• Informacje na temat:

  dąbrowska maria

Artykuły na temat: dąbrowska maria
 • Dąbrowska i Jarosz laureatami Nagrody im. Szymborskiej

  Poeci Krystyna Dąbrowska i Łukasz Jarosz zostali ex aequo laureatami pierwszej edycji poetyckiej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Nagrodę wręczono w sobotę wieczorem podczas gali w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie.

 • Hołd prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce oddadzą również związkowcy ze śląsko-dąbrowskiej Solidarności, którzy przyjadą w środę do Warszawy. Liderzy związku będą pełnić wartę honorową przy trumnach prezydenckiej pary.

 • ...w miniaturowych lichtarzach. - Kiedyś bardzo pilnowano, by ozdoby nie zasłaniały samego drzewka - powiedziała Majorowicz. Dąbrowska opisywała atmosferę przedświąteczną i samych świąt wielokrotnie. Przed(...) Narodzenie", w wydanym w 1923 r. zbiorze "Uśmiech dzieciństwa". Dąbrowska spędziła swoje dzieciństwo w Russowie. Pożegnała się z rodzinnym domem w 1907 r., jadąc na zagraniczne studia. Państwo Szumscy...

 • Spektakl 8 KOBIET Roberta Thomasa w reżyserii Adama Sajnuka na deskach Och Teatru

  Premiera 30 maja na Dużej Scenie Och-Teatru. Wystąpią: Paulina Chruściel, Izabela Dąbrowska, Zofia Domalik, Katarzyna Gniewkowska, Emilia Krakowska, Maria Seweryn, Anna Smołowik i Weronika Warchoł.

 • Wręczono honorową nagrodę "Tygodnika Powszechnego"

  Maria Dąbrowska-Majewska i profesor Adam Strzembosz zostali laureatami "Medalu św. Jerzego" - honorowej nagrody przyznawanej przez "Tygodnik Powszechny" od 1993 r. Uroczystość odbyła się w sobotę, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

 • "Nie był autorem igraszek słownych, był poetą myśli trudnej". 15. rocznica śmierci Czesława Miłosza

  ..."Odpowiednikiem 'Pana Tadeusza' w naszej literaturze dzisiejszej jest Miłosza 'Rodzinna Europa', ta zarazem najlepsza książka tego autora" - pisała Maria Dąbrowska w "Dziennikach powojennych, 1960–65". 15 lat temu zmarł laureat literackiego Nobla, poeta, prozaik i eseista Czesław Miłosz.

 • Maria Dąbrowska po powrocie z zagranicznej podróży, odbytej mniej więcej sto lat temu, odnotowała w swoim dzienniku wrażenie zacofania Polski w porównaniu z zachodnioeuropejskimi standardami. Jednym z przejawów tego zapóźnienia były w jej oczach nieuregulowane polskie rzeki, na które spojrzała z krytycznym ubolewaniem, zestawiając ze starannie obudowanymi i wyprostowanymi ciekami widzianymi na...

 • Czesław Mozil, Maria Peszek, Ania Dąbrowska oraz Maryla Rodowicz to "TOP artyści", którzy w minionym roku sprzedali w Polsce najwięcej płyt.

 • Nominowani do Fryderyków 2009

  Najwięcej nominacji do tegorocznych nagród Fryderyk 2009 otrzymali w tym roku piosenkarka Ania Dąbrowska, zespół Czesław Śpiewa, wokalistka Maria Peszek i grupa Coma.

 • Znamy nominowanych do Fryderyków

  Wokalistka Kora, jazzman Michał Urbaniak i śpiewak Bernard Ładysz dostaną Złote Fryderyki za całokształt twórczości. W tym roku o nagrody polskiej Akademii Fonograficznej powalczą m.in Ania Dąbrowska, Stanisława Celińska, Dawid Podsiadło, Zbigniew Wodecki oraz zespół Mitch&Mitch oraz Taco Hemingway. W tym roku będą dwie gale rozdania Fryderyków: 20 kwietnia w kategorii muzyki rozrywkowej...

Dyskusje na temat: dąbrowska maria