• Informacje na temat:

  dachau

Artykuły na temat: dachau
 • Skradziona brama z napisem "Arbeit macht frei" wraca do Dachau

  ...​Fragment żelaznej bramy z napisem "Arbeit macht frei" ("Praca czyni wolnym"), odnaleziony w Norwegii, zostanie w poniedziałek odesłany do Dachau.

 • Brama z obozu koncentracyjnego w Dachau odnaleziona w Norwegii

  Fragment skradzionej ponad dwa lata temu bramy z obozu koncentracyjnego w Dachau została odnaleziona w Norwegii. Policja natrafiła na niego w okolicach miasta Bergen.

 • Szokujące porównanie: Obóz dla uchodźców jak Dachau

  ...​Grecki minister spraw wewnętrznych Panos Kurumplis porównał w piątek obóz dla migrantów Idomeni na granicy z Macedonią do niemieckiego obozu koncentracyjnego Dachau. Wypowiedział się, gdy w Brukseli trwa szczyt UE-Turcja poświęcony kryzysowi migracyjnemu.

 • Szef greckiego MSW porównał obóz dla uchodźców do Dachau

  Grecki minister spraw wewnętrznych Panos Kurumplis porównał obóz dla migrantów Idomeni na granicy z Macedonią do niemieckiego obozu koncentracyjnego Dachau. Wypowiedział się, gdy w Brukseli trwa szczyt UE-Turcja poświęcony kryzysowi migracyjnemu.

 • Rosyjscy motocykliści dotarli do KL Dachau

  Grupa rosyjskich motocyklistów dotarła w poniedziałek do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Dachau pod Monachium. Jak twierdzi niemiecka policja, uczestnicy rajdu są sympatykami, a nie członkami popierającego Władimira Putina klubu "Nocne Wilki".

 • Niemcy: Uchodźcy w podobozie Dachau?

  Chodzi o budynek, stojący na terenie jednego z podobozów Dachau. W czasie wojny przetrzymywano tam pracowników przymusowych. W ostatnich dekadach obiekt wykorzystywany był przez stacjonujące w Niemczech wojska amerykańskie.  W budynku, w którym mają zamieszkać uchodźcy, mieściła się amerykańska biblioteka. Lokalni politycy przyznają, że pomysł może budzić kontrowersje. Ale przekonują, że uchodźcy...

 • Zmarł Max Mannheimer - więzień Auschwitz i Dachau. "Był głosem, który nie pozwalał zapomnieć"

  W wieku 96 lat w szpitalu w Monachium zmarł były więzień Auschwitz i Dachau Max Mannheimer. Jego głos jako świadka zagłady Żydów w niemieckich obozach koncentracyjnych dobitnie przypominał w Niemczech, gdzie mieszkał, o latach Holokaustu. ​"Jesteśmy mu winni wdzięczność. Był głosem, który nie pozwalał zapomnieć" - oświadczyła kanclerz Niemiec Angela Merkel w przesłaniu rozpowszechnionym w sobotę...

 • ​Rosyjscy motocykliści dotarli do KL Dachau. "To sympatycy Nocnych Wilków"

  Grupa rosyjskich motocyklistów dotarła do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Dachau pod Monachium. Jak twierdzi niemiecka policja, uczestnicy rajdu są sympatykami, a nie członkami popierającego Władimira Putina klubu "Nocne Wilki".

 • W byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Dachau pod Monachium skradziony został fragment żelaznej bramy z napisem "Arbeit macht frei" - poinformowała policja. Kradzież zauważyli w niedzielę rano pracownicy ochrony; przypuszczalnie doszło do niej w nocy.

 • Kradzież w Dachau: Sprawca nie mógł działać w pojedynkę

  W nocy z soboty na niedzielę (1/2 listopada) skradziono fragment żelaznej bramy z byłego obozu koncentracyjnego Dachau.

Zdjęcia na temat: dachau