• Informacje na temat:

  czerwcowe powstanie

Artykuły na temat: czerwcowe powstanie
 • Jarosław Kaczyński w "Rz": Nie wykluczam, że prof. Rzepliński stał za 'zamachem czerwcowym' PO

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński udzielił "Rzeczpospolitej" wywiadu, w którym m.in. kreśli scenariusz zakończenia sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego: powstanie komisja ekspertów powołanych przez marszałka Sejmu i przedstawi swoje rekomendacje. "Nie mnie rozstrzygać, o tym, co zdecyduje Sejm. Nie jestem reżyserem w teatrze kukiełek. Wbrew temu, co się o mnie mówi, nie steruję...

 • Po akcji Interii i RMF FM powstał specjalny zespół ds. opieki okołoporodowej

  Sukces wspólnej akcji Interii i RMF FM. Po naszych materiałach minister zdrowia powołał zespół do spraw opracowania projektu standardów organizacyjnych opieki okołoporodowej. Ostrzegaliśmy w nich przed obniżaniem rangi tych standardów. Po rozmowie z naszym dziennikarzem u ministra zdrowia interweniowała szefowa resortu rodziny, Elżbieta Rafalska.

 • Dni greckie i rosyjskie, Warszawski Tramwaj Promocyjny oraz seria spotów zachęcających do odwiedzin Muzeum Powstania Warszawskiego - taką ofertę dla kibiców przyjeżdżających do Warszawy na mecze Mistrzostw Europy 2012 przygotowała dyrekcja Muzeum.

 • "W Warszawie walczono o Polskę. Powstanie było konsekwencją boju o godność"

  ..."Tu, w Warszawie walczono nie tylko o Warszawę, lecz o Polskę" – podkreślił prezes Związku Powstańców Warszawskich gen. Zbigniew Ścibor-Rylski przemawiając podczas rocznicowych uroczystości na stołecznym pl. Krasińskich. "Powstanie warszawskie było konsekwencją wielkiego boju narodu polskiego o narodową godność, o należne miejsce wśród wolnych narodów świata, o prawo do życia według własnych norm...

 • Warszawiacy mają kolejny powód do zadowolenia. We wtorek w mieście oddano do użytku nowe miejsce przeznaczone do wypoczynku i opalania się w dzikim otoczeniu praskiego nabrzeża Wisły. Na Saskiej Kępie - na wysokości ul. Krynicznej - powstała plaża.

 • Kulisy powstania rządu Mazowieckiego. "Lech podał herbatę, ja wyjąłem wódkę"

  .... Lewiński wspomina także, iż w PZPR pojawił się pomysł, by anulować czerwcowe wybory, argumentując, że naruszały zapisy konstytucji. Zaznacza, że gdyby koncepcja rządu solidarnościowego upadła to nikt...

 • Poseł PiS Przemysław Wipler ma ogłosić w poniedziałek powstanie koalicji "Polska bez PIT". W jej skład wejdą organizacje popierające likwidację tego podatku w naszym kraju. Wipler przyznaje, że nie konsultował udziału w inicjatywie z władzami partii.

 • Belgia: Powstał rząd tymczasowy

  W 15 dni udało się premierowi Belgii Guy Verhofstadtowi przezwyciężyć kryzys polityczny w kraju i skompletować rząd tymczasowy, który ma kierować krajem do wiosny przyszłego roku.

 • W PE może powstać klub skrajnej prawicy

  Lider brytyjskiej skrajnie prawicowej Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP - British National Party) Nick Griffin może być animatorem utworzenia nowego klubu w Parlamencie Europejskim skupiającym antyeuropejskich nacjonalistów i ksenofobów - pisze brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

 • Kto nie lubi Unii?

  Czerwcowe referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej może okazać się kamyczkiem, który poruszy lawinę. Niewykluczone, że niezależnie od wyniku głosowania na Wyspach, podobne referenda odbędą się w innych krajach.

Dyskusje na temat: czerwcowe powstanie