• Informacje na temat:

  czerwone brygady

Artykuły na temat: czerwone brygady
 • Tuż przed zamachem Alego Agcy 13 maja 1981 roku Czerwone Brygady planowały porwać Jana Pawła II - ujawnił postulator procesu beatyfikacyjnego papieża ksiądz Sławomir Oder w zaprezentowanej w Rzymie książce "Dlatego jest święty".

 • ...-Czerwone Brygady". Byli obserwowani przez policję od czerwca zeszłego roku. Manolo Morlacchi jest znaną osobą w radykalnych środowiskach w Mediolanie, a zasłynął z publikacji w 2007 roku autobiografii, w której opisał swój dom i rodziców - lewackich bojówkarzy. Jego zmarły w 1999 r. ojciec, Pierino, założył Czerwone Brygady razem z Renato Curcio, a matka, pochodząca z NRD i również należąca do tej...

 • Francuski sąd apelacyjny odrzucił w piątek wniosek adwokata o uwolnienie byłej członkini Czerwonych Brygad Mariny Petrelli, zatrzymanej 21 sierpnia w rejonie Paryża i poszukiwanej przez Włochy.

 • Z powodu protestu okolicznych mieszkańców odwołano zaplanowane na niedzielę uroczyste odsłonięcie mogiły 22 żołnierzy Armii Czerwonej na Polakówej Górce w Ossowie. Na mogile ktoś namalował czerwone gwiazdy.

 • Kraków: Pomnik Szendzielarza w Parku Jordana oblany czerwoną farbą

  Krakowska policja prowadzi dochodzenie w sprawie uszkodzenia pomnika majora Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszko” w Parku Jordana. Nieznani sprawcy oblali popiersie grubą warstwą czerwonej farbą, która spłynęła także na postument z piaskowca.

 • Kraków: Pomnik "Łupaszki" oblany czerwoną farbą. Policja szuka sprawcy

  ...​Krakowska policja prowadzi dochodzenie w sprawie uszkodzenia pomnika majora Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszko" w Parku Jordana. Nieznani sprawcy oblali popiersie grubą warstwą czerwonej farbą, która spłynęła także na postument z piaskowca. "Dewastację pomnika zauważyli strażnicy miejscy patrolujący park po godzinie 16. Prowadzimy dochodzenie w tej sprawie. Na razie nie udało się zatrzymać...

 • Czerwoną farbą napisano "morderca". Zniszczony mural z portretem "Łupaszki"

  ...działalność Żołnierzy Wyklętych na Pomorzu, zwłaszcza walczących w szeregach 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". Na muralu znajdują się portrety dowódcy Brygady...

 • "Czerwone berety" w ogniu walki o pamięć historyczną

  Przy okazji zarządzonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej przeglądu izb tradycji w jednostkach Wojska Polskiego w celu usunięcia z nich treści promujących komunistyczny, reżim PRL, wybuchł spór o "Czerwone berety", czyli stacjonującą od dziesięcioleci w Krakowie 6. Brygadę Powietrznodesantową (wcześniej 6. Pomorską Dywizję Powietrzno-Desantową). Wszystko zaczęło się od wywiadu nowego...

 • Izraelska armia poinformowała o rozmieszczeniu w pobliżu kurortu Ejlat nad Morzem Czerwonym nowej brygady w związku z - jak tłumaczono - "znaczącym wzrostem zagrożenia" z terytorium półwyspu Synaj, który należy do Egiptu.

 • „Czerwone maki” muszą być polskie

  Zapewne niewielu użytkowników tego portalu wie, że prawa autorskie do jednej z najbardziej znanych polskich piosenek wojennych: „Czerwonych maków” posiada rząd Bawarii - największego kraju związkowego (landu) Niemiec, a konkretnie GEMA (tamtejszy odpowiednik polskiego Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych).

Wideo na temat: czerwone brygady