• Informacje na temat:

  dali salvador

Artykuły na temat: dali salvador
 • Salvador Dali zostanie ekshumowany

  Hiszpańscy sędziowie nakazali ekshumację ciała Salvadora Dali. Hiszpańska prasa informuje, że ma to związek z pozwem o ustalenie ojcostwa.

 • Salvador Dali ekshumowany. Badanie DNA ma ustalić, czy miał nieślubne dziecko

  Słynny hiszpański surrealista Salvador Dali, zmarły w 1989 roku, został ekshumowany. Specjaliści pobrali materiał DNA w związku ze sprawą o ustalenie ojcostwa.

 • Salvador Dali ekshumowany w związku ze sprawą o ojcostwo

  Słynny hiszpański surrealista Salvador Dali, zmarły w 1989 roku, został w nocy z czwartku na piątek ekshumowany. Specjaliści pobrali materiał DNA w związku ze sprawą o ustalenie ojcostwa.

 • Salvador Dali zostanie ekshumowany w związku ze sprawą... o ojcostwo

  Słynny hiszpański surrealista Salvador Dali, który zmarł w 1989 roku, zostanie ekshumowany. Decyzję w tej sprawie podjął madrycki sędzia w związku z pozwem o ustalenie ojcostwa. Celem ekshumacji będzie przeprowadzenie badań DNA.

 • Salvador Dali nie był ojcem wróżki z Madrytu. Wykazało to badanie DNA

  Zmarły w 1989 roku słynny hiszpański surrealista Salvador Dali nie był ojcem 62-letniej Hiszpanki podającej się za jego córkę - ogłosiła Fundacja Dalego. Pozwoliły to stwierdzić badania DNA przeprowadzone po ekshumacji artysty, która odbyła się specjalnie w tym celu w lipcu.

 • ​58-latka twierdzi, że jest córką Salvadora Dali

  Po ponad dwóch dekadach od śmierci Salvadora Dali odnalazła się kobieta, która twierdzi, że jest jego córką. 58-latka złożyła już odpowiedni pozew o ustalenie ojcostwa. O sprawie pisze "The Guardian".

 • Świadek ekshumacji Salvadora Dalego: "Jego wąsy są nienaruszone"

  Włosy, fragmenty paznokci i kości zostały pobrane z zabalsamowanego ciała Salvadora Dalego, by eksperci mogli stwierdzić, czy artysta był ojcem nieślubnego dziecka. Kiedy otwarto trumnę okazało się, że w nienaruszonym stanie jest najsłynniejszy atrybut hiszpańskiego surrealisty – jego wąsy. "Były tam i będą nawet za sto lat" – powiedział Narcis Bardalet, który 30 lat temu zabalsamował zwłoki...

 • Drzeworyty Salvadora Dali w Oświęcimiu

  Około 100 oryginalnych drzeworytów Salvadora Dali ilustrujących "Boską Komedię" Dantego Alighieri można od piątku oglądać w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury (OCK).

 • Akwarele wybitnego surrealisty Salvadora Dali, ilustrujące "Boską Komedię", można od czwartku oglądać w Galerii Ostrołęka.

 • ...100 grafik Salvadora Dalego będącymi ilustracjami do jubileuszowego wydania "Boskiej Komedii" Dantego Alighieri będzie można oglądać na wystawie, która zostanie we wtorek otwarta w Oddziale Grafiki Muzeum Historii Katowic.

Zdjęcia na temat: dali salvador
Dyskusje na temat: dali salvador