• Informacje na temat:

  czarnobyl katastrofa

Artykuły na temat: czarnobyl katastrofa
 • W Rosji straszą kolejnym Czarnobylem: Katastrofa wisi na włosku

  W Rosji straszą powtórką z Czarnobyla z 1986 roku z powodu działań ukraińskich władz. W Moskwie twierdzą, że elektrownie atomowe na Ukrainie są tak eksploatowane, że katastrofa wisi na włosku.

 • RMF24: W Rosji straszą kolejnym Czarnobylem: Katastrofa wisi na włosku

  W Rosji straszą powtórką z Czarnobyla z 1986 roku z powodu działań ukraińskich władz. W Moskwie twierdzą, że elektrownie atomowe na Ukrainie są tak eksploatowane, że katastrofa wisi na włosku.

 • Dziedzictwo Czarnobyla. Korespondencja własna z Ukrainy

  ...- Czy strażacy wiedzieli o radiacji? - Siergiej, były inżynier z Czarnobyla, powtarza zadane mu pytanie. Wzdycha, uśmiechając się przy tym smutno. - Oni po prostu robili swoje. Zobaczyli pożar, więc zaczęli gasić...

 • Czarnobyl - obraz po katastrofie

  Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej w Krośnie zaprasza dziś na kolejną prelekcję z cyklu "Krośnieńskie spotkania z podróżnikami". Tematem spotkania z Bartkiem Machowskim będzie opowieść o Czarnobylu - "Obraz po katastrofie".

 • Ukraina: Dwóch Polaków zatrzymanych w strefie wokół Czarnobyla

  Ukraińska policja zatrzymała dwóch obywateli Polski, którzy nielegalnie znajdowali się w zamkniętej strefie wokół nieczynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu. Grozi im mandat i wydalenie z Ukrainy - poinformowała w środę policja obwodu kijowskiego.

 • Czarnobyl - obraz po katastrofie - prelekcja

  Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej zaprasza na kolejną prelekcję z cyklu "Krośnieńskie spotkania z podróżnikami". Tematem spotkania z Bartkiem Machowskim będzie opowieść o Czarnobylu - "Obraz po katastrofie". Prelekcja odbędzie się w poniedziałek 13 grudnia 2010 o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami przy ul. Rynek 5. Wstęp wolny.

 • Czarnobyl "produkt turystyczny". Wycieczkowy szczyt to kwiecień

  Nie trzeba być naukowcem. Nie trzeba mieć piliku pozwoleń i dokumentów. Aby odwiedzić Czarnobyl, miejsce gdzie dokładnie 30 lat temu doszło do największej w historii awarii reaktora atomowego, wystarczy być pełnoletnim, zgłosić się, podać dane paszportowe i opłacić wycieczkę. Opłaty zaczynają się od ok. 100 dolarów.

 • Katastrofa w Czarnobylu. "Kłamstwo gazet i telewizji radzieckiej"

  Katastrofa w Czarnobylu spowodowała załamanie polityki informacyjnej ówczesnych władz radzieckich; ukazała nieskuteczność mechanizmów zarządzania i nadszarpnęła zaufanie do władz, które ukrywały prawdę o katastrofie - pisze we wtorek dziennik "Wiedomosti".

 • "Fukushima może być gorsza niż Czarnobyl"

  Rzecznik rządu Francji Francois Baroin ocenił, że według "najgorszego scenariusza" katastrofa w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima może mieć "większy rozmiar niż w Czarnobylu", gdzie w 1986 roku doszło do wybuchu w tamtejszej siłowni.

 • Ukrainie grozi nowy Czarnobyl?

  Ukraina zamiast rosyjskiego paliwa jądrowego dla swoich elektrowni będzie kupować amerykańskie. Rosjanie straszą - to zakończy się katastrofą jak w Czarnobylu.

Zdjęcia na temat: czarnobyl katastrofa
Wideo na temat: czarnobyl katastrofa
 • Czarnobyl 25 lat po katastrofie

  Miasto Prypeć, w którym kiedyś mieszkało około 50 tys. ludzi, jest obecnie puste. Jedynymi ludźmi są tutaj turyści i dziennikarze. Elektrownia atomowa jest nieczynna, ale nie można się do niej zbliżać.

 • Uwiecznił katastrofę w Czarnobylu tuż po wybuchu

  „Wzruszałem się i płakałem, gdy oglądałem ewakuację lokalnej ludności. To byli prości ludzie, a ci ważni ewakuowali się wcześniej samolotami” - wspomina ukraiński reporter Igor Kostin. Meżczyzna, jako jedyny zrobił zdjęcia katastrofy w elektrowni atomowej tuż po wybuchu. Teraz cierpi na chorobę popromienną.

 • Uszkodzony reaktor w Fukushimie - wizualizacja

  Trzęsienie ziemi, jakie 11 marca miało miejsce u wschodnich wybrzeży Japonii, wywołało falę tsunami, która zalała elektrownię jądrową w prefekturze Fukushima. Uszkodzenie systemu chłodzenia reaktorów doprowadziło do ich eksplozji i wycieku radioaktywnych substancji. Była to najpoważniejsza awaria elektrowni atomowej od czasu katastrofy w Czarnobylu w 1986 roku. Marcowy kataklizm był

Dyskusje na temat: czarnobyl katastrofa