• Informacje na temat:

  dalajlama

Artykuły na temat: dalajlama
 • Dalajlama trafił do szpitala

  ...83-letni duchowy przywódca tybetańskich buddystów Dalajlama XIV został we wtorek przyjęty do szpitala w Delhi z zakażeniem dróg oddechowych. Jego stan jest stabilny - podały w środę agencje, cytując osobistego sekretarza dalajlamy Tenzina Taklhę.

 • Dalajlama trafił do szpitala z infekcją dróg oddechowych

  ...83-letni duchowy przywódca tybetańskich buddystów Dalajlama XIV został przyjęty do szpitala w Delhi z zakażeniem dróg oddechowych. Jego stan jest stabilny – podały agencje, cytując osobistego sekretarza dalajlamy Tenzina Taklhę.

 • Dalajlama chce spotkać się z Donaldem Trumpem

  Duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama chce się spotkać z amerykańskim prezydentem elektem Donaldem Trumpem. Podczas wizyty w stolicy Mongolii, Ułan Bator, Dalajlama powiedział, że zawsze uważał Stany Zjednoczone za lidera wolnego świata. Dodał, że chciałby tam pojechać, aby spotkać się z nowym prezydentem.

 • Spotkanie Wałęsy z Dalajlamą. Świat bez przemocy

  Jak rozwiązywać konflikty pokojowo, bez rozwijania spirali przemocy? - temu pytaniu było poświęcone sympozjum w Darmstadt, w którym uczestniczył duchowy przywódca Tybetu Dalajlama i były prezydent(...) Nuklearnej (ICAN). Organizacja ta otrzymała w 2017 r. Pokojową Nagrodę Nobla za walkę z bronią nuklearną. Dalajlama opowiedział się za silniejszą współpracą międzynarodową. Jego zdaniem wzorem Unii...

 • Dalajlama ma nadzieję na współpracę Trumpa i Putina

  Dalajlama XIV, duchowy przywódca Tybetańczyków, wyraził nadzieję, że zaprzysiężony w piątek nowy prezydent USA Donald Trump i prezydent Rosji Władimir Putin będą współpracować na rzecz pokoju.

 • Dalajlama wzywa Birmę do pokojowego rozwiązania kryzysu z Rohingjami

  Dalajlama XIV, który jest duchowym przywódcą Tybetańczyków wezwał przywódczynię Birmy Aung San Suu Kyi do pokojowego rozwiązania kryzysu z muzułmańską mniejszością Rohingja. Z Birmy do Bangladeszu uciekło już przed przemocą 300 tys. osób, głównie Rohingjów.

 • Dalajlama w "FAZ": Niemcy nie mogą stać się krajem arabskim

  Duchowy przywódca buddyzmu tybetańskiego Dalajlama XIV powiedział w środę w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung", że ludzie, którym się dobrze powodzi, mają obowiązek pomagania uchodźcom, jednak Niemcy nie mogą stać się krajem arabskim.

 • Dalajlama: Wszyscy nie mogą przyjechać do Europy

  ..."Nie jest możliwe, by wszyscy uchodźcy przyjechali do Europy" - powiedział duchowy przywódca buddyzmu tybetańskiego Dalajlama XIV, który w poniedziałek rozpoczął wizytę w Wielkiej Brytanii. Zaapelował również o aktywne poszukiwania zaginionego XI Panczenlamy.

 • Dalajlama: Bywam źródłem kłopotów

  ...​Dalajlama, duchowy przywódca Tybetańczyków, skomentował fakt niezaproszenia go na audiencję przez papieża Franciszka. "Bywam źródłem kłopotów" - stwierdził i wyraził zrozumienie dla decyzji Watykanu.

 • Dalajlama ostro: Nie módlcie się za Francję

  W rozmowie przeprowadzonej przez "Deutsche Welle" Dalajlama XIV wypowiedział słowa, które już wzbudziły kontrowersje. Duchowy przywódca Tybetu zaznaczył, że nie powinniśmy modlić się za Francję, bo "ludzie nie powinni oczekiwać, że Bóg rozwiąże problemy, które powstały przez człowieka".

Zdjęcia na temat: dalajlama
 • Vaclav Havel i Dalajlama w 2008 roku
 • Dalajlama XIV podczas spotkania z uczniami
Wideo na temat: dalajlama
 • Sharon Stone odebrała Nagrodę Pokoju

  Amerykańska aktorka Sharon Stone odebrała Nagrodę Pokoju. Stone została nagrodzona za "solidarne działanie na rzecz ludzi walczących z tragedią HIV i AIDS oraz za niesienie im nadziei". Ceremonia odbyła się w Teatrze Wielkim. Nagrodę Sharon Stone wręczyli: Dalajlama XIV, Lech Wałęsa, Betty Williams oraz Shirin Ebadi. Uroczystość zakończyła XIII Światowy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

 • Piaskowe rzeźby na plaży w Gdańsku

  Rzeźbiarze tworzą pomniki nie tylko z kamienia czy brązu. Idealnym budulcem może być także piasek. Na gdańskiej plaży powstały rzeźby znanych na całym świecie postaci, m.in. Jana Pawła II, Dalajlamy czy Ireny Sendler.

Dyskusje na temat: dalajlama