• Informacje na temat:

  dąbrowska maria

Artykuły na temat: dąbrowska maria
 • Dąbrowska i Jarosz laureatami Nagrody im. Szymborskiej

  Poeci Krystyna Dąbrowska i Łukasz Jarosz zostali ex aequo laureatami pierwszej edycji poetyckiej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Nagrodę wręczono w sobotę wieczorem podczas gali w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie.

 • Hołd prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce oddadzą również związkowcy ze śląsko-dąbrowskiej Solidarności, którzy przyjadą w środę do Warszawy. Liderzy związku będą pełnić wartę honorową przy trumnach prezydenckiej pary.

 • ...w miniaturowych lichtarzach. - Kiedyś bardzo pilnowano, by ozdoby nie zasłaniały samego drzewka - powiedziała Majorowicz. Dąbrowska opisywała atmosferę przedświąteczną i samych świąt wielokrotnie. Przed(...) Narodzenie", w wydanym w 1923 r. zbiorze "Uśmiech dzieciństwa". Dąbrowska spędziła swoje dzieciństwo w Russowie. Pożegnała się z rodzinnym domem w 1907 r., jadąc na zagraniczne studia. Państwo Szumscy...

 • Wręczono honorową nagrodę "Tygodnika Powszechnego"

  Maria Dąbrowska-Majewska i profesor Adam Strzembosz zostali laureatami "Medalu św. Jerzego" - honorowej nagrody przyznawanej przez "Tygodnik Powszechny" od 1993 r. Uroczystość odbyła się w sobotę, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

 • Czesław Mozil, Maria Peszek, Ania Dąbrowska oraz Maryla Rodowicz to "TOP artyści", którzy w minionym roku sprzedali w Polsce najwięcej płyt.

 • Nominowani do Fryderyków 2009

  Najwięcej nominacji do tegorocznych nagród Fryderyk 2009 otrzymali w tym roku piosenkarka Ania Dąbrowska, zespół Czesław Śpiewa, wokalistka Maria Peszek i grupa Coma.

 • Znamy nominowanych do Fryderyków

  Wokalistka Kora, jazzman Michał Urbaniak i śpiewak Bernard Ładysz dostaną Złote Fryderyki za całokształt twórczości. W tym roku o nagrody polskiej Akademii Fonograficznej powalczą m.in Ania Dąbrowska, Stanisława Celińska, Dawid Podsiadło, Zbigniew Wodecki oraz zespół Mitch&Mitch oraz Taco Hemingway. W tym roku będą dwie gale rozdania Fryderyków: 20 kwietnia w kategorii muzyki rozrywkowej...

 • Chcą zamknąć rehabilitację neurologiczną. Pacjenci oburzeni

  Pod koniec czerwca w Szpitalu Powiatowym w Czeladzi zamknięty zostanie liczący 20 łóżek oddział rehabilitacji neurologicznej. Jego kontrakt przejął po konkursie szpital w Dąbrowie Górniczej. Jak tłumaczy NFZ dąbrowska placówka przedstawiła lepszą ofertę. Wielu pacjentów to jednak nie przekonuje. Jak mówią decyzja utrudni im powrót do zdrowia.

 • Śląsko-dąbrowska Solidarność złoży w Warszawie hołd prezydentowi

  Około tysiąca związkowców ze śląsko-dąbrowskiej Solidarności przyjedzie jutro do Warszawy, by oddać hołd prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce. Liderzy związku będą pełnić wartę honorową przy trumnach prezydenckiej pary.

 • Ekspozycję poświęconą twórczości Marii Dąbrowskiej oraz zdjęcia z jej życia mogli obejrzeć goście "Niedzieli u Niechciców, którą w niedzielę przygotowano w rodzinnym dworku pisarki w Russowie pod Kaliszem. Dąbrowska urodziła się w tej miejscowości.

Dyskusje na temat: dąbrowska maria