• Informacje na temat:

  dar pomorza

Artykuły na temat: dar pomorza
 • Uroczystym odnowieniem chrztu statku uczczono w sobotę rano w Gdyni 100-lecie wodowania najsłynniejszej polskiej fregaty - "Daru Pomorza". Od momentu zakończenia służby na morzu, żaglowiec funkcjonuje jako muzeum i rocznie odwiedzany jest przez ponad 100 tysięcy osób.

 • Polska po 1989 roku widziana z Pomorza

  ..."Biliśmy się za swoje wiejskie krzywdy, oni – za swoje. Za bezrobocie. Za upadłe PGR-y. Za brak zasiłków. Za biedę" – mówi jeden z bohaterów książki pt. "Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza", streszczając historię wielu mieszkańców Polski B, która gorzej niż reszta kraju zareagowała na transformację ustrojowo-ekonomiczną. Dla naszych czytelników mamy kilka egzemplarzy zbioru reportaży Cezarego...

 • ...73 prace Edwarda Dwurnika, jednego najbardziej znanych na świecie polskich plastyków, przekazał w depozyt Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku (Pomorskie) chcący zachować anonimowość słupski biznesmen.

 • Naszym żaglowcom szkolnym nie sprzyjają wiatry. "Pogoria" straciła maszty. A "Darowi Młodzieży" grozi abordaż.

 • Kolejna rozprawa dotycząca żaglowca "Dar Młodzieży"

  Przed warszawskim sądem rozpoczęła się kolejna rozprawa dotycząca żaglowca "Dar Młodzieży". O to, kto jest jego właścicielem, spierają się Ministerstwo Infrastruktury i Akademia Morska w Gdyni, która od 30 lat nim się zajmuje.

 • Akademia Morska w Gdyni stara się o uznanie za właściciela żaglowca "Dar Młodzieży", figurującego w rejestrze statków jako własność Skarbu Państwa. W czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie kontynuował cywilny proces w tej sprawie.

 • Akademia Morska w Gdyni stara się o uznanie za właściciela żaglowca "Dar Młodzieży", figurującego w rejestrze statków, jako własność Skarbu Państwa. 22 listopada odbędzie się kolejna rozprawa sądowa w tej sprawie.

 • ...miesiącem w Gdyni, na pokładzie "Daru Pomorza". Legendarny budowniczy "Daru Młodzieży" Legendarny budowniczy i wieloletni komendant "Daru Młodzieży" Leszek Wiktorowicz żeglarską służbę rozpoczął w 1962 r. na żaglowcu "Dar Pomorza", na którym po kilku latach osiągnął stopień I oficera. Pływał też na statkach handlowych Polskiej Żeglugi Morskiej. W 1977 r. objął po raz pierwszy dowództwo statku...

 • Przygotowania do beatyfikacji Jana Pawła II na Pomorzu

  .... W kościele zaplanowano wieczór modlitwy, muzyki i poezji. Specjalne msze dziękczynne za dar beatyfikacji Jana Pawła II odbędą się 1 maja m.in. także w Kolegiacie Gdyńskiej NMP Królowej Polski oraz kościele Opatrzności Bożej w Gdańsku-Zaspie. Wierni z Pomorza do beatyfikacji Jana Pawła II przygotowują się już od kilku tygodni. W wielu kościołach odprawiane są nabożeństwa, odmawiane są różańce, apele...

 • PiS: Tusk oszukał dzieci na Pomorzu

  PiS zarzuca szefowi PO Donaldowi Tuskowi zachowanie "moralnie naganne", ponieważ założona przez niego charytatywna fundacja "Dar Gdańska" wypłacała mu honoraria za serię albumów "Był sobie Gdańsk" zamiast wszystkie środki przekazywać na pomoc dzieciom.

Zdjęcia na temat: dar pomorza
Dyskusje na temat: dar pomorza