• Informacje na temat:

  damasceńska stal

Artykuły na temat: damasceńska stal
 • Dziesięciu Izraelczyków odniosło dzisiaj obrażenia na skutek palestyńskich ataków na Zachodnim Brzegu Jordanu - podały izraelskie źródła i żydowscy osadnicy. Trzej wojskowi zostali ranni w eksplozji(...) samochód niedaleko osiedla Awnej Hefetz na północny zachód od Nablusu. Strzelanina trwała, gdy na miejsce przybyli izraelscy żołnierze, z których dwaj zostali ranni. Do tego ataku przyznały się...

 • Komunikat IS fałszywy? Hamas przyznaje się do zamachu

  Palestyński Hamas zdementował w sobotę, jakoby Państwo Islamskie stało za atakiem trzech napastników na izraelską policjantkę, do którego doszło w piątek w Jerozolimie. Ciężko ranna 23-letnia policjantka zmarła w szpitalu. Napastników zastrzelono na miejscu.

 • Kraj, który odciął się od internetu, wraca do niego

  Po dwóch dniach władze syryjskie przywróciły w sobotę internet i łączność telefoniczną. Dwudniowa przerwa w telekomunikacji nastąpiła w okresie najgorętszych walk w stolicy, Damaszku. O przerwanie łączności reżim i powstańcy obwiniali się nawzajem.

 • Raport wywiadu USA: Władze Syrii użyły broni chemicznej

  Z dużym przekonaniem można stwierdzić, że za użycie broni chemicznej na przedmieściach Damaszku 21 sierpnia odpowiada syryjski reżim, który już wcześniej wielokrotnie stosował gazy bojowe przeciw swoim obywatelom - głosi ujawniony w piątek raport wywiadu USA.

 • Papież Jan Paweł II, od soboty przebywający z pielgrzymką w Syrii, dzisiaj o godzinie 10.30 przybył do Kunejtry na Wzgórzach Golan. Odwiedził świątynię grecko-prawosławną, gdzie odmówił włosnoręcznie napisaną modlitwę w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie.

 • Owiane tajemnicą co do swojego pochodzenia, uchodziły za ikony nie ręką ludzką uczynione, "spuszczone z nieba". Ich nadprzyrodzone pochodzenie dawało gwarancję i wyłączność na ukazanie jedynie autentycznego i prawdziwego oblicza Jezusa.

 • Jerozolimskie ścieżki Judasza

  Publikacja "Ewangelii Judasza" sprawiła, że coraz więcej osób chce poznać historię tego kontrowersyjnego apostoła, zdrajcy Chrystusa.

 • Wizjonerzy czy szaleńcy?

  Wiemy, że wielu Ją widziało i słyszało. Wiemy też, że miało to miejsce w różnych częściach świata. Ile objawień maryjnych było prawdziwych, a ile fałszywych? Czy wszyscy świadkowie są wiarygodni? A może była to tylko wizja ich schorowanej wyobraźni, halucynacje, chęć zwrócenia na siebie uwagi lub po prostu pragnienie wywołania taniej sensacji?

 • Izrael i Autonomia Palestyńska wzajemnie obarczyły się odpowiedzialnością za wczorajszy zamach w północnym Izraelu. W eksplozji bomby w autobusie zginęło co najmniej 9 osób, a około 50 zostało rannych. Do ataku przyznała się palestyńska organizacja terrorystyczna Hamas.

Dyskusje na temat: damasceńska stal