

  W IPN znajdują się szokujące dokumenty. Wynika z nich, że ks. prof. Michał Czajkowski przez ponad 20 lat był agentem bezpieki. Miał donosić między innymi na Kuronia i abpa Kominka. Ksiądz zaprzecza i przeprasza.

 • To jest bardzo ludzka rzecz, że papież jest chory i cierpi tak, jak inni. Teraz znajdują w nim pocieszenie. Tak właśnie powinien odchodzić chrześcijanin - uważa ks. prof. Michał Czajkowski, przyjaciel papieża.

 • Ks. Michał Czajkowski gościem RMF FM

  Ks. Michał Czajkowski, teolog z Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego, publicysta miesięcznika "Więź"

Zdjęcia na temat: czajkowski
Wideo na temat: czajkowski
 • Ewa Kwaśny i Bogdan Zalewski zapraszają na popołudniowe Fakty RMF FM!

  "Interwencja RMF FM" - to nasz nowy cykl reporterski. Pomagamy Wam w walce z biurokratycznymi i prawnymi barierami, które są dla Was nie do pokonania. Taki problem dotknął mieszkańców osiedla w Gdańsku przy ulicy Czajkowskiego. Muszą się codziennie wspinać po schodach, bo wyłączone są windy. Powód? Spór o pieniądze pomiędzy spółdzielnią mieszkaniową a producentem dźwigów. Co wskóraliśmy w tej

 • Przeżyła komorę gazową, dziś odwiedza obóz śmierci

  Stella Czajkowska, polska pianistka żydowskiego pochodzenia, która przeżyła komorę gazową w obozie koncentracyjnym w Auschwitz i selekcję do komory w Stutthofie, znów odwiedziła teren obozu śmierci. We wtorek w muzeum Stutthof zaprezentowano dokument "Rachunek szczęścia" Ireneusza Dobrowolskiego, opowiadający jej niezwykłą historię. Stella Czajkowska trafiła do komory wraz z matką i siostrą. Przeżyły, bo komora prawdopodobnie się zepsuła i nie dochodził do niej Cyklon B. Obecnie pianistka...

 • Zobacz film szczecińskiej policji, która odzyskała obrazy

  Po 66 latach policjanci odzyskali obraz Józefa Czajkowskiego z 1903 roku "Cmentarz Ojców Reformatów w Krakowie". Płótno razem z innymi dziełami sztuki znaleziono w starym bunkrze.

Dyskusje na temat: czajkowski