• Informacje na temat:

  danina

Artykuły na temat: danina
 • Komorowski: Żołnierze w Kołobrzegu złożyli daninę krwi

  W 70. rocznicę walk o Kołobrzeg możemy obecnie z dumą patrzeć na to miasto, które potrafi wykorzystać swą wielką szansę w ramach polskiej wolności oraz procesu zbliżania się Polski do bogatszego, dobrze zorganizowanego świata Zachodu - mówił we wtorek prezydent Bronisław Komorowski.

 • Fiskus upomina się o daninę od pakietów medycznych

  Nawet dwa miliony osób mogą dopłacić do fundowanego przez firmę lekarza - informuje "Rzeczpospolita". Według gazety za 40-złotowy abonament zdrowotny, płacony przez firmę, pracownik może teraz zapłacić do 900 zł zaległego podatku.

 • Burza wokół ustawy medialnej. Politycy komentują dla Interii

  ...- Jeżeli media są publiczne, to sama nazwa mówi, że musi być jakaś danina publiczna - skomentowała projekt dużej ustawy medialnej Elżbieta Witek (PiS). - To nie tyle ustawa, co kolejna "ustawka" kadrowa w ramach wewnętrznych rozgrywek w PiS - mówi z kolei Marek Sawicki (PSL). - PiS już nawet nie udaje, że próbuje robić media niezależne - dodaje Piotr Apel (Kukiz'15).

 • Schulz zapowiada podwyższenie podatków dla bogatych

  Kandydat SPD na kanclerza Martina Schulza zapowiedział w przypadku swego zwycięstwa w wyborach parlamentarnych zmiany w systemie podatkowym. Zamierza zwiększyć najwyższą stawkę z 42 do 45 proc. i obłożyć najbogatszych dodatkową daniną.

 • Jacek Sasin gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

  "Celem zmian jest uproszczenie systemu podatkowego" – mówi o planach rządu poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin. Gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM zapowiada, że "nie będzie wyższych podatków per saldo". "Nikt się nie powinien chwytać za kieszeń" – obiecuje. "Dzisiaj mamy ogólny pomysł, by z zawiłych podatków zrobić jedną daninę, która będzie prosta" – dodaje Jacek Sasin.

 • Sasin o zmianach podatkowych: Nikt nie powinien chwytać się za kieszeń

  Celem zmian jest uproszczenie systemu podatkowego – mówi o planach rządu poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin. Gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM zapowiada, że „ nie będzie wyższych podatków per saldo”. „Nikt się nie powinien chwytać za kieszeń” – obiecuje. „Dzisiaj mamy ogólny pomysł, by z zawiłych podatków zrobić jedną daninę, która będzie prosta” – dodaje Jacek Sasin.

 • Rekordowo wysokie wpływy z PIT w 2011 roku

  Nawet 38,6 mld zł mogły wynieść ubiegłoroczne wpływy z PIT do budżetu państwa - wynika z analizy "Rzeczpospolitej". Tak wysoką daninę fiskus dostał od nas ostatnio w 2008 r.

 • Ponad milion Polaków pracuje na czarno

  W ubiegłym roku 1 milion 78 tysięcy Polaków pracowało w tzw. szarej gospodarce, bez rejestrowania i umów – pisze „Rzeczpospolita”, powołując się na Główny Urząd Statystyczny. Podkreśla, że uzyskiwane w ten sposób dochody nie są obciążane daninami, więc traci budżet, a także system ubezpieczeń społecznych.

 • Kruk: Nie widzę odpowiedzialności prezesa Jacka Kurskiego za Opole

  „Nie wiem, w jaką grę gra prezydent Opola i jaki cel chce osiągnąć wypowiadając umowę (TVP)” – mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM posłanka PiS i była szefowa KRRiT Elżbieta Kruk. „Są nieprawdziwe informacje o tym, że tam jest jakaś czarna lista wykonawców, którzy mieli nie móc wziąć udziału w festiwalu” - dodała. „Nie widzę odpowiedzialności prezesa Jacka Kurskiego za Opole. Wprost przeciwnie - on się znalazł w bardzo trudnej sytuacji, w której nie miał dobrego wyjścia” - stwierdził gość...

 • Radni województwa dolnośląskiego protestują przeciwko podatkowi od kopalin. Uważają, że nałożona na KGHM danina przyniesie mieszkańcom regionu bardzo wiele złego i zagrozi dobrej kondycji ekonomicznej Dolnego Śląska.

Wideo na temat: danina
Dyskusje na temat: danina