• Informacje na temat:

  człowiek bez właściwości

Artykuły na temat: człowiek bez właściwości
 • ​Cuda bez dowodów

  ...bogatsza. Cuda bezkrwawe W 1604 r. we włoskim Mogoro do Komunii w wielkanocny poniedziałek przystąpili dwaj mężczyźni, znani z rozwiązłego trybu życia. Wprawdzie zdziwiony proboszcz Komunii im(...) 1970 oddano je do badania profesorom z Arezzo i Sieny. Na przestrzeni wieków ciało zamknięte w nieszczelnym pojemniku prawie zanikło, a krew straciła niezwykłe właściwości związane z wagą. Na podstawie...

 • Chińczycy już dawno odkryli zdrowotne właściwości kurkumy

  Zwalcza wirusy i bakterie, na co dzień korzystamy z niej w kuchni. O wyjątkowych właściwościach kurkumy, a właściwie znajdującego się w niej składnika aktywnego kurkuminy, przypominają naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławia. Po ten dodatek warto sięgnąć szczególnie zimą, gdy dręczy nas przeziębienie.

 • Bez bromu nie ma życia

  Do tej pory nauka była przekonana, że życie na Ziemi potrzebuje 27 pierwiastków. Najnowsze odkrycie badaczy z Vanderbilt University pokazuje, że do tej listy trzeba dodać jeszcze jedną pozycję. 28. niezbędnym do życia pierwiastkiem jest brom - pisze w najnowszym numerze czasopismo "Cell". Autorom publikacji udało się nie tylko wykazać, że bez bromu nie da się żyć, ale i wskazać, na czym polega...

 • Bez pojednania w procesie Kaczyńskiego za pomówienie Kaczmarka

  ...obawia się, że przedawnienie może nastąpić. Proces dotyczy wypowiedzi prezesa PiS z 2008 r., że Kaczmarek "to był po prostu człowiek drugiej strony, jak to niektórzy nazywają - taki 'śpioch'". "To(...) wkupił w łaski naszego środowiska, parę rzeczywistych spraw załatwił, bo to bardzo sprawny i inteligentny człowiek, a następnie zaczął różnych układów bronić i dzięki temu różne śledztwa nagle się...

 • Rower bez łańcucha, który składa się w ułamku sekundy, samobieżny odkurzacz do liści czy niepalne pianki poliuretanowe to próbka polskich wynalazków, których autorów nagrodzono na zagranicznych targach i wystawach. O wynalazkach opowiadali w poniedziałek w Warszawie.

 • Bez pojednania w procesie Kaczmarek kontra Kaczyński

  ...i Sprawiedliwości. Kolejne posiedzenie sądu 19 stycznia. W 2008 r. prezes PiS powiedział, że Kaczmarek to był po prostu człowiek drugiej strony, jak to niektórzy nazywają - taki "śpioch". To jest nawiązanie do(...) środowiska, parę rzeczywistych spraw załatwił, bo to bardzo sprawny i inteligentny człowiek, a następnie zaczął różnych układów bronić i dzięki temu różne śledztwa nagle się okazywały niemożliwe, choćby to...

 • Czy w przyszłości będziemy drukować narządy?

  Małże - a właściwie wytwarzana przez nie substancja, dzięki której przyczepiają się do skał - zainspirowała naukowców. Pracują nad hydrożelem, który naśladuje jej właściwości. W przyszłości pomoże on w drukowaniu tkanek w technologii 3D lub sklejaniu tkanek.

 • Prof. Rowiński: Jeśli nic nie zrobimy, zrealizują się katastroficzne scenariusze

  ..."Zmiany klimatu są wywołane przez człowieka. Jeśli ktoś twierdzi, że to nieprawda, to albo jest geniuszem, wiedzącym coś więcej niż rzesze uczonych na całym świecie, albo jest pozbawiony elementarnej wiedzy".

 • Lekomania to duży problem u osób starszych

  Lekomania to coraz poważniejszy problem, a przez wielu jest on lekceważony. Warto pamiętać, że brak recepty na lek nie jest wskazówką do tego, żeby używać go bez ograniczeń. Nawet suplementy diety mogą być dla nas niebezpieczne.

 • Muzyka towarzyszy nam codziennie

  Dzisiaj ciężko sobie wyobrazić świat bez internetu, telefonu i tych wszystkich udogodnień, które mamy na co dzień. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę, że z muzyką jest podobnie i w zasadzie nie ma(...) wyobraża sobie podróży samochodem bez włączonego radia czy odtwarzanej płyty CD.

Dyskusje na temat: człowiek bez właściwości