• Informacje na temat:

  dama z łasiczką

Artykuły na temat: dama z łasiczką
 • Kradł "Damę z łasiczką", był Wałęsą i Hitlerem. Robert Więckiewicz kończy 50 lat

  ...- przedterminowo zwolnionego z więzienia przestępcę, który wspólnie z kolegą (grał go Borys Szyc) próbował ukraść obraz "Dama z łasiczką".  W 2009 roku Więckiewicz wystąpił w "Domu złym" Wojciecha...

 • "Dama z łasiczką" na sprzedaż?

  ..., co "Dama z łasiczką" Leonarda da Vinci czy "Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem" Rembrandta.

 • Dama Leonarda da Vinci bez łasiczki?

  Francuski naukowiec Pascal Cotte dowodzi, że słynny obraz Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem" pierwotnie znacznie odbiegał od formy, w jakiej znamy go obecnie – informuje BBC.

 • Współczesna dama z łasiczką to młoda i niezależna kobieta, podkreślająca swoją oryginalność. Stąd też właścicielki małych drapieżników z dumą wyprowadzają je na spacer do parku. Łasiczki nie są już tylko zwykłą modą. Ich posiadaczki zjednoczyły się i wspólnie walczą o zrównanie ich w prawach z psami i kotami oraz nadanie łasiczkom statusu zwierząt domowych.

 • "Dama z gronostajem" wróciła do Krakowa

  ..."Dama z gronostajem" - jedyne dzieło Leonarda da Vinci w polskich zbiorach - wróciła w środę wieczorem do Krakowa - poinformowała rzeczniczka krakowskiego Muzeum Narodowego Katarzyna Bik.

 • "Dama z gronostajem" już w Budapeszcie

  Obraz Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem" w czwartek wieczorem dotarł do Budapesztu. Wypożyczone z Krakowa dzieło będzie od środy pokazywane na wystawie "Od Botticelliego do Tycjana" w budapesztańskim Muzeum Sztuk Pięknych.

 • "Dama z gronostajem" znów wyruszy w podróż

  Najcenniejszy obraz znajdujący się w polskich zbiorach - "Dama z gronostajem Leonarda da Vinci - rusza w kolejną podróż. Jak informuje "Dziennik Polski" w resorcie kultury zapadła już decyzja w tej sprawie, a dokument czeka tylko na podpis ministra. Podobno to tylko formalność.

 • "Dama z gronostajem" wróciła do Krakowa

  Jeden z najsłynniejszych obrazów Leonarda da Vinci - "Dama z gronostajem" - wrócił w czwartek z Węgier do Krakowa - poinformowała rzeczniczka Muzeum Narodowego, Katarzyna Bik. Dzieło to od października pokazywane było na wystawie "Od Botticelliego do Tycjana" w budapesztańskim Muzeum Sztuk Pięknych.

 • "Dama z gronostajem" nie pojedzie do Berlina

  ..., Japonii i ponownie do USA. Obraz wypożyczany jest odpłatnie. Dzieło "Dama z gronostajem", powszechnie nazywany "Damą z łasiczką", został namalowany przez Leonarda da Vinci w latach 1483-90 w Mediolanie(...)Najcenniejszy obraz w polskich zbiorach wyjedzie jedynie jesienią do Londynu. Teraz "Dama" jest na Zamku Królewskim w Warszawie, chociaż zgodnie z umową dziś powinna wrócić do Krakowa - informuje...

 • "Dama z gronostajem" kryje więcej tajemnic niż się wydaje

  ...„Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci ukazuje oryginalne tło, mimo że zostało zamalowane przez artystę. Tę nieznaną dotąd informację potwierdza Muzeum Narodowe w Krakowie - opiekun dzieła. "Ja myślę, że ten obraz zawsze będzie krył tajemnice" - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Janusz Czop z muzeum. Także konserwatorzy przyznają, że informacje francuskiego naukowca o tym, iż Leonardo da Vinci...