• Informacje na temat:

  człowiek bez właściwości

Artykuły na temat: człowiek bez właściwości
 • ​Cuda bez dowodów

  ...bogatsza. Cuda bezkrwawe W 1604 r. we włoskim Mogoro do Komunii w wielkanocny poniedziałek przystąpili dwaj mężczyźni, znani z rozwiązłego trybu życia. Wprawdzie zdziwiony proboszcz Komunii im(...) 1970 oddano je do badania profesorom z Arezzo i Sieny. Na przestrzeni wieków ciało zamknięte w nieszczelnym pojemniku prawie zanikło, a krew straciła niezwykłe właściwości związane z wagą. Na podstawie...

 • Chińczycy już dawno odkryli zdrowotne właściwości kurkumy

  Zwalcza wirusy i bakterie, na co dzień korzystamy z niej w kuchni. O wyjątkowych właściwościach kurkumy, a właściwie znajdującego się w niej składnika aktywnego kurkuminy, przypominają naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławia. Po ten dodatek warto sięgnąć szczególnie zimą, gdy dręczy nas przeziębienie.

 • Bez bromu nie ma życia

  Do tej pory nauka była przekonana, że życie na Ziemi potrzebuje 27 pierwiastków. Najnowsze odkrycie badaczy z Vanderbilt University pokazuje, że do tej listy trzeba dodać jeszcze jedną pozycję. 28. niezbędnym do życia pierwiastkiem jest brom - pisze w najnowszym numerze czasopismo "Cell". Autorom publikacji udało się nie tylko wykazać, że bez bromu nie da się żyć, ale i wskazać, na czym polega...

 • Bez pojednania w procesie Kaczyńskiego za pomówienie Kaczmarka

  ...obawia się, że przedawnienie może nastąpić. Proces dotyczy wypowiedzi prezesa PiS z 2008 r., że Kaczmarek "to był po prostu człowiek drugiej strony, jak to niektórzy nazywają - taki 'śpioch'". "To(...) wkupił w łaski naszego środowiska, parę rzeczywistych spraw załatwił, bo to bardzo sprawny i inteligentny człowiek, a następnie zaczął różnych układów bronić i dzięki temu różne śledztwa nagle się...

 • Rower bez łańcucha, który składa się w ułamku sekundy, samobieżny odkurzacz do liści czy niepalne pianki poliuretanowe to próbka polskich wynalazków, których autorów nagrodzono na zagranicznych targach i wystawach. O wynalazkach opowiadali w poniedziałek w Warszawie.

 • Bez pojednania w procesie Kaczmarek kontra Kaczyński

  ...i Sprawiedliwości. Kolejne posiedzenie sądu 19 stycznia. W 2008 r. prezes PiS powiedział, że Kaczmarek to był po prostu człowiek drugiej strony, jak to niektórzy nazywają - taki "śpioch". To jest nawiązanie do(...) środowiska, parę rzeczywistych spraw załatwił, bo to bardzo sprawny i inteligentny człowiek, a następnie zaczął różnych układów bronić i dzięki temu różne śledztwa nagle się okazywały niemożliwe, choćby to...

 • Czy w przyszłości będziemy drukować narządy?

  Małże - a właściwie wytwarzana przez nie substancja, dzięki której przyczepiają się do skał - zainspirowała naukowców. Pracują nad hydrożelem, który naśladuje jej właściwości. W przyszłości pomoże on w drukowaniu tkanek w technologii 3D lub sklejaniu tkanek.

 • Lekomania to duży problem u osób starszych

  Lekomania to coraz poważniejszy problem, a przez wielu jest on lekceważony. Warto pamiętać, że brak recepty na lek nie jest wskazówką do tego, żeby używać go bez ograniczeń. Nawet suplementy diety mogą być dla nas niebezpieczne.

 • Muzyka towarzyszy nam codziennie

  Dzisiaj ciężko sobie wyobrazić świat bez internetu, telefonu i tych wszystkich udogodnień, które mamy na co dzień. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę, że z muzyką jest podobnie i w zasadzie nie ma(...) wyobraża sobie podróży samochodem bez włączonego radia czy odtwarzanej płyty CD.

 • Bartosz Mateńko: "5 po północy"

  Projekt "5 po północy" jest z jednej strony refleksją na temat obrazu fotograficznego - jego technicznych i percepcyjnych właściwości - z drugiej zaś stanowi osobistą wyprawę do świata sytuującego się na pograniczu nocy i dnia oraz człowieka i natury.

Dyskusje na temat: człowiek bez właściwości