• Informacje na temat:

  czarni pułkownicy

Artykuły na temat: czarni pułkownicy
 • Nie żyje pułkownik Sławomir "Czarny" Berdychowski

  48-letni Sławomir Berdychowski, twórca jednostki specjalnej Agat, prawdopodobnie popełnił samobójstwo - informuje "Polska The Times".

 • Demonstranci pobili pułkownika policji i zabrali mu broń

  Uczestnicy demonstracji, zorganizowanej w piątek wieczorem w Sao Paulo w proteście przeciwko wysokim cenom biletów w środkach komunikacji miejskiej, pobili pułkownika policji i zabrali mu służbową broń oraz radiostację.

 • Afganistan: Czarny dzień śmigłowców USA

  Dziesięć osób, w tym siedmiu amerykańskich żołnierzy i trójka cywilów - również Amerykanów - zginęło dziś rano w katastrofie śmigłowca wojskowego na zachodzie Afganistanu - podało NATO w komunikacie. Dziś w Afganistanie rozbiły się też dwa inne śmigłowce.

 • Czarny dzień: Spadły trzy samoloty, Boeing płonął

  Czarna seria katastrof lotniczych w Rosji: w obwodzie kałuskim spadł samolot szkoleniowy, a pod Moskwą zderzyły się w locie dwa myśliwce. W Rimini musiał natomiast awaryjnie lądować rosyjski samolot pasażerski Boeing 757: płonął jeden z jego silników.

 • Pietrzak: Czarno na białym widać, że był to lot wojskowy

  To był lot wojskowy, to widać czarno na białym - ucina spekulacje wokół charakteru podróży prezydenckiej delegacji do Smoleńska pułkownik Tomasz Pietrzak, były szef 36 lotniczego specpułku. W rozmowie z dziennikarzem RMF FM Mariuszem Piekarskim przytacza niezbite dowody.

 • Peszmergowie na linii frontu wojny z ISIS

  Front walki z Państwem Islamskim to często używana przez polityków metafora. Jednak w Północnym Iraku ten front jest czymś bardzo konkretnym - ma postać liczącej niemal tysiąc kilometrów linii. Pułkownik Mahmud Szabak dowodzi odcinkiem tego frontu o długości 37 kilometrów. Z silnie umocnionych pozycji na zboczach masywu Zertik zajmowanych przez jego oddział Peszmergów (siły irackich Kurdów) rozciąga się widok na skalistą równinę Niniwy, na której rozsiane są pozycje bojowników Państwa...

 • Tajemniczy doradca szefa Samoobrony

  Andrzej Lepper w 2006 roku uczynił swym doradcą pułkownika z Ukrainy. Pismem z tą nominacją próbowali go potem szantażować były współpracownik i kontrowersyjny finansista, pisze "Rzeczpospolita", w artykule, zatytułowanym "Andrzej Lepper, pop i czarny mercedes.

 • O szafie pułkownika Lesiaka mówi się za mało i na dodatek czasem głupio. A rzecz - jak bardzo słusznie udowodnił to krótką sondą "Dziennik" - w każdym innym kraju byłaby skandalem przyćmiewającym wszystko inne.

 • Polscy śledczy dostali z Rosji kolejne akta ws. katastrofy smoleńskiej

  "Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie otrzymała z Rosji kolejne akta dotyczące katastrofy smoleńskiej" - poinformował rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej pułkownik Zbigniew Rzepa. Dodał, że dokumenty są obecnie tłumaczone.

 • Obóz PiS maluje własny obraz przyczyn katastrofy smoleńskiej. W obrazie nie ma miejsca na światłocienie - ma być czarno-biało, godnościowo i honorowo. Niestety, z płótna, które posłużyło do namalowania obrazu, wystają nitki, przy pociągnięciu za które cała konstrukcja zaczyna rwać się w strzępy.

Dyskusje na temat: czarni pułkownicy
 • Re: W 2025 roku UE znacząco się powiększy? Deklaracja Junckera

  Grecy mieli komunizm? Czarni pułkownicy to komuniści? Dosyć ciekawa teoria.

 • Re: Magierowski: Ustawa dezubekizacyjna "spełnieniem pewnej sprawiedliwości dziejowej"

  Czarni pułkownicy rządzili w Grecji, zieloni grasują po całym świecie , różowi na majdanie w Kijowie, a stalowi , nie wiem. W Polsce byli , i nadal są czerwoni. . .tymi zajmą się sądy . . .

 • Re: UE powinna zaprzestać "spazmatycznych" działań wobec Rosji

  widać jak na dłoni ,że ta cała niby ,kolebka demokracji ,to ruska wtyka w Europie ,czarni pułkownicy ,chluba wolnych greków , przewracają sie w swoich grobach .

 • Re: "Focus": Grecki wiceminister grozi UE

  Przeginasz niedouczony chłopcze (czarni pułkownicy to lata 1967 - 1974) Na chleb sobie zapracowałem własnymi rękami, bo nigdzie na świecie nikt nie daje niczego za darmo! Z historią jesteś na bakier, doucz się i wtedy zabieraj głos w dyskusji. Człowiek, który obraża innych jest śmieszny. Nie zniżaj się do tego poziomu! :)

 • Re: Mazurek o "skandalicznej wypowiedzi" Gronkiewicz-Waltz

  Ale histeria :D Już widzę jak Kaczyński odbiera Polakom wolność, demokrację i prawa człowieka. To jest celowe wyolbrzymianie żeby robić jednostkom niezbyt inteligentnym, podatnym na taki przekaz - wodę z mózgu. Ile ofiar mają na koncie dyktatorzy tacy jak Stalin, Hitler czy ci mniejszego kalibru jak Franco, "czarni pułkownicy", Salazar, Pinochet czy Mussolini (wbrew twierdzeniom ilość

 • Re: Czwarty dzień protestów związkowych

  Za kogo uważa się ten pan Duda? Czyżby jego prekursorami byli: Duce, Franco, taki jeden z wąsikiem, czarni pułkownicy,Pinochet, no i Fidel?

 • Re: Gen. Wojciech Jaruzelski trafił do szpitala

  Coś mam takie wrażenie, że zbliża się kolejny etap farsy sądowej... Przesłuchanie? Odczytanie zeznań? Wyrok? Saddam ani czarni pułkownicy nie cieszyli się taką atencją...

 • Re: Dwaj posłowie odchodzą z Twojego Ruchu

  jeśli sld i twoj ruch - według pana jońskiego - to lewica, to greccy czarni pułkownicy robili li-tylko za hufce bogów olimpijskich ...

 • Koleś, jak mieszkasz w Kanadzie, to g....

  Ci do tego, co dzieje się w Polsce. Dla Ciebie mogli by tu rządzić nawet jawni faszyści, jacyś czarni pułkownicy czy o. Rydzyk, Tobie to przecież wali.

 • Re: Drugi dzień nie działają telefony i internet

  Mam mieszane zdanie. Zawsze po łagodniejszym reżymie przychodzi nowy, bardziej zbrodniczy typu odliczając wstecz: Libia, Irak (wraz z USA), Iran, rozpad Jugosławii (s.....y Niemcy), Chile (z CIA, a jakże), Vietnam, Birma, czarni pułkownicy w Grecji, Castro Kuba, upadek Tybetu, Chiny, Franco w Hiszpanii, zamach majowy zamachowca Piłsudskiego, 1933 Niemcy, Rewolucja Sowiecka, powstanie Burów