• Informacje na temat:

  dąbrowski adam

Artykuły na temat: dąbrowski adam
 • Abu Dhabi Desert Challenge: Dąbrowski i Małysz awansowali po 2. etapie

  Dwie polskie załogi samochodowe poprawiły swe lokaty po 2. etapie 25. rajdu terenowego Abu Dhabi Desert Challenge w Emiratach Arabskich, 2. rundy Pucharu Świata FIA. Marek Dąbrowski i Jacek Czachor awansowali na ósme miejsce, a Adam Małysz i Rafał Marton na 11.

 • Poseł Andrzej Dąbrowski odszedł z klubu PSL

  Poseł Andrzej Dąbrowski poinformował PAP, że opuścił klub parlamentarny PSL. Polityk, który dołączył w 2013 r. do PSL odchodząc z Solidarnej Polski, tłumaczy, że odszedł z klubu PSL, bo - wbrew deklaracjom ludowców - nie doszło do budowy środowiska centroprawicowego.

 • "Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz

  Robak, który uświadamia politycznie szlachtę. Wspomina postać generała Dąbrowskiego, który obiecał zjawić się na Litwie wraz z wojskiem. Następuje wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego", po czym(...) zatrzymuje się generał Dąbrowski wraz ze swymi legionami. Wojski czuwa nad przygotowaniami do uczty. Podkomorzy ogłasza, iż Napoleon przywrócił wolność Koronie i Litwie, wspomina też zasługi Jacka Soplicy...

 • Dakar 2014: Dąbrowski i Czachor najlepszymi debiutantami

  Marek Dąbrowski i Jacek Czachor ukończyli Rajd Dakar na doskonałej, siódmej pozycji. Dodatkowo polska załoga wygrała kategorię debiutantów i była druga w klasyfikacji aut benzynowych. Adam Małysz i Rafał Marton poprawili swój życiowy rekord i dojechali do mety jako 13. załoga.

 • Dakar: Małysz dachował, Dąbrowski rewelacją, Hołowczyc błądził

  Rewelacyjnie przejechali Toyotą 2. etap Rajdu Dakar byli motocykliści Marek Dąbrowski i Jacek Czachor zajmując 11. miejsce. Krzysztof Hołowczyc błądził na pustyni, Adam Małysz dachował, Rafał Sonik 190 km pokonał na kapciu, a Jarosław Kazberuk nie wystartował.

 • Adam Nawałka powołał kolejnych piłkarzy na mecz z Czarnogórą

  Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Adam Nawałka powołał siedmiu piłkarzy z polskiej ekstraklasy na mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 z Czarnogórą w Podgoricy (26 marca). Tydzień wcześniej ogłosił nazwiska 19 zawodników z lig zagranicznych.

 • Dąbrowski i Czachor na podium rosyjskiego Silk Way Rally

  Marek Dąbrowski i Jacek Czachor jadący Toyotą Hilux zajęli trzecie miejsce w klasie T1/1 w Silk Way Rally. Zwyciężył Francuz Jean-Louis Schlesser za kierownicą prototypowego Schlesser Original. W czwartek z powodu dachowania z rywalizacji musieli wycofać się Adam Małysz z pilotem Rafałem Martonem.

 • Dotychczasowy burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski został wiceprezydentem Warszawy - poinformował w piątek stołeczny ratusz. Zastąpił Jarosława Kochaniaka, który podał się do dymisji w związku z problemami z wdrażaniem ustawy śmieciowej w Warszawie.

 • Dakar: Pechowy dzień Adama Małysza

  Po jedenastu dniach rywalizacji trzy polskie załogi są w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar. O wyjątkowym pechu może mówić Adam Małysz, który wraz z Rafałem Martonem stracił kilka godzin na naprawę auta.

 • "Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz

  Robak, który uświadamia politycznie szlachtę. Wspomina postać generała Dąbrowskiego, który obiecał zjawić się na Litwie wraz z wojskiem. Następuje wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego", po czym(...) Litwy do Korony. Jacek przyjmuje komunię świętą, po czym umiera. Księga XI - "Rok 1812" Nadchodzi wiosna. Wojska Napoleona wkraczają na Litwę. W Soplicowie zatrzymuje się generał Dąbrowski wraz ze...

Wideo na temat: dąbrowski adam
 • W nowych autach na rajdzie Dakar 2015

  Dla Adama Małysza będzie to czwarty, a dla duetu Jacek Czachor i Marek Dąbrowski drugi start w rywalizacji kierowców na Rajdzie Dakar. W porównaniu z 2014 rokiem w przyszłorocznej edycji nasze załogi będą jeździć w nowych autach - Małysz, z pilotem Rafałem Martonem, pojedzie SMG Buggy z kolei Czachor i Dąbrowski Toyotę 2 zamienili na nową, szybszą Toyotę Hilux. W porównaniu z ostatnią edycją, tym

Dyskusje na temat: dąbrowski adam
 • Re: Kim jest Jacek Saryusz-Wolski, kandydat Polski na szefa RE?

  Marsz,marsz Dąbrowski,ziemi włoskiej do ....Wooooolllsssskkkiiiii!!!!!!!!!Wreszcie się spełniło!!!!

 • Re: Kraje, które najechały Polskę. Hiszpanie stworzyli mapę

  Jan Henryk Dąbrowski - mason, Hugo Kołłątaj też, tak samo Tadeusz Kościuszko, Józef Poniatowski, Henryk Sienkiewicz, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki chyba też. W wiekach XVIII i XIX masoneria była prawie jak harcerstwo u dzieci w wieku XX.

 • Re: "Czarne protesty" także poza granicami Polski

  "Państwo i Kościół katolicki są to instytucje skazane na walkę ze sobą zawsze i wszędzie." Józef Grabiec-Dąbrowski Historyk, Sekretarz Ligi Państwowości Polskiej w roku 1917

 • Re: TVN24: Gersdorf zaproszona do Pałacu Prezydenckiego

  1976) Włodzimierz Berutowicz (1 kwietnia 1976 – 14 maja 1987) Adam Łopatka (14 maja 1987 – 30 czerwca 1990) Adam Strzembosz (1 lipca 1990 – 17 października 1998) Lech Gardocki (17 października 1998 – 18 października 2010)[3] Stanisław Dąbrowski (19 października 2010 – 9 stycznia 2014)

 • Re: ​Adam Bodnar: Igor S. był torturowany przez policję

  – pochodzenie żydowskie – (nie żyje) jego brat nazywa się Glemb, komunista, PZPR-owski pułkownik LWP, w 1989 r. kandydował z listy PZPR (nie żyje) Bronisław Dąbrowski Bronisław Dąbrowski

 • Re: Jest porozumienie ws. podziału uchodźców między kraje UE

  Skandal podczas delegacji w Brazylii? Co zdarzyło się na plaży w Rio de Janeiro.Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, będzie musiał mocno się tłumaczyć.

 • Re: Czas szumideł

  Bach.-----Przecież Ojciec Święty Benedykt XVI też musiał wstąpić do HITLERJUGEND, a później do VOLKSSTURMU.-------Na koniec dodam. że niekwestionowany bohater narodowy, Jan Henryk Dąbrowski był pruskim oficerem i kiepsko po polsku mówił zanim do Kościuszki przystąpił.-----Reytanowie byli osiedleńcami niemieckimi.------Natomiast marszałek sejmu rozbiorowego w 1773roku, Adam Poniński, herbu

 • Re: Ponad połowa Polaków nie zna daty wprowadzenia stanu wojennego

  , Alojzy Pietrzyk, Edward Radziewicz, Bronisław Geremek, Mieczysław Gil, Witold Trzeciakowski, Adam Michnik, Zbigniew Bujak, Jacek Kuroń, Andrzej Wielowieyski, Ryszard Bugaj; ponadto udział brali przedstawiciele Kościoła katolickiego: ks. Alojzy Orszulik, ks. abp Bronisław Dąbrowski, ks. bp Tadeusz Gocłowski.

 • Re: Waszczykowski: Gratulacje i zaproszenie od MSZ Rosji

  Stelmachowski, Władysław Frasyniuk, Lech Kaczyński, Władysław Liwak, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Merkel, Alojzy Pietrzyk, Edward Radziewicz, Bronisław Geremek, Mieczysław Gil, Witold Trzeciakowski, Adam Michnik, Zbigniew Bujak, Jacek Kuroń, Andrzej Wielowieyski, Ryszard Bugaj; ponadto udział brali przedstawiciele Kościoła katolickiego: ks. Alojzy Orszulik, ks. abp Bronisław Dąbrowski, ks. bp Tadeusz

 • Re: Brytyjskie media o Marszu Niepodległości: Pochód antysemitów

  , Władysław Liwak, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Merkel, Alojzy Pietrzyk, Edward Radziewicz, Bronisław Geremek, Mieczysław Gil, Witold Trzeciakowski, Adam Michnik, Zbigniew Bujak, Jacek Kuroń, Andrzej Wielowieyski, Ryszard Bugaj; ponadto udział brali przedstawiciele Kościoła katolickiego: ks. Alojzy Orszulik, ks. abp Bronisław Dąbrowski, ks. bp Tadeusz Gocłowski. A później przy Okrągłym Stole przy tzw