• Informacje na temat:

  danusia

Artykuły na temat: danusia
 • Zmarła aktorka Grażyna Staniszewska, niezapomniana Danusia z "Krzyżaków"

  W niedzielę zmarła aktorka Grażyna Staniszewska - poinformował Jarosław Prytycki z Związku Artystów Scen Polskich. Była znana m.in z filmów "Zamach", "Krzyż Walecznych" oraz roli Danusi Jurandówny w "Krzyżakach" Aleksandra Forda. Miała 81 lat.

 • Ludzie kultury wspominają Szaflarską. "Danusia była dla wszystkich aktorów drogowskazem"

  ..."Danusia dla wszystkich aktorów była drogowskazem. Pokazywała, że cierpienie i ból to obiekty, od których trzeba się dystansować. Uczyła nas etosu pracy w teatrze" - tak zmarłą w niedzielę Danutę Szaflarską w RMF FM wspomina reżyser i dyrektor Teatru Rozmaitości w Warszawie Grzegorz Jarzyna.

 • Danusia chce wziąć udział w paraolimpiadzie. W niedzielę dla niej pobiegną inni

  ...26-letnia uśmiechnięta brunetka ma wiele marzeń, w tym to najważniejsze: chce biegać i wziąć udział w igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku! Na co dzień pracuje, aktywnie trenuje w jednym z klubów i gra w siatkówkę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Danusia urodziła się bez prawego podudzia oraz ze zniekształconą lewą stopą. Żeby móc komfortowo żyć i realizować swoje pasje...

 • ...jego charakter, lecz mimo przeżytej tragedii udaje mu się podźwignąć na nogi i odzyskać rodzinne szczęście. Danusia Danusia to jedyna córka Juranda ze Spychowa. Jej matka została zamordowana(...) rozłące ponownie się spotkają. Ma niezwykłe talenty muzyczne, potrafi grać na lutni i pięknie śpiewać.  Jej wysoki głos i umiejętności budzą podziw u innych dwórek. Danusia to drobna i delikatna postać...

 • Emilian Kamiński: Jeżeli chodzi o kulturę, tkwimy w pełnym socjalizmie

  Krysia, jaki i pani Danusia to wspaniałe aktorki, wspaniałe kobiety. Proszę zwrócić uwagę, jakie zawsze były kobiece, delikatne w rolach, w tym wszystkim, co robiły. Dla mnie to też jest bardzo ważne...

 • Policja ewakuowała w nocy mieszkańców dwóch kamienic w Gdańsku. Na podwórku przy ulicy Danusi we Wrzeszczu znaleziono niewybuch.

 • Kiedy patrzę na różne rodziny, w których starszych osób nie traktuje się z należytym szacunkiem, to myślę sobie: dobrze, że u nas jest po prostu inaczej - przyznaje Danusia Stefańska. To prawda, wystarczy spojrzeć na jej wielopokoleniowy dom.

 • Poland Business Run zwycięzcą Top CSR Initiative of The Year

  Poland Business Run otrzymał międzynarodową nagrodę w kategorii Top CSR Initiative of the Year podczas gali CEE Shared Services and Outsourcing Awards 2015. Statuetkę odebrał Jasiek Mela wraz Danusią Bujok - jedną z beneficjentek biegu.

 • Rowery, szybowce i... Henryk Sienkiewicz. Przasnysz w Twoim Mieście w Faktach RMF FM!

  Nasz wóz satelitarny zaparkował w sobotę na rynku liczącego niespełna 20 tysięcy mieszkańców mazowieckiego Przasnysza. To miasto, które w swoich powieściach często opisywał Henryk Sienkiewicz. To właśnie w okolicach Przasnysza w "Krzyżakach" Zbyszko został ranny podczas polowania, a rycerze zakonni wymyślali plan porwania Danusi. Tam też doszło do potajemnego ślubu Zbyszka z Jurandówną. Nazwa miasta według legend pochodzi od młynarza Przaśnika, który ugościł zbłąkanego na polowaniu księcia...

 • Ewakuacja w Gdańsku, na podwórku znaleziono niewybuch

  Policja ewakuowała w nocy mieszkańców dwóch kamienic w Gdańsku. Na podwórku przy ulicy Danusi we Wrzeszczu znaleziono niewybuch. Dopiero około godz. 10 na miejsce ma dotrzeć patrol saperski.

Zdjęcia na temat: danusia