• Informacje na temat:

  daga

Artykuły na temat: daga
 • Katastrofa lotnicza z 1961 r., w której zginął sekretarz ONZ Dag Hammarskjoeld, mogła zostać spowodowana przez inny samolot - wynika ze "znacznej ilości" wcześniej nieujawnionych dowodów. Pisze o tym "The Guardian", powołując się na nowy raport w tej sprawie.

 • 5, 2 miliona złotych kosztować będzie budowa Exploseum, czyli muzeum zlokalizowanego na terenie dawnych zakładów zbrojeniowych DAG Farbik w Toruniu. Teren planowanej inwestycji położony jest w lesie sosnowym na terenie zakładów "Zachem".

 • "Dama z gronostajem" waży ok. 65 dag. Nowe informacje o dziele

  Oryginalne tło "Damy z gronostajem" jest szare, a nie - jak wcześniej sądzono - szaro-niebieskie. Obraz waży ok. 65 dekagramów - to nowe informacje o dziele Leonarda da Vinci, najcenniejszym obrazie w polskich zbiorach.

 • Pół kg trotylu, 30 dag pentrytu, 7 sztuk broni, dwa granaty, dużo amunicji. Z tym wszystkim na Sejm?

  Zarzuty nielegalnego wytwarzania broni i amunicji oraz wytwarzania i posiadania materiałów wybuchowych postawiono mężczyźnie, który - w ramach śledztwa dotyczącego Brunona K. - został we wtorek zatrzymany podczas przeszukania domu w warszawskich Włochach.

 • Ibrahimovic: To ja powinienem być na banknocie 1000 koron

  Najlepszy szwedzki piłkarz Zlatan Ibrahimovic zirytował rodaków sugerując, że to jego twarz powinna widnieć na nowym banknocie 1000 koron zamiast sekretarza generalnego ONZ Daga Hammarskjoelda, który zginął w katastrofie lotniczej w 1961 roku w Afryce.

 • Sekretarz ONZ został zamordowany? Nowy raport ws. katastrofy samolotu sprzed 56 lat

  Katastrofa lotnicza z 1961 roku, w której zginął sekretarz ONZ Dag Hammarskjoeld, mogła zostać spowodowana przez inny samolot - wynika ze "znacznej ilości" wcześniej nieujawnionych dowodów. Pisze o tym "The Guardian", powołując się na nowy raport w tej sprawie. Brytyjski dziennik omówił najnowszy raport na temat śmierci Hammarskjolda, przekazany w sierpniu obecnemu szefowi ONZ Antonio Guterresowi. Raport wziął pod uwagę dowody nieujawniane wcześniej przez rządy USA, Wielkiej Brytanii, Belgii,...

 • W ciągu najbliższych dwóch lat w Bydgoszczy powstanie "Exploseum" - ogromny skansen techniki przemysłowej. Terenem ekspozycji będą zachowane do dziś betonowe zabudowania hitlerowskiej fabryki materiałów wybuchowych DAG.

 • Bjoergen wycofała się z Tour de Ski

  ​Marit Bjoergen wycofała się z Tour de Ski z powodu grypy żołądkowej. "Po wtorkowym sprincie miała gorączkę i potrzebuje kilku dni odpoczynku" - oświadczył lekarz kadry norweskiej Dag Lunder.

 • 700 krzaków konopii znalazła kędzierzyńska policja w jednym z przydomowych ogródków poza miastem. Nielegalna uprawa należała do 67-letniej Antoniny H. W jej domu znaleziono też 40 dag ziarna konopii.

 • Piernik marchewkowo-marcepanowy

  Składniki: 4 jaja, 1,5 szkl. cukru, 1,25 szkl. oleju, 2 szkl. mąki, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 1 łyżeczka sody, 1 łyżka przyprawy do piernika, 2 szkl. startej marchewki, 1/2 puszki posiekanego i odcedzonego ananasa, 1/2 szkl. rodzynek, 1/2 szkl. orzechów włoskich, 10 dag startej na tarce masy marcepanowej.

Zdjęcia na temat: daga
Wideo na temat: daga