• Informacje na temat:

  czapski józef

Artykuły na temat: czapski józef
 • ...353 obrazy znalazły się na wystawie "Pejzaż ludzki", dedykowanej polskiemu malarzowi i pisarzowi Józefowi Czapskiemu. Prezentowane w krakowskim Pałacu Sztuki prace wzięły udział w 5. Ogólnopolskim Biennale - konkursie dla uczniów średnich szkół plastycznych.

 • Czapski i Wyczółkowski w Zachęcie

  Obrazy Józefa Czapskiego, Wojciecha Kossaka i Józefa Pankiewicza można m.in. zobaczyć na wystawie dostępnej od wtorku w stołecznej Galerii Zachęta.

 • "Od Siemiradzkiego do Czapskiego", czyli gwiazdkowy prezent od Zachęty

  Olga Boznańska, Józef Czapski, Wojciech Kossak, Henryk Siemiradzki, Stanisław Wyspiański i wielu innych. Galeria Zachęta w Warszawie przygotowała dla widzów - prezent gwiazdkowy. Jedną z największych i najciekawszych prywatnych kolekcji sztuki polskiej. Można ją oglądać od 18 grudnia.

 • Wydawca "Gazety Wyborczej" nie musi przepraszać byłego ministra kultury Zdzisława Podkańskiego za podanie, że chciał się umówić z nieżyjącym pisarzem i malarzem Józefem Czapskim. To prawomocne orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Warszawie w głośnej sprawie z 1996 roku.

 • Netia OFF Camera: Poniedziałek z Krzysztofem Zanussim i nowym kinem

  Barwy ochronne” na dużym ekranie i wyjątkowe spotkanie z reżyserem. Nowy tydzień publiczność OFF CAMERA zaczyna razem z Krzysztofem Zanussim (18:35, Kino Ars)– przewodniczącym Jury Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi”. Do znanego już kina plenerowego na Placu Szczepańskiego dołączyło również nowe miejsce – Pawilon Józefa Czapskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie.

 • Prywatne Muzeum Pałacowe w Kurozwękach

  Otwarciem wystawy pamiątek rodzinnych Popielów oraz "Malarstwa Józefa Czapskiego ze zbiorów markiza Gilles'a i Joli de Boisgelin" zainauguruje w piątek działalność prywatne Muzeum Pałacowe w Kurozwękach (woj. świętokrzyskie) - skarbnica dawnej kultury ziemiaństwa.

 • ..."1940 Katyń - zbrodnia na nieludzkiej ziemi" - taki tytuł nosi komiks o zbrodni sprzed 70 lat autorstwa znanych polskich rysowników. Akcję książki, która w tym tygodniu trafi do księgarń, oparto na wspomnieniach Józefa Czapskiego.

 • ..."1940 Katyń - zbrodnia na nieludzkiej ziemi" - taki tytuł nosi komiks o zbrodni sprzed 70 lat autorstwa znanych polskich rysowników. Akcję książki, która w tym tygodniu trafi do księgarń, oparto na wspomnieniach Józefa Czapskiego.

 • Pierwsza w Warszawie stała kolekcja sztuki nowoczesnej już gotowa!

  Do tej pory w Warszawie nie było żadnej stałej kolekcji sztuki nowoczesnej. Teraz można ją zobaczyć w Muzeum Narodowym. Na ścianach wiszą prace m.in Witkacego, Tamary Łempickiej, Józefa Czapskiego i Wilhelma Sasnala. Będą też filmy polskiej awangardy, fotografie oraz fotomontaże.

 • Francja: Polacy wspominają swoich wybitnych rodaków

  Dziesiątki świeżych kwiatów i płonących zniczy ozdabiają w Dniu Wszystkich Świętych groby wybitnych Polaków spoczywających we Francji. Na cmentarzu w Montmorency odwiedzić można np. grób malarza Józefa Pankiewicza, przeniesiony tam ostatnio z innej nekropolii.

Dyskusje na temat: czapski józef
 • Re: Zakochajcie się w Kaczyńskim

  Żeby on miał na imię Józef to wszystko było by cacy, ale Jarosław? Nieeee... Nie pasuje do kanonu rządów autorytarnych; był Józef Piłsudski, był Józef Stalin, był Józef Poniatowski, był Józef Beck, Napoleon też miał Józef, Józef Napoleon Czapski był, był święty Józef, a Jarosław? Hmmm... Tylko miasto przychodzi mi do głowy. Nieee... Nie pasuje na dyktatora.

 • Re: Pisarski: W Rosji obserwujemy zbliżenie do dziedzictwa ZSRR

  LENIN ,STALIN, CHRUSZCZOW BREŻNIEW,PUTIN IM TAK MÓZGI WYPRALI TO JEST CHORY KRAJ - NIELUDZKA ZIEMIA JAK PISAŁ JÓZEF CZAPSKI.

 • Re: Premier: Naprawiamy błąd neoliberalizmu

  Skład Komisji Rolnictwa w dniu 25.10.1991 r. Jan Chodkowski Stanisław Chrobak Andrzej A. Czapski Gabriel Janowski Jan Kozłowski Edward Lipiec Wiesław A. Lipko Ireneusz Niewiarowski Władysław Papużyński Benedykt Pszczółkowski Zbigniew A. Rokicki Henryk Stępniak Henryk T. Stokłosa Józef Ślisz Mieczysław Trochimiuk - przewodniczący Eugeniusz Wilkowski Janusz J. Woźnica. To są senatorowie, którzy

 • Re: Kanadyjczycy będą szkolić Ukraińców. 200 wojskowych jedzie na Ukrainę

  wepchnęli do otwartego brzucha bochenek chleba. Józef Czapski, autor książki „Na nieludzkiej ziemi”, słyszał tę zmyśloną historię w Sowietach wiele razy. Jak pisał, drukowano ją „codziennie w setkach

 • Re: "Nieludzką ziemią" kto inny nazwał kacapię,

  USA to dziwny kraj, ale w niczym nie przypomina Rosji. NA NIELUDZKIEJ ZIEMI - Józef Czapski. Lektura w Liceum. Polecam.

 • Re: Rosjanie kąpali się w przeręblach przy -20 st. C

  a tak swoją droga Rosjanom równie dobrze co kąpanie w przeręblu wychodzi o ile nie lepiej rąbanie w kąpieli a raczej w topieli - iwan Groźny kazał mieszkańców Nowogrodu Wielkiego rąbać i wrzucać do przerębli, Stalin część polskich jeńców wojennych zatopił razem z barkami - Józef Czapski"Na nieludzkiej ziemi"

 • Re: Zespół Macierewicza w rocznicę katastrofy zaprezentuje nowe ustalenia

  Gówno prawda--Niemcy na podstawie pogłosek miejscowej ludności doprowadzili do odkrycia miejsca kaźni zwołali przedstawicieli Organizacji Czerwonego Krzyża i rozpoczęli wykopki lista ofiar wisiała w wielu miastach w 1943 roku -{nie była dokładna},mówi Ci coś nazwisko Józef Czapski ten człowiek poszukiwał zaginionych oficerów i przekazywał raporty --poczytaj , doucz się i nie porównuj Katynia do

 • Zbrodnia wojenna a nie ludobójstwo

  Sowieci wymordowali wiosną 1940 r. w Katyniu i innych miejscach blisko 15 tysiące polskich oficerów, internowanych we wrześniu 1939 r. Byli to obywatele polscy różnych narodowości i wyznań, przede wszystkim Polacy wyznania rzymsko-katolickiego. Ocalało jedynie: 249 jeńców z Kozielska, 79 ze Starobielska i 124 z obozu w Ostaszkowie, m.in. płk Zygmunt Berling, rtm. Józef Czapski, czy późniejszy ks

 • Re: Pra pra wnuczka wielkiego mistrza krzyżackiego

  portrecistów europejskich XIX w., wuj to Józef Czapski, malarz, pisarz, tropiciel zbrodni katyńskiej, współredaktor paryskiej Jego siostra Maria Czapska spisała dzieje przodków

 • Re: Pan Ziobro za bardzo szanuje siebie i swoich

  portrecistów europejskich XIX w., wuj to Józef Czapski, malarz, pisarz, tropiciel zbrodni katyńskiej, współredaktor paryskiej Jego siostra Maria Czapska spisała dzieje przodków