• Informacje na temat:

  czarni pułkownicy

Artykuły na temat: czarni pułkownicy
 • Nie żyje pułkownik Sławomir "Czarny" Berdychowski

  48-letni Sławomir Berdychowski, twórca jednostki specjalnej Agat, prawdopodobnie popełnił samobójstwo - informuje "Polska The Times".

 • Demonstranci pobili pułkownika policji i zabrali mu broń

  Uczestnicy demonstracji, zorganizowanej w piątek wieczorem w Sao Paulo w proteście przeciwko wysokim cenom biletów w środkach komunikacji miejskiej, pobili pułkownika policji i zabrali mu służbową broń oraz radiostację.

 • Afganistan: Czarny dzień śmigłowców USA

  Dziesięć osób, w tym siedmiu amerykańskich żołnierzy i trójka cywilów - również Amerykanów - zginęło dziś rano w katastrofie śmigłowca wojskowego na zachodzie Afganistanu - podało NATO w komunikacie. Dziś w Afganistanie rozbiły się też dwa inne śmigłowce.

 • Czarny dzień: Spadły trzy samoloty, Boeing płonął

  Czarna seria katastrof lotniczych w Rosji: w obwodzie kałuskim spadł samolot szkoleniowy, a pod Moskwą zderzyły się w locie dwa myśliwce. W Rimini musiał natomiast awaryjnie lądować rosyjski samolot pasażerski Boeing 757: płonął jeden z jego silników.

 • Pietrzak: Czarno na białym widać, że był to lot wojskowy

  To był lot wojskowy, to widać czarno na białym - ucina spekulacje wokół charakteru podróży prezydenckiej delegacji do Smoleńska pułkownik Tomasz Pietrzak, były szef 36 lotniczego specpułku. W rozmowie z dziennikarzem RMF FM Mariuszem Piekarskim przytacza niezbite dowody.

 • Prof. Majkowski: Rozgrywki, które miały ostatnio miejsce, bardziej łączą, niż dzielą

  "Święto Niepodległości jest tak wielkim wydarzeniem, że te wszystkie rozgrywki, które miały ostatnio miejsce, raczej jednoczą ludzi niż dzielą" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Jerzy Majkowski ps. Czarny, podpułkownik, żołnierz Armii Krajowej i weteran walk w Powstaniu Warszawskim. "Zapraszam na marsz, jak najbardziej. Nie mam powodu, żeby dzielić" - mówi gość Marcina Zaborskiego.

 • Peszmergowie na linii frontu wojny z ISIS

  Front walki z Państwem Islamskim to często używana przez polityków metafora. Jednak w Północnym Iraku ten front jest czymś bardzo konkretnym - ma postać liczącej niemal tysiąc kilometrów linii. Pułkownik Mahmud Szabak dowodzi odcinkiem tego frontu o długości 37 kilometrów. Z silnie umocnionych pozycji na zboczach masywu Zertik zajmowanych przez jego oddział Peszmergów (siły irackich Kurdów) rozciąga się widok na skalistą równinę Niniwy, na której rozsiane są pozycje bojowników Państwa...

 • Tajemniczy doradca szefa Samoobrony

  Andrzej Lepper w 2006 roku uczynił swym doradcą pułkownika z Ukrainy. Pismem z tą nominacją próbowali go potem szantażować były współpracownik i kontrowersyjny finansista, pisze "Rzeczpospolita", w artykule, zatytułowanym "Andrzej Lepper, pop i czarny mercedes.

 • O szafie pułkownika Lesiaka mówi się za mało i na dodatek czasem głupio. A rzecz - jak bardzo słusznie udowodnił to krótką sondą "Dziennik" - w każdym innym kraju byłaby skandalem przyćmiewającym wszystko inne.

 • Polscy śledczy dostali z Rosji kolejne akta ws. katastrofy smoleńskiej

  "Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie otrzymała z Rosji kolejne akta dotyczące katastrofy smoleńskiej" - poinformował rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej pułkownik Zbigniew Rzepa. Dodał, że dokumenty są obecnie tłumaczone.

Dyskusje na temat: czarni pułkownicy