• Informacje na temat:

  czetnicy

Artykuły na temat: czetnicy
 • Zmarł aktor grający w filmach o Bondzie

  Nie żyje amerykański aktor Richard Kiel. Był znany głównie z roli zawodowego zabójcy Szczęki w dwóch filmach o przygodach Jamesa Bonda. Zmarł w wieku 74 lat w szpitalu w mieście Fresno w Kalifornii - poinformowała rzeczniczka szpitala.

 • Serbski ultranacjonalista Vojislav Szeszelj, oskarżony o zbrodnie wojenne, nie będzie musiał stawić się przed trybunałem w Hadze, by wysłuchać wyroku. Trybunał poinformował o tym w środę.

 • Serbski premier obrzucony kamieniami w Srebrenicy

  Serbski premier obrzucony kamieniami i wygwizdany w trakcie obchodów 20. rocznicy masakry bośniackich Muzułmanów w Srebrenicy. W lipcu 1995 roku bośniaccy Serbowie pod dowództwem generała Ratko Mladicia zamordowali 8 tysięcy muzułmańskich chłopców i mężczyzn.

 • Zbrodniarz wrócił do Belgradu

  Były wicepremier Serbii i lider ultranacjonalistów Vojislav Szeszelj wrócił do Belgradu po niemal 12 latach spędzonych w areszcie haskiego trybunału ONZ ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii. Chorego zbrodniarza zwolniono z przyczyn humanitarnych.

 • Dwa lata więzienia dla Szeszelja za obrazę trybunału ONZ

  Na dwa lata więzienia skazał w czwartek trybunał ONZ ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii ultranacjonalistę Vojislava Szeszelja za obrazę sądu. Serb nie usunął ze swej strony internetowej nazwisk świadków w swym procesie, którym gwarantowano anonimowość.

 • Przywódca serbskich ultranacjonalistów Voijslav Szeszelj żąda 2 mln euro odszkodowania od trybunału w Hadze, który sądzi go za zbrodnie wojenne popełnione w czasie wojny na Bałkanach w latach 90. Szeszelj m.in. oskarża sąd o "rozmyślne opóźnienia" w procesie.

 • Na procesie przed ONZ-owskim trybunałem ds. zbrodni wojennych w b. Jugosławii prokuratorzy zażądali w środę kary 28 lat więzienia dla serbskiego ultranacjonalisty Vojislava Szeszelja za zbrodnie popełnione w czasie wojny na Bałkanach w latach 90.

 • Serbia: Lider nacjonalistów Tomislav Nikolić nowym prezydentem

  W Serbii wybory prezydenckie wygrał w niedzielę kandydat nacjonalistycznej opozycji Tomislav Nikolić. Pokonał byłego prezydenta Borisa Tadicia, który zwyciężył w pierwszej turze 6 maja. Do zwycięstwa lidera populistów przyczyniła się niska frekwencja wyborcza.

 • Trybunał haski podał dzisiaj, że wszczął śledztwo w sprawie doniesień medialnych, wedle których przywódca serbskich skrajnych nacjonalistów Vojislav Szeszelj z celi pod Hagą planował zabójstwo Tomislava Nikolicia, który przejął po nim kierowanie partią.

 • Przesyłka z granatem, znaleziona wczoraj przed ambasadą chorwacką w Berlinie, zawierała pogróżki pod adresem prezydenta tego kraju Ivo Josipovicia i prezydenta Serbii Borisa Tadicia - napisał chorwacki dziennik "Veczernji List". W liście, znalezionym przed ambasadą na dwa dni przed wizytą Josipovicia w Berlinie, znajdowały się obelgi pod adresem obu prezydentów, dążących do zacieśnienia stosunków pomiędzy krajami - podała gazeta, powołując się na niemieckie źródła prowadzące śledztwo.

Dyskusje na temat: czetnicy