• Informacje na temat:

  czerwone brygady

Artykuły na temat: czerwone brygady
 • Tuż przed zamachem Alego Agcy 13 maja 1981 roku Czerwone Brygady planowały porwać Jana Pawła II - ujawnił postulator procesu beatyfikacyjnego papieża ksiądz Sławomir Oder w zaprezentowanej w Rzymie książce "Dlatego jest święty".

 • ...-Czerwone Brygady". Byli obserwowani przez policję od czerwca zeszłego roku. Manolo Morlacchi jest znaną osobą w radykalnych środowiskach w Mediolanie, a zasłynął z publikacji w 2007 roku autobiografii, w której opisał swój dom i rodziców - lewackich bojówkarzy. Jego zmarły w 1999 r. ojciec, Pierino, założył Czerwone Brygady razem z Renato Curcio, a matka, pochodząca z NRD i również należąca do tej...

 • Francuski sąd apelacyjny odrzucił w piątek wniosek adwokata o uwolnienie byłej członkini Czerwonych Brygad Mariny Petrelli, zatrzymanej 21 sierpnia w rejonie Paryża i poszukiwanej przez Włochy.

 • Z powodu protestu okolicznych mieszkańców odwołano zaplanowane na niedzielę uroczyste odsłonięcie mogiły 22 żołnierzy Armii Czerwonej na Polakówej Górce w Ossowie. Na mogile ktoś namalował czerwone gwiazdy.

 • Czerwoną farbą napisano "morderca". Zniszczony mural z portretem "Łupaszki"

  ...działalność Żołnierzy Wyklętych na Pomorzu, zwłaszcza walczących w szeregach 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". Na muralu znajdują się portrety dowódcy Brygady...

 • "Czerwone berety" w ogniu walki o pamięć historyczną

  Przy okazji zarządzonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej przeglądu izb tradycji w jednostkach Wojska Polskiego w celu usunięcia z nich treści promujących komunistyczny, reżim PRL, wybuchł spór o "Czerwone berety", czyli stacjonującą od dziesięcioleci w Krakowie 6. Brygadę Powietrznodesantową (wcześniej 6. Pomorską Dywizję Powietrzno-Desantową). Wszystko zaczęło się od wywiadu nowego...

 • Izraelska armia poinformowała o rozmieszczeniu w pobliżu kurortu Ejlat nad Morzem Czerwonym nowej brygady w związku z - jak tłumaczono - "znaczącym wzrostem zagrożenia" z terytorium półwyspu Synaj, który należy do Egiptu.

 • „Czerwone maki” muszą być polskie

  Zapewne niewielu użytkowników tego portalu wie, że prawa autorskie do jednej z najbardziej znanych polskich piosenek wojennych: „Czerwonych maków” posiada rząd Bawarii - największego kraju związkowego (landu) Niemiec, a konkretnie GEMA (tamtejszy odpowiednik polskiego Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych).

 • Po raz pierwszy w historii Spadochronowe Mistrzostwa Wojska Polskiego odbędą się bez udziału ich twórców: zespołu 6. Brygady Powietrznodesantowej - informuje "Dziennik Polski".

 • Zlikwidować czy wykorzystać były pomnik Armii Czerwonej w Nowym Sączu?

  Wprawdzie Rosjanie w bezczelny sposób żądają od polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych przywrócenia sowieckich elementów zdemontowanych przez władze Nowego Sącza z tamtejszego pomnika Armii Czerwonej, to środowiska patriotyczne Małopolski już zastanawiają się, czy bryła tego monumentu (w kształcie łuku triumfalnego) powinna zostać rozebrana, czy też powinna raczej posłużyć do upamiętnienia...

Wideo na temat: czerwone brygady