• Informacje na temat:

  damasceńska stal

Artykuły na temat: damasceńska stal
 • Dziesięciu Izraelczyków odniosło dzisiaj obrażenia na skutek palestyńskich ataków na Zachodnim Brzegu Jordanu - podały izraelskie źródła i żydowscy osadnicy. Trzej wojskowi zostali ranni w eksplozji(...) samochód niedaleko osiedla Awnej Hefetz na północny zachód od Nablusu. Strzelanina trwała, gdy na miejsce przybyli izraelscy żołnierze, z których dwaj zostali ranni. Do tego ataku przyznały się...

 • Komunikat IS fałszywy? Hamas przyznaje się do zamachu

  Palestyński Hamas zdementował w sobotę, jakoby Państwo Islamskie stało za atakiem trzech napastników na izraelską policjantkę, do którego doszło w piątek w Jerozolimie. Ciężko ranna 23-letnia policjantka zmarła w szpitalu. Napastników zastrzelono na miejscu.

 • Kraj, który odciął się od internetu, wraca do niego

  Po dwóch dniach władze syryjskie przywróciły w sobotę internet i łączność telefoniczną. Dwudniowa przerwa w telekomunikacji nastąpiła w okresie najgorętszych walk w stolicy, Damaszku. O przerwanie łączności reżim i powstańcy obwiniali się nawzajem.

 • Raport wywiadu USA: Władze Syrii użyły broni chemicznej

  Z dużym przekonaniem można stwierdzić, że za użycie broni chemicznej na przedmieściach Damaszku 21 sierpnia odpowiada syryjski reżim, który już wcześniej wielokrotnie stosował gazy bojowe przeciw swoim obywatelom - głosi ujawniony w piątek raport wywiadu USA.

 • Papież Jan Paweł II, od soboty przebywający z pielgrzymką w Syrii, dzisiaj o godzinie 10.30 przybył do Kunejtry na Wzgórzach Golan. Odwiedził świątynię grecko-prawosławną, gdzie odmówił włosnoręcznie napisaną modlitwę w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie.

 • Owiane tajemnicą co do swojego pochodzenia, uchodziły za ikony nie ręką ludzką uczynione, "spuszczone z nieba". Ich nadprzyrodzone pochodzenie dawało gwarancję i wyłączność na ukazanie jedynie autentycznego i prawdziwego oblicza Jezusa.

 • Jerozolimskie ścieżki Judasza

  Publikacja "Ewangelii Judasza" sprawiła, że coraz więcej osób chce poznać historię tego kontrowersyjnego apostoła, zdrajcy Chrystusa.

 • Wizjonerzy czy szaleńcy?

  Wiemy, że wielu Ją widziało i słyszało. Wiemy też, że miało to miejsce w różnych częściach świata. Ile objawień maryjnych było prawdziwych, a ile fałszywych? Czy wszyscy świadkowie są wiarygodni? A może była to tylko wizja ich schorowanej wyobraźni, halucynacje, chęć zwrócenia na siebie uwagi lub po prostu pragnienie wywołania taniej sensacji?

 • Izrael i Autonomia Palestyńska wzajemnie obarczyły się odpowiedzialnością za wczorajszy zamach w północnym Izraelu. W eksplozji bomby w autobusie zginęło co najmniej 9 osób, a około 50 zostało rannych. Do ataku przyznała się palestyńska organizacja terrorystyczna Hamas.

Dyskusje na temat: damasceńska stal
 • Re: ​Rosja: Atak na syryjską bazę przeprowadziły myśliwce Izraela

  A tymczasem „Damasceńska Stal”. Po dobie ataków z powietrza i ziemi, po przejściu oddziałów Tygrysów i Liwa al-Kuds do natarcia, proamerykańscy terroryści proszą o wywiezienie ich z Duma na terytoria znajdujące się pod kontrolą Turcji

 • Re: Siły reżimowe odbiły ponad połowę Wschodniej Ghuty

  „Damasceńska Stal”. Część terrorystów zaczęła prowadzić rozmowy z armią syryjską na temat możliwości przewiezienia ich do Idlib. Jednak dowództwo wszystkich grup terrorystycznych podjęło decyzję o dalszej walce. Mieszkańcy kolejnych miast enklawy wywieszają syryjskie flagi. Do Wschodniej Guta dotarło 700 „Hunterów” – świeżo przeszkolonych przez Rosjan. Do rozdzielenia Wschodniej Guta na dwa kotły

 • Re: Całun Turyński nie jest relikwią?

  Wiele rzeczy zrobiono kiedyś, nie wiadomo jaką technologią. Np, piramidy egipskie,stal damasceńska, instrumenty stradivariusa. itd. Ale to nie znaczy że to jest Cud do którego trzeba się modlić ?

 • Re: Nie zmieniłem zdania

  a powinien sciągnąć do pracy Piwnik, Jaskiernie, Kurczuka, Bentkowskiego, Cimoszewicza, Kapustę - słynnych obrońców prawa i sprawiedliwości w Polsce - ludzi apolitycznych, bezpartyjnych jak w/w - byli twardzi jak stal damasceńska - nie ulagali żadnym naciskom..............huhahuhahua!!!